Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II WIELKI 18 V 1920 – 2 IV 2005.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II WIELKI 18 V 1920 – 2 IV 2005."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II WIELKI 18 V 1920 – 2 IV 2005

2 CZEKA WAS DROGA… …droga nawrócenia
Pokuta oznacza ascezę, to jest konkretny i codzienny wysiłek człowieka wspartego łaską Bożą, aby stracić swe życie dla Chrystusa, co jest jedynym sposobem, by je zyskać; aby porzucić dawnego człowieka i przyoblec człowieka nowego; aby przezwyciężyć w sobie to, co cielesne, by zwyciężyło to, co jest duchowe; aby nieustannie wynosić się od rzeczy, które są na ziemi, do tych, które są w górze, gdzie przebywa Chrystus. Pokuta jest zatem nawróceniem, które przychodzi z serca do czynów.

3 CZEKA WAS DROGA… …droga zaparcia się siebie
Trzeba bowiem ograniczyć bagaż do rzeczy istotnych by nie ciążył podczas podróży; Trzeba być gotowym stawić czoło wszelkim trudnościom i pokonać wszystkie przeszkody, by osiągnąć zamierzony cel. Aby stać się prawdziwym uczniem Chrystusa, trzeba się zaprzeć samego siebie , brać co dnia swój krzyż i naśladować Go. Jest to wyboista droga do świętości i każdy ochrzczony jest wezwany, by nią iść.

4 CZEKA WAS DROGA… …droga komunii z Jezusem
Na prośbę uczniów z Emaus, by pozostał „z” nimi, Jezus odpowiedział darem o wiele większym: przez Sakrament Eucharystii pozostał „w” nich. Przyjęcie Eucharystii jest wejściem w głęboką komunię z Jezusem. „Trwajcie we Mnie, Ja będę trwał w was” (J 15, 4). Ta relacja wewnętrznego „trwania” w sobie nawzajem, pozwala nam antycypować w jakiś sposób niebo na ziemi.

5 CZEKA WAS DROGA… … droga modlitwy
Jeśli naprawdę chcecie podążać za Chrystusem, jeżeli chcecie, aby wasza miłość do Niego wzrastała i nabierała powagi, to musicie być wierni modlitwie. Modlitwa jest kluczem do życia w Chrystusie. Bez modlitwy nasza wiara i miłość będą zamierać. Jeśli zawsze odmawiacie codzienne modlitwy i regularnie uczęszczacie na mszę, to wasza miłość do Jezusa będzie coraz silniejsza. Wówczas wasze serca zaczną odczuwać głęboką radość i pokój.

6 CZEKA WAS DROGA… …droga prawego życia
Sumienie jest naszym wewnętrznym przewodnikiem i jest sędzią naszych czynów. Jakże ważne jest więc, aby nasze sumienia były prawe, aby ich osądy oparte były na prawdzie, aby dobro nazywały dobrem, a zło – złem. Aby – wedle słów Apostoła – umiały „rozpoznać jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.”

7 Do budowania cywilizacji miłości.
… droga miłości Boga i bliźniego CZEKA WAS DROGA… Nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, bez tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, która jest wrażliwa na niedolę innych, która nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; Tej miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania. Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania cywilizacji miłości.

8 CZEKA WAS DROGA… …droga dawania świadectwa
Przez życie naprawdę chrześcijańskie, przez praktykowanie religii jesteście wezwani do dawania świadectwa waszej wierze. A ponieważ czyny przemawiają bardziej niż słowa, jesteście wezwani do świadczenia waszym życiem na co dzień, że naprawdę wierzycie w to, iż Jezus Chrystus jest Panem!

9 Dzisiejszy świat potrzebuje świętości chrześcijan!

10 Prośmy za wstawiennictwem Jana Pawła II
o świętość naszego życia…

11 MODLITWA O BEATYFIKACJĘ SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II
Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam za Jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski o którą prosimy z nadzieją, że Twój sługa Papież Jan Paweł II zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen

12 Pomoc Duchowa


Pobierz ppt "Jan Paweł II WIELKI 18 V 1920 – 2 IV 2005."

Podobne prezentacje


Reklamy Google