Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkolny 2013 – 2014. Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy od włączenia się w coroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie Świata 2013”. Cała społeczność.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkolny 2013 – 2014. Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy od włączenia się w coroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie Świata 2013”. Cała społeczność."— Zapis prezentacji:

1 Rok szkolny 2013 – 2014

2 Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy od włączenia się w coroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie Świata 2013”. Cała społeczność szkolna włączyła się w porządkowanie i sortowanie śmieci i odpadów, by potem wzbogacić się oddając puszki, czy butelki do skupu, a nakrętki na szczytny cel.

3 W październiku uczniowie klas szkoły podstawowej zaprojektowali swoje własne monety. Pomysłów było wiele i każdy wyróżniał się oryginalnością, indywidualnością, ale to projekt Oliwii zdobył największe uznanie.

4 Listopadowa zaduma W związku ze Świętem Wszystkich Świętych, uczniowie przygotowali stroiki nagrobne, które w części sprzedali, kupując za zebrane pieniądze znicze, a następnie odwiedzili opuszczone, zaniedbane groby i uczcili pamięć zmarłych.

5 Listopadowa zaduma i … wspomnienie o Janie Pawle II Szóstego listopada 2013r. odbył się w Ośrodku kolejny integracyjny wieczór poezji. Była to okazja do spotkania i refleksji nie tylko dla uczniów, wychowanków, nauczycieli Ośrodka, ale również dla lokalnej społeczności Grodkowa. Sylwetka wybitnego Polaka przyciągnęła wielu widzów, a SKO na tę okazję ufundowało słodki poczęstunek, a Opiekunowie byli współorganizatorami tej szczególnej imprezy.

6 Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły zawodowej w konkursie literackim. Odpowiedzi było wiele. Oto kilka fragmentów z wyróżnionych prac: „Pieniądze szczęścia nie dają, daje je zdrowie” (Ania, kl.IZSZ) „Pieniądze dają szczęście, choć chwilowe, ale dają. Pomagają nasze życie ubarwić… (Ala, kl.IIgim.) „Kiedy mamy pieniądze czujemy się pewniej.” (Tadeusz, kl.IZSZ) „Żeby mieć pieniądze moi rodzice ciężko pracują, czasem jestem na Nich zły, bo nie mają dla mnie czasu…” (Agata, kl.Igim.)

7 Oszczędzanie znowu się opłaciło - uczniowie – członkowie Szkolnej Kasy, otrzymali paczki mikołajowe, które w dużej części „pomogli „Mikołajowi sfinansować.

8 Przy okazji Świąt nie zapomnieliśmy o naszym grodkowskim Oddziale Banku PKO, który wspiera nas przez cały czas… Z tej okazji członkowie SKO przygotowali świąteczne stroiki, które następnie wręczyli Kierownictwu Oddziału. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

9 W styczniu 2014r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w kolejnym konkursie plastycznym, którego tematem były marzenia o podróżach dalekich i bliskich, dużych i małych, realnych i wymyślonych, oczywiście za pieniążki oszczędzone w SKO.

10 W tym roku szkolnym, członkowie SKO postanowili zaakcentować swój udział w szkolnej akcji Samorządu Szkolnego „Walentynki 2014r.” Po różnych obliczeniach: ilu uczniów? ile sztuk ? w końcu ile ciasta trzeba przygotować? Upiekliśmy kilkadziesiąt „miłosnych ciasteczek SKO”, które rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Przygotowywaliśmy również serduszka na walentynkową pocztę i tu też przydały się matematyczne obliczenia.

11 W związku z rocznicą wprowadzenia „złotego „ do obiegu, jako waluty naszego kraju, przeprowadziliśmy szereg spotkań o tej tematyce. Zaczęliśmy od historii prezentując film zrealizowany przez Narodowy Bank Polski … „ŚLADAMI ZŁOTEGO”

12 W kolejnym konkursie uczniowie bawili się w „pieniężnych poetów” – redagowali wierszyki – reklamy dotyczące naszej waluty narodowej. „Chcesz być bogaty, a nie kupować na raty. Złotego oszczędzaj, a nie narzekaj!” (Łukasz, kl.IV) „Złoty to nasza chluba, złoty to nasz znak, Jesteśmy dumni, że mamy taki skarb” (Roger, kl.V) „Nie wiem, czy wiesz? Nie wiem, czy znasz? Inwestując – obrót złotego masz!” (Tomek, kl.V)

13 Następnie przeszliśmy do praktyki … - nowe banknoty - czym się różnią od starych? Polska waluta, a europejska? (spotkanie z członkami SKE „Europek”

14 Maj tego roku był szczególny. Dzięki współpracy z Oddziałem PKO otrzymaliśmy vouchery do Planetarium „Niebo Kopernika”, a dzięki oszczędnościom nasi uczniowie – wyróżnieni w różnych konkursach SKO, mogli odwiedzić również Centrum Nauki Kopernik.

15 Wrażeń było co nie miara, a jedna z „podróży dużych i małych” została zrealizowana. W trakcie wycieczki uczniowie mogli również zobaczyć Stadion Narodowy w Warszawie, który swoją wielkością wywarł ogromne wrażenie.

16 Również w maju SKO postanowiło wesprzeć cykliczną imprezę integracyjną „Rajd rowerowy do Rusocina”. To wspólny wyjazd dla uczniów naszego Ośrodka i uczniów I Gimnazjum grodkowskiego. Impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem, dlatego włączyliśmy się i w jej współorganizację, i w jej częściowe współfinansowanie. A radość uczniów była „całościowa” i warta każdych pieniędzy.

17 Po raz kolejny wraz ze Szkolnym Kołem PCK włączyliśmy się w ogólnopolską akcję zbierania „złotych monet”. Uczniowie całej Placówki bardzo aktywnie włączyli się w akcję, oddając każdy przysłowiowy „grosik” na ten szlachetny cel. Może suma zebranych pieniędzy nie była imponująca, to dar serca ogromny. SKO cieszy się, że może uczestniczyć w takich akcjach.

18 W tym roku nasze SKO postanowiło wspomóc koleżankę - członkinię Kasy – Kingę. Zbiórka nakrętek, ze sprzedaży których dochód przeznaczyliśmy na zakup wózka wzbudziła wielkie zainteresowanie i pokaźne rezultaty, a na twarzy Kingi i Jej Mamy uśmiech i nadzieję.

19 Miniony rok szkolny był wypełniony ciężką pracą zarówno członków, jak i opiekunów SKO. Systematycznie promowaliśmy idee oszczędzania okolicznościowymi gazetkami ściennymi. Przygotowywaliśmy, a następnie sprzedawaliśmy na kiermaszach kartki i stroiki świąteczne, by zasilić konto SKO, a potem sfinansować albo współfinansować atrakcyjne pomysły i szlachetne przedsięwzięcia.

20 Na pewno nowością w naszej działalności w tym roku jest to, że pieniążki pozyskane z różnych źródeł (stan konta SKO w tym roku powiększył się o prawie 100% w porównaniu do zeszłego roku i wyniósł około 1300zł), były przeznaczane również, np. na zakup niezbędnej pomocy dydaktycznej - komunikatora, dla dzieci niemówiących, czy umożliwić wyjazd w ciekawe miejsca. Dla naszych uczniów to ważne, że SKO to nie tylko oszczędzanie, ale także w wielu sytuacjach pomaganie, ale możliwe przez oszczędzanie.


Pobierz ppt "Rok szkolny 2013 – 2014. Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy od włączenia się w coroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie Świata 2013”. Cała społeczność."

Podobne prezentacje


Reklamy Google