Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 W październiku 2004r. ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki.  Początkowo nazwa gazetki brzmiała "Co w szkole piszczy?". Dopiero w listopadzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " W październiku 2004r. ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki.  Początkowo nazwa gazetki brzmiała "Co w szkole piszczy?". Dopiero w listopadzie."— Zapis prezentacji:

1

2  W październiku 2004r. ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki.  Początkowo nazwa gazetki brzmiała "Co w szkole piszczy?". Dopiero w listopadzie 2006r. kolejni młodzi redaktorzy zaproponowali zmianę nazwy i logo. W tej chwili wydajemy "Tornister".  Od października 2004r. do chwili obecnej w naszym periodyku pracowało bądź pracuje 104 redaktorów.

3 Łącznie przez 10 lat wydaliśmy 86 numerów miesięcznika i 2 numery specjalne – konkursowe: „Gazetka, którą chciałby przeczytać Jan Paweł II” i „Moje miasto wczoraj i dziś”.

4  Wśród młodych redaktorów mieliśmy 6 par i jedną trójkę rodzeństwa. Oto oni:  Joanna, Justyna i Kinga Gomółka;  Paulina i Norbert Siwek;  Mikołaj i Magdalena Nazarczuk;  Patryk i Oliwia Pytkowscy;  Jan i Cezary Abramowscy;  Mariusz i Michał Brudz;  Karolina i Patrycja Milewskie.

5 REDAKTORZY Z NAJDŁUŻSZYM STAŻEM PRACY W GAZETCE TO: JOANNA WIERZBICKA I SZYMON PRZESMYCKI – 5 LAT; CEZARY ABRAMOWSKI, DARIA DUBER, NATALIA OLSZEWSKA I PATRYCJA KRZEŚNIAK – 4 LATA.

6

7 W 2010r. w I Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych promujących powiat miński nasza gazetka "Tornister" zdobyła I miejsce.

8 W czerwcu 2009r. otrzymaliśmy tytuł laureata konkursu "Redaktor - Uczeń". Je st to konkurs organizowany przez "Tygodnik Siedlecki" we współpracy z siedlecką delegaturą Kuratorium Oświaty. W kolejnych czterech edycjach konkursu (rok szk. 2009/2010; 2010/2011; 2011/2012 i 2012/2013) również zdobyliśmy tytuł laureata.

9

10

11

12 W 2012r. w Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych "Młodzi Dziennikarze - Papieżowi" (w kategorii: szkoły podstawowe kl. IV - VI) "Tornister" zdobył I miejsce.

13 Oprócz pracy, ważny jest też odpoczynek i chwila wytchnienia. Dlatego co roku nasza redakcja starała się wyjeżdżać na wycieczki, gdzie łączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Obserwowaliśmy pracę redaktorów różnych mediów – telewizyjnych, radiowych czy prasowych. 

14 Stąd nasza obecność w siedzibie Telewizji Polskiej, w studiu Polskiego Radia – w Programie 1 i w Trójce, w Radiu „Podlasie”, w „Gazecie Wyborczej”, w „Tygodniku Siedleckim”, w „Super Expressie”, w „Fakcie”, w „Świecie Seriali”, w wydawnictwie „Egmont Polska”, „Prószyński i spółka” i w drukarni „Agora”. Uczestniczyliśmy również w nagraniu programu „Tomasz Lis na żywo”.

15

16 MAIL OD BYŁEJ PANI BURMISTRZ ZOFII WOŁKIEWICZ z 14 III 2006r.  ----- Original Message -----  From: Burmistrz UM KałuszynBurmistrz UM Kałuszyn  To: sp_kaluszyn@edu.apple.plsp_kaluszyn@edu.apple.pl  Sent: Tuesday, March 14, 2006 9:02 AM  Subject: gazetka Przeczytałam ostatni numer Waszej gazetki. Bardzo ciekawa tak jak i poprzednie. Dużo informacji o szkole. Interesujące rozmowy z nauczycielami. Niemniej zgłaszam swoje propozycje. Piszcie o swoich marzeniach, pokażcie pracę pracowników obsługi szkoły (woźny w szkole bardzo ważna osoba). Zachęcajcie do pomocy uczniom "słabszym". "Szkoła marzeń” - Szymon pisz dalej. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.  Zofia Wołkiewicz

17 POZDROWIENIA OD ADAMA MICHNIKA – 16 VI 2014r.  From: sekretariat.naczelnych@agora.plsekretariat.naczelnych@agora.pl  Sent: Monday, June 16, 2014 7:30 PM  To: sp@kaluszyn.plsp@kaluszyn.pl  Subject: z sekretariatu Adama Michnika  Drodzy Młodzi Redaktorzy, Serdecznie Wam gratuluję Waszego periodyku. W najbliższych miesiącach mam bardzo wypełniony kalendarz i nie będę mógł Was odwiedzić. Może w przyszłym roku. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy redaktorskiej Adam Michnik

18 GRATULACJE OD PANA BURMISTRZA MARIANA SOSZYŃSKIEGO

19 Warszawa 30. 10. 2014 Do Koleżanek i Kolegów z VI klasy SP w Kałuszynie. Moi drodzy! Ucieszył mnie ogromnie list, jaki od Was otrzymałem. To ważne, że młodzi ludzie tacy jak wy interesują się światem dookoła. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów, ciekawości świata i dobrej zabawy, zwłaszcza przy wydawaniu gazety TORNISTER. Kamil Durczok POZDROWIENIA OD KAMILA DURCZOKA

20


Pobierz ppt " W październiku 2004r. ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki.  Początkowo nazwa gazetki brzmiała "Co w szkole piszczy?". Dopiero w listopadzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google