Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny Klub Europejski powstał wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zrzesza on uczniów I i II etapu edukacyjnego. To nasi pierwsi młodzi Europejczycy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny Klub Europejski powstał wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zrzesza on uczniów I i II etapu edukacyjnego. To nasi pierwsi młodzi Europejczycy."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkolny Klub Europejski powstał wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zrzesza on uczniów I i II etapu edukacyjnego. To nasi pierwsi młodzi Europejczycy

3 „Niech zapanuje duch miłosierdzia, bratniej solidarności, zgody i współpracy oraz autentycznej troski o dobro naszej Ojczyzny. Mam nadzieję, że pielęgnując te wartości społeczeństwo polskie - które od wieków przynależy do Europy – znajdzie właściwe sobie miejsce w strukturach Wspólnoty Europejskiej i nie tylko nie zatraci własnej tożsamości, ale ubogaci swą tradycją ten kontynent i cały świat. ‘’ Słowa Świętego Jana Pawła II – papieża Polaka towarzyszą naszej działalności od początku założenia klubu

4 Redagowane przez nas czasopismo „ Młodzi Europejczycy”, o którym informacja została zamieszczona na łamach gazety „ Nowiny’’ maj 2004 r.

5 Współpraca z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie - lekcje europejskie 2005 - 2013

6 Prelekcja na temat Unii Europejskiej w naszej szkole luty 2005 r.

7 Nagroda w konkursie podsumowującym pierwszy rok członkostwa Polski w Unii Europejskiej organizowanym przez Związek Komunalny „Wisłok” i RCIE w Rzeszowie „365 dni …, które nas zmieniły”

8 Zjazdy Szkolnych Klubów Europejskich w Rzeszowie 2005r. 2008r.

9 Nagrody i wyróżnienia Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Europa naszym wspólnym domem” w Koszalinie 2011r. – 2014r.

10 Gminny Turniej Czytelniczy „Polacy dla Europy” w Boguchwale  Prelekcja i prezentacja multimedialna- Zakład Europeistyki w Rzeszowie  Nagrody w konkursie „Polska prezydencja w Unii Europejskiej” 2011 r.

11 Sukcesy Międzyszkolny Konkurs dla Szkolnych Klubów Europejskich w Rzeszowie „Wielkanoc w państwach Unii Europejskiej”

12 Osiągnięcia Cykl Gminnych Konkursów Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa bez tajemnic” 2011- 2014

13 Szkolne konkursy wiedzy o Unii Europejskiej „Poznajemy Europę”

14 Szkolne konkursy plastyczne o tematyce europejskiej  Najciekawsze miejsce w Europie  Jak dba się o czystość wody w krajach Unii Europejskiej

15 Prezentacje państw członkowskich Unii Europejskiej

16 Prezentacje sylwetek wybitnych Europejczyków

17 Dni Europy obchodzone w naszej szkole

18 Współpraca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce

19 Akademia Młodego Europejczyka Współpraca z Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie - zajęcia o tematyce europejskiej w naszej szkole.

20 Obchody Dnia Europy w Rzeszowie

21 Motto Klubu Europejskiego, „Witaj Europo’’ Warto dodać Wykonały Wykonały: Justyna Kycińska, Martyna Winiarska, Gabriela Strzępka


Pobierz ppt "Szkolny Klub Europejski powstał wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zrzesza on uczniów I i II etapu edukacyjnego. To nasi pierwsi młodzi Europejczycy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google