Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja klasa w liczbach Prezentacja podsumowuj ą ca projekt klasy IIa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja klasa w liczbach Prezentacja podsumowuj ą ca projekt klasy IIa."— Zapis prezentacji:

1 Moja klasa w liczbach Prezentacja podsumowuj ą ca projekt klasy IIa

2 Ogólne informacje : Nasza klasa Ila liczy 25 osób : 13 dziewczyn i 12 chłopaków. W ankiecie wzięły udział 22 osoby. Na pytanie nr.6 nie odpowiedziała jedna osoba.

3 1.Jaki jest twój ulubiony przedmiot lekcyjny? 0,3182*100%=31,82% - w-f 0,0455 *100%=4,55% - matematyka, historia, biologia, inne 0,2727*100%=27,27% - j.rosyjski 0,0909*100%=9,09% - geografia, chemia PrzedmiotyLiczba osób w-f7 Matematyka1 Historia1 Biologia1 j. rosyjski6 Geografia2 Chemia2 inne1

4 2.Jaka jest twoja ulubiona dyscyplina sportowa? 0,3182*100%=31,82% -Piłka nożna *100%=9,09% -Skoki narciarskie, tenis 0,1364*100%=13,64% -Siatkówka, inne 0,2273*100%=22,73% -Koszykówka DyscyplinyLiczba osób Piłka nożna7 Skoki narciarskie2 Tenis2 Siatkówka3 Koszykówka5 inne3

5 3.Jaki jest twój ulubiony serial? 0,1364 *100%=13,64% 0,0455*100%=4,55% *100%=36,36% 0,2273*100%=22,73% 0,0909*100%=9,09% SerialLiczba osób Pamiętniki Wampirów3 Barwy Szczęścia1 M jak Miłość1 Świat według Kiepskich8 Przepis na życie5 Dr. House2 inne2

6 4. Jak długą drogę musisz przebyć, aby dojść do szkoły? Cztery osoby z mojej klasy mają do szkoły 4 km; cztery inne-3km; dwie- 2km; jedna- 5,5km; 5,7km; 13km; 14km; 4,4km; 1,3km; 4,2km; 7km; 100 m; 200m; 400m; 450m, więc łączna droga, którą pokonują moi koledzy to: 100m=0,1km 200m=0,2km 400m=0,4km 450m=0,45km 4*4km+4*3km+2*2km+0,1km+0,2km+0,4km+0,45km=88,65km

7 5. Ile zajmuje ci dojście do szkoły? Czterem osobom z mojej klasy dojście do szkoły zajmuje 30min; czterem innym- 15min; 10 min; dwóm osobom 40 min; 45min; 2min; jednej osobie-20min; 13min; 5min; 1h więc na dojście do szkoły moi koledzy poświęcają: 4*30+4*15+4*10+2*40+2*45+2* =492[min] 492:60=8,2h

8 6. Jakie jest twoje ulubione zwierzę?

9 7.Jaki jest twój ulubiony kolor? 0,0909 *100%=9,09% - żółty 0,2273*100%=22,73% - fioletowy 0,4091*100%=40,91% - niebieski 0,1364*100%=13,64% - zielony 0,0455*100%=4,55% - czerwony, czarny, różowy KolorLiczba osób Żółty2 Fioletowy5 Niebieski9 Zielony3 Czerwony1 Czarny1 Różowy1

10 8. Jaka jest twoja ulubiona czekolada? 0,2273*100%=22,73% -orzechowa 0,1818*100%=18,18% - biała 0,1364*100%=13,64% - truskawkowa 0,0455*100%=4,55% - z rodzynkami 0,4091*100%=40,91% - toffi CzekoladaLiczba osób Orzechowa5 Biała4 Truskawkowa3 Z rodzynkami1 Toffi9

11 9.Jaki masz kolor oczu? 0,7273*100=72,73% - niebieskie 0,1363*100%=13,63% - zielone 0,0909*100%=9,09% - brązowe 0,0455*100%=4,55% - szaro-niebieskie Kolor oczuLiczba osób Niebieski16 Zielony3 Brązowy2 Szaro-niebieski1

12 10.Jaki jest twój ulubiony sportowiec? 0,0909 *100%=9,09% - A. Małysz 0,5455*100%=54,55% - J. Kowalczyk 0,1818*100%=18,18% - L. Messi 0,1363*100%=13,63% - R. Kubica 0,0455*100%=4,55% - K. Stoch Ulubiony sportowiecLiczba osób Adam Małysz3 Justyna Kowalczyk12 Lionel Messi4 Robert Kubica2 Kamil Stoch1

13 11.Ile ważysz? Nasza klasa razem waży: 2*40kg+2*65kg+2*49kg+2*45kg+2*60kg+5*50kg+63kg+67kg+69kg+56kg+ 51kg+ 72kg+38kg=1184kg

14 12.Czy szczerze odpowiedziałeś/aś na wszystkie pytania? 0,8636*100%=86,36% osób odpowiedziało szczerze na wszystkie pytania. 0,1363*100%=13,63% osób czasem odpowiadało szczerze. 0,0455*100%=4,55% osób nie wie czy odpowiedziało szczerze.

15 Średnia masa mózgów uczniów klasy IIa. Średnia masa mózgu u mężczyzny wynosi: 1400g, natomiast u kobiety 1260g. 12 * 1400g=16800g 13* 1260g=16280g 16800g+16280g=33080g Odp.: Wspólna masa mózgów w mojej klasie to 33080g.

16 Średnia masa wątrób uczniów klasy IIa Ludzka wątroba waży ok. 1,5 kg. 25*1,5 kg=37,5kg Odp.: Wątroby uczniów klasy la ważą razem ok. 37,5 kg.

17 Średnia długość jelit cienkich i grubych w mojej klasie. Jelito cienkie ma długość 6 m, a jelito grube 150 cm. 25*6 m=150 m 25*150 cm=3750 cm=37,5 m Odp.: W mojej klasie jest 150 m jelita cienkiego i 37,5 m jelita grubego.

18 Średnia ilość włosów na głowie uczniów klasy IIa Człowiek ma na głowie ok włosów. 25* = Odp.: W klasie la na głowach uczniów jest razem ok włosów.

19 Średnia waga szkieletów w naszej klasie. Średnia waga szkieletu u mężczyzny wynosi 12 kg, a u kobiety 10 kg. 12* 12 kg=144 kg 13* 10 kg=130 kg 144kg+130kg= 274kg Odp.: Szkielety mojej klasy ważą ok.274kg.


Pobierz ppt "Moja klasa w liczbach Prezentacja podsumowuj ą ca projekt klasy IIa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google