Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lagerlöf Selma Ottiliana Lovisa. Krótko o autorce Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf Urodzona 20 listopada 1858 roku. Zmarła 16 marca 1960roku w tamże. --szwedzka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lagerlöf Selma Ottiliana Lovisa. Krótko o autorce Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf Urodzona 20 listopada 1858 roku. Zmarła 16 marca 1960roku w tamże. --szwedzka."— Zapis prezentacji:

1 Lagerlöf Selma Ottiliana Lovisa

2 Krótko o autorce Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf Urodzona 20 listopada 1858 roku. Zmarła 16 marca 1960roku w tamże. --szwedzka pisarka, lauretka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1909. Międzynarodową sławę zyskała dzięki książce dla dzieci Cudowna podróż oraz Nagrodzie Nobla "za obecny w jej pismach wzniosły idealizm, żywą wyobraźnię oraz duchowe postrzeganie"; była pierwszą nagrodzoną kobietą.

3 S z w e d z k a p i s a r k a. R e p r e z e n t a n t k a n e o r o m a n t y z m u. C z o ł o w a r e p r e z e n t a n t k a r e a l i z m u f a n t a s t y c z n e g o w l i t e r a t u r z e s z w e d z k i e j. W l i c z n y c h n o w e l a c h g ł o s i ł a p o c h w a ł ę r a d o ś c i ż y c i a o r a z u ż y t e c z n o ś c i s p o ł e c z n e j r o z u m i a n e j w s p o s ó b p o z y t y w i s t y c z n y. S z w e d z k a p i s a r k a. R e p r e z e n t a n t k a n e o r o m a n t y z m u. C z o ł o w a r e p r e z e n t a n t k a r e a l i z m u f a n t a s t y c z n e g o w l i t e r a t u r z e s z w e d z k i e j. W licznych nowelach głosiła pochwałę radości życia oraz użyteczności społecznej rozumianej w sposób pozytywistyczny.. Szwedzka pisarka. Reprezentantka neoromantyzmu. Czołowa reprezentantka realizmu fantastycznego w literaturze szwedzkiej

4 Streszczenie ksiazki Pewnego niedzielnego ranka 14-letni Nils Holgersson za lenistwo i dokuczanie zwierzętom zostaje przemieniony w krasnoludka. Zwstydzony i rozpaczony przyłącza się do stada dzikich gęsi i razem z nimi wędruje do kraju.

5 Gllówny bohater Nils Holgersson Prezentację wykonały: Hania Snarska i Kaja Górecka


Pobierz ppt "Lagerlöf Selma Ottiliana Lovisa. Krótko o autorce Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf Urodzona 20 listopada 1858 roku. Zmarła 16 marca 1960roku w tamże. --szwedzka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google