Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konstytucja 3 Maja w literaturze Miejskiej Biblioteki Publicznej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konstytucja 3 Maja w literaturze Miejskiej Biblioteki Publicznej"— Zapis prezentacji:

1 Konstytucja 3 Maja w literaturze Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. dr Tadeusza Rakowieckiego

2 O ustanowieniu i upadku konstytucji polskiej 3go Maja
Biały Kruk zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Pochodzi z biblioteki rodziny naszego patrona dr. Tadeusza Rakowieckiego. Należała do Adama Maksymiliana Kitajeskiego (1789 – 1837), profesora Uniwersytetu Warszawskiego.

3 O ustanowieniu i upadku konstytucji polskiej 3go Maja
Treść została po raz pierwszy opublikowana we Lwowie w 1793 roku a podsumowanie dodano w Lipsku w roku 1808. Książka składa się z trzech osobno numerowanych części.

4 Konstytucja 3 Maja 1791. Status Zgromadzenia Przyjaciół Konstytucji
Książka jest historycznym omówieniem Konstytucji 3 Maja , oraz związanych z nią wydarzeń i aktów prawnych. Ciekawie i przystępnie napisana, ilustrowana rycinami i portretami.

5 Historia ustroju i Prawa polskiego
Podręcznik akademicki bardzo ciekawie rozpatrujący zagadnienia prawa w kontekście rozwoju społecznego i politycznego polski. Ciekawa lektura pomaga w dostrzeżeniu szerszego kontekstu wydarzeń 3 Maja roku.

6 Witaj majowa jutrzenko
Ciekawe i wyczerpujące wydawnictwo omawiające wszystkie wydarzenia związane z uchwaleniem konstytucji 3 Maja. Duże litery i ilustracje dodatkowe umilają lekturę.

7 Świat w XVIII wieku Część 8 wydawnictwa encyklopedycznego Wielka Historia Świata w formie zwartych haseł opisuje wydarzenia 3 Maja roku. Informacje są podane w krótkiej ale wyczerpującej i przystępnej formie.

8 Świat w XVIII wieku Dzieło autorstwa wybitnych historyków prawa przedstawia rozwój parlamentaryzmu polskiego od jego średniowiecznych początków do obszernie omówionych dziejów najnowszych.

9 Świat w XVIII wieku Szczegółowo udokumentowane studium historyczne przy zachowaniu pełnej wartości naukowej napisane zostało w sposób, który czyni książkę atrakcyjną dla ogółu czytelników zainteresowanych najważniejszymi aspektami niedawnej przeszłości Polski.

10 Historia Polski Ciekawe opracowanie dotyczące całości historii polski w podanym okresie. Poruszane są aspekty polityczne, historyczne ale także socjologiczne i społeczne wydarzeń kształtujących przeszłość naszego kraju. Warto sięgnąć też po następne opracowanie z serii by poznać konteksty i konsekwencje wydarzeń z 3 Maja 1791 roku.

11 Historia Polski Podręcznik omawia rozwój polskiego konstytucjonalizmu. Konfrontuje literę prawa z praktyką polityczną. Powinien zainteresować wszystkich, którzy pragną poznać w sposób pogłębiony dzieje polskiego konstytucjonalizmu od początku wieku XVI poprzez Konstytucję 3 Maja, konstytucje II Rzeczypospolitej, aż po Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

12 Historia Polski Usystematyzowany zarys dziejów ustroju państwa polskiego od 1791 roku do roku, kiedy podjęto prace nad nową konstytucją.

13 Historia Polski Książka zawiera tekst Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" w brzmieniu uchwalonym przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 roku i przyjętym przez Naród w referendum konstytucyjnym w dniu 25 maja roku.

14 Historia Polski Opis historii ustroju państwa polskiego od początków monarchii konstytucyjnej do roku.

15 Historia Polski Książka omawia wydarzenia poprzedzające uchwalenie Konstytucji w tym prace Sejmu Czteroletniego .

16 Historia Polski Książka przedstawia percepcję pierwszej polskiej ustawy zasadniczej na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci.

17 Zapraszamy! ;}


Pobierz ppt "Konstytucja 3 Maja w literaturze Miejskiej Biblioteki Publicznej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google