Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 Spotkanie z rodzicami – 10.09.2014r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 Spotkanie z rodzicami – 10.09.2014r."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 Spotkanie z rodzicami – 10.09.2014r.

2 Uczniowie 349 SP – 140 Gimnazjum – 163 Klasy „0” - 46

3 SZKOŁA I NAUCZYCIELE

4 Baza szkolna i warunki do realizacji procesu nauczania i opieki Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie posiada bogatą bazę dydaktyczną umożliwiającą wszechstronny rozwój ucznia w naszej szkole. Klasopracownie - szkoła posiada 15 dobrze wyposażonych sal przedmiotowych. Są to: dwie sale dla oddziałów przedszkolnych, 4 sale dla nauczania zintegrowanego, pracownia chemiczna (nr 4), informatyczną z 13 komputerami z dostępem do Internetu. Pracownia chemiczna umożliwia bezpieczne prowadzenie podstawowych doświadczeń. Dzięki temu uczniowie mogą brać aktywny udział w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności informatyczno – komunikacyjne w pracowni komputerowej z odpowiednim oprogramowaniem. Nauczyciele podczas lekcji wykorzystują nowoczesny sprzęt dydaktyczny m. in. tablice interaktywne, które znajdują się w 12 salach lekcyjnych. Sale lekcyjne wyposażone są w niezbędny sprzęt: telewizory, odtwarzacze płyt DVD i CD. Istnieje również możliwość dodatkowego wykorzystania projektorów multimedialnych i ekranów oraz dwóch mikroskopów podłączonych do tablic interaktywnych. Sale lekcyjne wyposażone są w szereg pomocy dydaktycznych jak np. plansze, modele, gry dydaktyczne, filmy edukacyjne, plansze multimedialne. Do dyspozycji uczniów jest biblioteka szkolna zaopatrzona w min. w lektury szkolne i inną literaturę uzupełnianą w miarę możliwości finansowych szkoły. Zaplecze sportowe - stanowią je: sala gimnastyczna, siłownia, boisko „ Orlik” oraz boisko na zewnątrz szkoły.

5

6 Nauczyciele wg stopnia awansu zawodowego stażyści - 0 kontraktowi- 1 mianowani - 8 dyplomowani - 20 Pedagog – 1 etat,

7 Zadania wykonane przez nauczycieli:  Dokonują diagnozy w zakresie postępów uczniów w nauce i indywidualizują pracę z uczniem.  Realizują projekty unijne: Edukacyjna Przygoda – klasy IV –VI SP i Gimnazjum, Akademia Uczniowska – Gim. oraz projekty uczniowskie.  Uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez szkołę, wyższe uczelnie, organizacje pedagogiczne.  Publikują artykuły w pismach pedagogicznych (matematyka, biologia) oraz lokalnych.  Współorganizują konkursy gminne, zawody sportowe powiatowe, gminne, szkolne, imprezy w środowisku lokalnym.  Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami – praktykantami.

8 Organizacje i instytucje, z którymi współpracujemy: Komenda Powiatowa Policji, Gminny Ośrodek Zdrowia, Parafia Rzymsko- Katolicka, Urząd Gminy w Grodzicznie, Biblioteka Gminna, OSP w Grodzicznie, Starostwo Powiatowe, Dom Pomocy Społecznej, Dom Dziecka w Pacółtowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie, Centrum Turystyczne w Ostaszewie, Bank Spółdzielczy w Grodzicznie, PCK w Nowym Mieście Lub., Sanepid w Nowym Mieście Lub., Fabryka Mebli „Oristo”, Swedwood Lubawa, Zakłady Lubawa S.A.

9

10 Imprezy szkolne Akademie okolicznościowe, Imprezy klasowe takie, jak: biwaki, wycieczki rowerowe, Zabawy szkolne: andrzejkowa, noworoczna, dyskoteki, Dzień Wiosny, Dzień Babci i Dziadka, mikołajki, Festyn rodzinny, Bal gimnazjalny i zakończenie klasy szóstej.

11

12

13

14 Wyjazdy pozaszkolne Wycieczki międzyklasowe do Warszawy, Trójmiasta, Wyjazdy do kina i na plażę zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, Wyjazdy na przedstawienia teatralne, Wizyty w pobliskich zakładach pracy w ramach doradztwa zawodowego oraz Dnia Przedsiębiorczości, Warsztaty kulinarne – „ Śniadanie na trawie” w Centrum Turystycznym Ostaszewie. Lekcje terenowe na ścieżkach dydaktycznych w Jerzwałdzie, Lidzbarku. Wyjazdy na basen w Iławie i Ostródzie.

15

16 Inna działalność Zbiórki charytatywne: Gorączka Złota, Jałmużna Postna, Wycieczka za nakrętki.

17

18 Osiągnięcia uczniów Laureat Olimpiady WM Kuratora Oświaty z fizyki, 3 laureatki Olimpiady WM Kuratora Oświaty z historii, Finalista Olimpiady WM Kuratora Oświaty z języka angielskiego, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie RP, Wyróżnienie w konkursie „Mam 6 lat i potrafię”, Czołowe miejsca w wojewódzkich zawodach sportowych, I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym, I miejsce w konkursie Promocja Zdrowia, II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar premiera D. Tuska – etap powiatowy, III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej, II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym, III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym, II miejsce w Gminnym Konkursie „ W krainie baśni”, I miejsce Gminnym Konkursie „Mądra Głowa”, I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej – Tymbark, etap gminny, I miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Turnieje Tańca Towarzyskiego, Konkursy Piosenki, Sukcesy Scholi Vox Angelorum

19

20

21

22

23 Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły www.zsngrodz.2ap.pl

24 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 Spotkanie z rodzicami – 10.09.2014r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google