Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„E-usługi dla mieszkańców powiatu mińskiego”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„E-usługi dla mieszkańców powiatu mińskiego”"— Zapis prezentacji:

1 „E-usługi dla mieszkańców powiatu mińskiego”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

2 Szacunkowy koszt realizacji projektu 780 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu 780 000 zł., w tym: Wkład własny powiatu: 117 000 zł Środki EFRR:  000 zł w wysokości 85 % kosztów kwalifikowanych Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

3 Całkowita wartość projektu: ,65 zł Wydatki kwalifikowane: ,45 zł Wkład własny powiatu: ,13 zł Środki EFRR: ,52 zł Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

4

5 Budżet projektu: Serwery i sprzęt multimedialny – telebim diodowy zewnętrzny, serwery, hot –spoty. Dostarczanie i wprowadzanie danych – utworzenie bazy obiektów użyteczności publicznej, zabytków oraz innych obiektów w postaci zdjęć, materiałów wideo oraz dokumentacji. Moduły serwisów WWW – utworzenie tematycznych stron internetowych bazujących na najnowszych technologiach WWW (dynamiczne wyświetlanie informacji, możliwość łatwego zarządzania, wprowadzania danych) Dostęp do Internetu –rozbudowa systemu lokalnego sieci internet, instalacja łącza internetowego dostępowego dla serwerów WWW. Wdrożenie systemu – instalacja, przeszkolenie oraz konfiguracja serwerów dostosowanie infrastruktury do pracy z oprogramowaniem WWW.

6 Telebim- zintegrowany ze stroną internetową, wyświetlone są na nim informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie powiatu oraz relacje z uroczystości i ważnych wydarzeń z życia powiatu

7

8

9 Budowa społeczeństwa informacyjnego w powiecie mińskim.
Głównym celem projektu była budowa społeczeństwa informacyjnego poprzez stworzenie zintegrowanej platformy wymiany i dostępu do informacji. Realizacja projektu miała za zadanie przede wszystkim ułatwić mieszkańcom dostęp do załatwiania spraw drogą elektroniczną oraz informacji, w sposób ciekawy przedstawić relacje z festynów i wydarzeń kulturalnych organizowanych w Powiecie.

10

11 Dziś: Dawniej:

12 W ramach projektu uruchomiono pięć nowych e-usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe:
"E-rejestr" stowarzyszeń i fundacji, "E-biuro" obsługi interesanta , "E-tablica" informacji kulturalnych i ogłoszeń, "E-zwiedzanie" powiatu mińskiego, "E-wizualizacja" obiektów powiatu Mińskiego.

13 Serwis posiada funkcjonalności, które ułatwiają użytkownikom poruszanie się po stronie oraz pobieranie najważniejszych informacji. Należą do nich: wyszukiwarka, newsletter, kanał RSS.

14 Portal zawiera wersję, która dzięki odpowiedniej kolorystyce i kontrastowi umożliwia oglądanie stron osobom niedowidzącym.

15 Portal zawiera galerie zdjęć i filmów,
a ostatnio dodane multimedia prezentowane są na stronie głównej.

16

17 Udostępnienie w Internecie informacji
o usługach świadczonych w Starostwie Powiatowym. 2. Możliwość pobrania przez użytkowników serwisu elektronicznej wersji formularzy.

18 W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie formularze i interaktywne wnioski potrzebne mieszkańcom do załatwienia spraw w urzędzie.

19 Użytkownik, który zapisze się do sekcji Newsletter będzie mieć możliwość otrzymywania: informacji o zmianach wybranych kart usług lub kart dotyczących poszczególnych wydziałów, wiadomości o nowych artykułach w dziale Informacje, czy też informacji o zmianie godzin pracy Urzędu.

20 Serwis umożliwia pracownikom urzędu wysyłanie wiadomości SMS do interesantów.

21

22 Stworzenie przestrzeni w internecie dedykowanej organizacjom pozarządowym, umożliwiającej przekazywanie bieżących informacji o działalności. Organizacje pozarządowe powiatu będą mogły promować swoją działalność, poszukiwać sponsorów, wymieniać się informacjami, szukać wolontariuszy etc. Użytkownik portalu będzie miał łatwy i uporządkowany dostęp do informacji o NGO działających w powiecie. Udostępnienie użytkownikom portalu miejsca, w którym są aktualne informacje o organizacjach pozarządowych.

23 Mapa Użytkownik na mapie wskazuje gminę, która wyświetla się w wyszukiwarce. W wynikach wyszukiwania wyświetlają się organizacje z wybranej gminy.

24 z wybranej gminy i o wybranym zakresie działalności.
Wyszukiwarka Użytkownik może również znaleźć organizację korzystając jedynie z pól wyszukiwania. Z listy w wyszukiwarce wybiera gminę, może też określić zakres działalności organizacji, którym jest zainteresowany. W wynikach wyszukiwania wyświetlają się organizacje z wybranej gminy i o wybranym zakresie działalności.

25 Jednym z najważniejszych narzędzi komunikacji oraz promocji organizacji jest moduł aktualności.
Każda aktualność jest złożona z tytułu, zajawki oraz treści.

26 W portalu jest też strona Instytucje, która bazą teleadresową instytucji ogólnopolskich i lokalnych.
Zawarte tutaj informacje mogą być przydatne poszczególnym organizacjom pozarządowym w ich codziennej pracy. Każdy z gości odwiedzających stronę ma możliwość dodania kolejnych instytucji.

27 W ramach usługi „E-zwiedzanie” każdy zainteresowany z dowolnego zakątka Polski będzie miał możliwość internetowego zwiedzania Powiatu Mińskiego. Na interaktywnej mapie przedstawione zostaną najważniejsze, najbardziej wartościowe obiekty zabytkowe, jak również miejsca związane z działalnością kulturalną i obiekty sportowe w powiecie.

28 „E- wizualizacja” obiektów powiatu mińskiego oraz dostęp do informacji z ewidencji gruntów i budynków. Usługa jest uzupełnieniem zrealizowanego projektu - „Mazowiecki System Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów" .

29 Dzięki nowemu portalowi:
Mieszkańcy powiatu znajdą tu informacje o wydarzeniach kulturalnych oraz relacje z imprez powiatowych. Turyści mogą przeczytać o historii i zabytkach Powiatu Mińskiego. Inwestorów na pewno zainteresują informacje dotyczące wpierania przedsiębiorczości oraz informacje o aktualnych przetargach na terenie Powiatu Mińskiego. Organizacje pozarządowe mają własne miejsce w internecie bez potrzeby tworzenia strony www. Mieszkańcy mają pełną wiedzę o NGO na terenie powiatu mińskiego. Użytkownicy mają łatwy dostęp do podstawowych informacji o pracy urzędów w Powiecie Mińskim, mogą pobrać interesujące ich formularze, zadać pytania. Interesanci mają dostęp do aktualnych przepisów dotyczących załatwianych spraw a członkowie NGO, mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem między sobą dodając kolejne artykuły.


Pobierz ppt "„E-usługi dla mieszkańców powiatu mińskiego”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google