Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONSTYTUCJA 3 MAJA W LITERATURZE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. dr Tadeusza Rakowieckiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONSTYTUCJA 3 MAJA W LITERATURZE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. dr Tadeusza Rakowieckiego."— Zapis prezentacji:

1 KONSTYTUCJA 3 MAJA W LITERATURZE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. dr Tadeusza Rakowieckiego

2 O ustanowieniu i upadku konstytucji polskiej 3go Maja Biały Kruk zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Pochodzi z biblioteki rodziny naszego patrona dr. Tadeusza Rakowieckiego. Należała do Adama Maksymiliana Kitajeskiego (1789 – 1837), profesora Uniwersytetu Warszawskiego.

3 O ustanowieniu i upadku konstytucji polskiej 3go Maja Treść została po raz pierwszy opublikowana we Lwowie w 1793 roku a podsumowanie dodano w Lipsku w roku Książka składa się z trzech osobno numerowanych części.

4 Konstytucja 3 Maja Status Zgromadzenia Przyjació ł Konstytucji Książka jest historycznym omówieniem Konstytucji 3 Maja 1791, oraz związanych z nią wydarzeń i aktów prawnych. Ciekawie i przystępnie napisana, ilustrowana rycinami i portretami.

5 Historia ustroju i Prawa polskiego Podręcznik akademicki bardzo ciekawie rozpatrujący zagadnienia prawa w kontekście rozwoju społecznego i politycznego polski. Ciekawa lektura pomaga w dostrzeżeniu szerszego kontekstu wydarzeń 3 Maja 1791 roku.

6 Witaj majowa jutrzenko Ciekawe i wyczerpujące wydawnictwo omawiające wszystkie wydarzenia związane z uchwaleniem konstytucji 3 Maja. Duże litery i ilustracje dodatkowe umilają lekturę.

7 Ś wiat w XVIII wieku Część 8 wydawnictwa encyklopedycznego Wielka Historia Świata w formie zwartych haseł opisuje wydarzenia 3 Maja 1791 roku. Informacje są podane w krótkiej ale wyczerpującej i przystępnej formie.

8 Ś wiat w XVIII wieku Dzieło autorstwa wybitnych historyków prawa przedstawia rozwój parlamentaryzmu polskiego od jego średniowiecznych początków do obszernie omówionych dziejów najnowszych.

9 Świat w XVIII wieku Szczegółowo udokumentowane studium historyczne przy zachowaniu pełnej wartości naukowej napisane zostało w sposób, który czyni książkę atrakcyjną dla ogółu czytelników zainteresowanych najważniejszymi aspektami niedawnej przeszłości Polski.

10 Historia Polski Ciekawe opracowanie dotyczące całości historii polski w podanym okresie. Poruszane są aspekty polityczne, historyczne ale także socjologiczne i społeczne wydarzeń kształtujących przeszłość naszego kraju. Warto sięgnąć też po następne opracowanie z serii by poznać konteksty i konsekwencje wydarzeń z 3 Maja 1791 roku.

11 Historia Polski Podręcznik omawia rozwój polskiego konstytucjonalizmu. Konfrontuje literę prawa z praktyką polityczną. Powinien zainteresować wszystkich, którzy pragną poznać w sposób pogłębiony dzieje polskiego konstytucjonalizmu od początku wieku XVI poprzez Konstytucję 3 Maja, konstytucje II Rzeczypospolitej, aż po Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

12 Historia Polski Usystematyzowany zarys dziejów ustroju państwa polskiego od 1791 roku do 1990 roku, kiedy podjęto prace nad nową konstytucją.

13 Historia Polski Książka zawiera tekst Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" w brzmieniu uchwalonym przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 roku i przyjętym przez Naród w referendum konstytucyjnym w dniu 25 maja 1997 roku.

14 Historia Polski Opis historii ustroju państwa polskiego od początków monarchii konstytucyjnej do 1939 roku.

15 Historia Polski Książka omawia wydarzenia poprzedzające uchwalenie Konstytucji w tym prace Sejmu Czteroletniego.

16 Historia Polski Książka przedstawia percepcję pierwszej polskiej ustawy zasadniczej na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci.

17 Zapraszamy! ;}


Pobierz ppt "KONSTYTUCJA 3 MAJA W LITERATURZE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. dr Tadeusza Rakowieckiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google