Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiemy dobrze co szkodzi naszemu organizmowi i czego powinniśmy unikać. Dietetycy zgodnie powtarzają, że należy przyjmować wszystkie ważne dla zdrowia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiemy dobrze co szkodzi naszemu organizmowi i czego powinniśmy unikać. Dietetycy zgodnie powtarzają, że należy przyjmować wszystkie ważne dla zdrowia."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 Wiemy dobrze co szkodzi naszemu organizmowi i czego powinniśmy unikać. Dietetycy zgodnie powtarzają, że należy przyjmować wszystkie ważne dla zdrowia składniki odżywcze w zależności od płci, wieku i wykonywanej pracy. A unikać produktów, które nam szkodzą: alkoholu, słodyczy, napoi gazowanych, wszelkich wysoko przetworzonych pokarmów, chipsów, nadmiaru tłustego mięsa itp. W zdrowej diecie nie ma też mowy o częstym jedzeniu w barach czy fast foodach. Posiłki najlepiej przygotowywać samemu z nieprzetworzonych produktów.

6

7

8 Styl życia bardzo się zmienił w ostatnich latach. Większość czasu spędzamy przed komputerem, telewizorem lub w samochodzie, a nasze ciało stworzone jest do bycia w ruchu. Jeśli chcemy prowadzić zdrowy styl życia koniec z wymówkami, że nie mamy czasu na sport. Nie trzeba od razu wyciskać siódmych potów na siłowni, ale można spokojnie zacząć od marszów, pływania, gimnastyki w domu lub jazdy na rowerze.

9

10 na świecie coraz więcej ludzi umiera właśnie dlatego, że zrezygnowało z zażywania jakiegokolwiek ruchu. Statystyki mówiące o skutkach lenistwa nowoczesnych społeczeństw są przerażające. Okazuje się, że rocznie więcej ludzi umiera na świecie z powodu schorzeń bezpośrednio związanych z brakiem aktywności fizycznej, niż przez problemy wywołane przez palenie papierosów. Co roku przedwcześnie odchodzi 5,1 mln osób, których śmierć miała związek z paleniem. Natomiast tych, którzy zmarli w związku z zaniechaniem uprawiania sportu, czy jakichkolwiek innych form ruchu jest aż o 200 tys. więcej.

11

12 Alkohol, papierosy czy narkotyki to tylko niektóre z groźnych czynników na jakie narażony jest nasz organizm. Zabójczy jest również stres, pośpiech i życie pod ciągłą presją. Należy więc znaleźć kompromis między życiem prywatnym i zawodowym, tak aby zachować spokój i równowagę psychiczną.

13 utrata zdrowia. zaburzenia psychiczne i fizyczne. brak koncentracji. utrata rodziny. brak jakichkolwiek chęci do życia i do innych rzeczy. szybka śmierć

14 Po całym dniu pracy przy komputerze odpoczynek w sieci nie jest wskazany. Dla zachowania równowagi należy aktywnie spędzać czas wolny, wyjeżdżać na łono natury, wysypiać się i regularnie wykorzystywać urlop.

15 Stres Zakłopotanie Rozkojarzenie Zakręcenie Przepracowany organizm Złe samopoczucie Agresja

16 Jest to najtrudniejszy punkt do zrealizowania, a jednocześnie najważniejszy. Polega na stawianiu sobie realnych do osiągnięcia celów, cieszenia się z tego co osiągnęliśmy, dostrzegania pozytywnych stron w każdej sytuacji i radzenia sobie z porażkami. Wcielanie w życie wszystkich opisanych wyżej filarów jest procesem długotrwałym i niełatwym, ale jeśli nam się uda, to nasze życie zmieni się na lepsze.

17

18

19


Pobierz ppt "Wiemy dobrze co szkodzi naszemu organizmowi i czego powinniśmy unikać. Dietetycy zgodnie powtarzają, że należy przyjmować wszystkie ważne dla zdrowia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google