Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna
14. Sumienie i jego kształtowanie ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna

2 ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna
14. Sumienie i jego kształtowanie ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna • brak dokonywania oceny Świadomość psychologiczna (do około czwartego roku życia) polega na rejestrowaniu faktów, ale bez dokonywania oceny moralnej (czy jest to dobre, czy złe).

3 ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna
14. Sumienie i jego kształtowanie ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna • brak dokonywania oceny • kierowanie się literą prawa, bierne naśladowanie zachowania innych Świadomość psychologiczna (do około czwartego roku życia) polega na rejestrowaniu faktów, ale bez dokonywania oceny moralnej (czy jest to dobre, czy złe). Świadomość prawna (piąty do siódmego roku) – to jest dobre, co jest nakazane (ewentualnie nagrodzone), natomiast złe jest to, co jest zabronione (czy karane), bez wnikania w istotę rzeczy.

4 ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna
14. Sumienie i jego kształtowanie ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna • brak dokonywania oceny • kierowanie się literą prawa, bierne naśladowanie zachowania innych • kierowanie się opinią innych, opinią społeczną Świadomość psychologiczna (do około czwartego roku życia) polega na rejestrowaniu faktów, ale bez dokonywania oceny moralnej (czy jest to dobre, czy złe). Świadomość prawna (piąty do siódmego roku) – to jest dobre, co jest nakazane (ewentualnie nagrodzone), natomiast złe jest to, co jest zabronione (czy karane), bez wnikania w istotę rzeczy. Świadomość społeczna (rok siódmy do dziesiątego) łączy się z faktem życia we wspólnocie i polega na przejmowaniu pewnych wzorców zachowania, bez głębszej ich analizy. Dziecko przejmuje wzorce zachowania od dorosłych, od innych dzieci, jest podatne na naśladowanie zachowań bohaterów filmowych, baśniowych.


Pobierz ppt "ŚWIADOMOŚĆ PRZEDMORALNA psychologiczna prawna społeczna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google