Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 By ł a to ś wi ą tynia o wymiarach 130 m na 69 m, zbudowana przez króla Lidii Krezusa oko ł o 560 p.n.e Najprawdopodobniej stan ęł a na miejscu wcze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " By ł a to ś wi ą tynia o wymiarach 130 m na 69 m, zbudowana przez króla Lidii Krezusa oko ł o 560 p.n.e Najprawdopodobniej stan ęł a na miejscu wcze."— Zapis prezentacji:

1

2

3  By ł a to ś wi ą tynia o wymiarach 130 m na 69 m, zbudowana przez króla Lidii Krezusa oko ł o 560 p.n.e Najprawdopodobniej stan ęł a na miejscu wcze ś niejszej budowli zniszczonej podczas najazdu Kimmerów (zdaniem Pliniusza ś wi ą tynia by ł a dziewi ęć razy budowana i burzona). Jo ń ska ś wi ą tynia zosta ł a zaprojektowana przez Chersifrona i Metagenesa z Knossos, przy wspó ł pracy Teodorosa z Samos.

4

5

6

7  Oryginalny pos ą g Artemidy, nie zachowany, by ł wykonany ze z ł ota, srebra, ko ś ci s ł oniowej, drewna hebanowego i czarnego kamienia (chryzylefantyna). W roku 1869 ekspedycja zorganizowana przez British Museumodkry ł a miejsce, gdzie znajdowa ł a si ę ś wi ą tynia. Niektóre elementy wystroju efeskiego Artemizjonu mo ż na obecnie obejrze ć w tym muzeum.

8

9


Pobierz ppt " By ł a to ś wi ą tynia o wymiarach 130 m na 69 m, zbudowana przez króla Lidii Krezusa oko ł o 560 p.n.e Najprawdopodobniej stan ęł a na miejscu wcze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google