Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początki fotografii Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al.- Hajsam (965–1040)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początki fotografii Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al.- Hajsam (965–1040)"— Zapis prezentacji:

1

2 Początki fotografii Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al.- Hajsam (965–1040) wynalazł Camera obscura, Albert Wielki (ur. 1193/1205 w Lauingen (Szwabia), zm. 15 listopada 1280 w Kolonii). Odkrył azotan srebra, natomiast Georges Fabricius (1516-1571) wynalazł chlorek srebra. Daniel Barbaro opisał przysłonę w 1568 roku. Wilhelm Homberg w roku 1694 opisał jak światło przyciemnia niektóre chemikalia (efekt fotochemiczny).

3 Znani fotografowie i ich dzieła Angela Lumsden „Fotografie dzieci” Evgeni Dinev „Piękne widoki” Nadia Moro „Podwodny taniec”

4 Odpowiednie ustawienia aparatu potrafią zdziałać cuda PORADY: 1.Fotografuj w formacie RAW. 2.Wybieraj dobrze oświetlone miejsca. 3.Ustaw czułość ISO w aparacie na 100 lub 200. 4.Mocne, niebieskie niebo dodaje charakteru zdjęcia. 5.Wybierz odpowiedni program do obróbki zdjęcia. 6.Zastosuj zasadę trójpodziału. 7.Wyciągnij ciekawą fakturę obiektów. 8.Wybierz manualne ustawienie ekspozycji.

5 Budowa aparatu

6 Sposoby fotografowania Z lotu ptaka, czyli robienie zdjęcia z góry np. Z perspektywy żaby, czyli robienie zdjęć z dołu np.

7 Podsumowanie Wszyscy używamy fotografii: oglądamy ją w prasie i rodzinnych albumach, nosimy w portfelach i wieszamy w galeriach, robimy zdjęcia podczas wakacji, na co dzień i z okazji. Nasze wspomnienia z dzieciństwa, wyobrażenia o przeszłości, nasza wiedza o współczesnym świecie – to często obrazy fotograficzne. Fotografia to dziedzina sztuki dla każdego!

8 Źródło: 1.http://mbbc.pl/wp-content/uploads/2013/05/64.jpghttp://mbbc.pl/wp-content/uploads/2013/05/64.jpg 2.http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/96983/fotografia-kolekcjonerska-analogowa-cyfrowa-oraz- sposoby-sygnowania-i-przechowyw.jpghttp://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/96983/fotografia-kolekcjonerska-analogowa-cyfrowa-oraz- sposoby-sygnowania-i-przechowyw.jpg 3.http://www.poland-art.com/index.php/wystawy/krakow/galeria-bunkier-sztuki/6038-fotografia-w-zyciu- codziennymhttp://www.poland-art.com/index.php/wystawy/krakow/galeria-bunkier-sztuki/6038-fotografia-w-zyciu- codziennym 4.http://www.oratorium-michal.salezjanie.pl/warsztaty-fotograficzne-w-orce/http://www.oratorium-michal.salezjanie.pl/warsztaty-fotograficzne-w-orce/ 5.http://mbbc.pl/category/fotografia-slubna/page/5/http://mbbc.pl/category/fotografia-slubna/page/5/


Pobierz ppt "Początki fotografii Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al.- Hajsam (965–1040)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google