Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ENauczanie Agnieszka Tamul Maria Otuszewska Klasa 1d.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ENauczanie Agnieszka Tamul Maria Otuszewska Klasa 1d."— Zapis prezentacji:

1 eNauczanie Agnieszka Tamul Maria Otuszewska Klasa 1d

2 eNauczanie - co to jest? Jest to nauka za pośrednictwem sieci komputerowych. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.

3 Jakie ma zalety? dowolny czas i miejsce pracy, brak dezorganizacji pracy. lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb, Stała kontrola postępów nauczania, oszczędności finansowe (eliminacja kosztów za szkolenia w przypadku firm, itp.) umożliwia samodzielne wybranie formy dostarczania wiedzy, oszczędność czasu (brak dojazdów do miejsca szkolenia lub nauki), na efektywność nauczania nie ma wpływu osoba prowadząca kurs.

4 Czy ma wady? brak osobistego kontaktu z nauczycielem, wrażenie odosobnienia, którego doświadczają ludzie uczący się na odległość, opracowanie materiałów w formie eNauczania jest bardziej czasochłonne niż opracowanie klasycznych drukowanych materiałów edukacyjnych.

5 Narzędzia współczesnej edukacji- modele 1. Model korespondencyjny: materiały drukowane, skrypty, podręczniki, lekcje nadawane przez radio lub telewizję. 2. Model multimedialny: materiały drukowane, lekcje na nośnikach audio i wideo, dydaktyczne programy komputerowe.

6 >>> Tu jakiś obrazek dotyczący tych 2 poprzednich modeli, ale nie mogłam znaleźć nic pasującego. Jak znajdziesz to otwórz grafikę w nowej karcie i wklej do bibliografii, albo po prostu usuń ten slajd

7 3. Model teleedukacyjny synchroniczny: audiotelekonferencje, wideotelekonferencje, lekcje przez radio lub telewizję i audiotelekonferencje. 4. Model teleedukacyjny asynchroniczny (wirtualny): Interaktywne multimedia, Materiały prezentowane w sieci, Teleedukacja z komputerem i Internetem.

8 Asynchroniczne i synchroniczne techniki komunikacji Do zadań asynchronicznych należą blogi, wikipedie czy fora dyskusyjne. Zadania synchroniczne polegają na jednoczesnym spotkaniu wszystkich uczestników kursu na czacie lub zajęciach wirtualnych.

9 Gdzie możemy to spotkać? eNauczanie z biegiem czasu staje się coraz bardziej powszechne w szkołach, firmach, muzeach. Dostępne jest na wielu urządzeniach, można z niego korzystać na każdym kroku.

10 Dziękujemy za uwagę

11 BIBLIOGRAFIA https://encrypted- tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTa12xOhiRn8T c0YdWj6v2hQSzBubB_95CzT0sGUl3XGFfxkNQs https://encrypted- tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTa12xOhiRn8T c0YdWj6v2hQSzBubB_95CzT0sGUl3XGFfxkNQs http://www.e-learningstudios.com/images/cby.png http://blog.commlabindia.com/wp- content/uploads/2011/05/elearning-advantages.jpg http://blog.commlabindia.com/wp- content/uploads/2011/05/elearning-advantages.jpg https://lh6.googleusercontent.com/-whqs7Jl6Xx4/U- o61zZcl8I/AAAAAAAAH0s/Z3MsZ0a9X5k/s288/elearnin g.png https://lh6.googleusercontent.com/-whqs7Jl6Xx4/U- o61zZcl8I/AAAAAAAAH0s/Z3MsZ0a9X5k/s288/elearnin g.png http://website.rmgi.com/wp- content/uploads/2013/05/shutterstock_56454184.jpg http://website.rmgi.com/wp- content/uploads/2013/05/shutterstock_56454184.jpg


Pobierz ppt "ENauczanie Agnieszka Tamul Maria Otuszewska Klasa 1d."

Podobne prezentacje


Reklamy Google