Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRZĘT DO PIELĘGNACJI OGRODÓW Praktyczna nauka zawodu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRZĘT DO PIELĘGNACJI OGRODÓW Praktyczna nauka zawodu"— Zapis prezentacji:

1 SPRZĘT DO PIELĘGNACJI OGRODÓW Praktyczna nauka zawodu
Semestr : pierwszy Opracowanie: E. Jakubowska

2 Kosiarki HONDA seria IZY II
Pięć modeli kosiarek  IZY II, o szerokości roboczej 41, 46 lub 53 cm wyposażonych zostało w najnowszej generacji czterosuwową, jednocylindrową, górno zaworową jednostkę napędową z funkcją automatycznego ssania HONDA GCV 135E o mocy 3,5 KM. W największym modelu o szerokości koszenia 53 cm zastosowano silnik GCV 160A o mocy 4,4 KM. Kosiarki serii IZY II są dostępne w wersjach z napędem lub bez. Zadbaliśmy o komfort Państwa pracy jak i prostą obsługę maszyn. Dzięki zastosowaniu nowych noży tnących i modyfikacji kanałów odprowadzających pokos o ponad 30% zredukowaliśmy emisję hałasu. Dodatkowe kanały wentylujące znacznie polepszyły efektywność zbioru ściętej trawy. Zastosowanie nowego silnika z układem automatycznego ssania uprościło obsługę do tego stopnia, iż kosiarki serii IZY II nie posiadają manetki ssania ani dźwigni regulacji obrotów. Silnik podczas koszenia pracuje z fabrycznie ustawioną optymalną prędkością i mocą. Wszystkie kosiarki IZY posiadają system bezpieczeństwa Blade Brake. Podwójnie łożyskowanie kół zabezpiecza układ jezdny przed uszkodzeniem. Dużą wagę w procesie projektowym położono na nowoczesny design, kolorystykę i detale. Harmonijne połączenie praktycznych rozwiązań technicznych z nowoczesnym wyglądem wraz z dokładnością i precyzją wykonania czynią nowe kosiarki HONDA IZY II niezawodnymi, cichymi i efektywnymi maszynami, do PRZYJEMNEGO KOSZENIA.

3 Kosiarki HONDA seria Komfort
Kosiarki Honda serii KOMFORT są dedykowane wymagającym użytkownikom ceniącym łatwą obsługę, ergonomię, trwałość i niezawodność. Ponadto kosiarki tej serii wyposażyliśmy w najwyższej jakości czterosuwowy silnik, o małym zużyciu paliwa o szczególnie łatwym rozruchu, spełniający już dziś najostrzejsze normy emisji spalin EPA i CARB. Lekka, zwrotna, z napędem - kosiarki HRS to dwa sposoby na koszenie ukryte w jednym urządzeniu. Dzięki zamykanej osłonie deflektorze, możesz teraz wykonywać koszenie z bocznym wyrzutem lub mulczing bez dodatkowego osprzętu. Mocny silnik HONDA GCV 160 o mocy 5,5 KM oraz szerokość cięcia 53 cm sprawia, iż polecamy ten model do pielęgnacji dużych powierzchni terenów zieleni miejskiej, trawników przyulicznych i parkowych.

4 Kosiarki HONDA seria SUPER KOMFORT
Kosiarki spalinowe Honda seria Super Komfort - HRX - to maszyny, w których zastosowaliśmy najnowsze technologie. Trwałość i niezawodność gwarantują im najwyższej jakości czterosuwowe silniki Honda, dodatkowo wyposażone w układ dekompresji komory spalania. Państwa bezpieczeństwa strzeże Roto stop - sprzęgło układu tnącego kosiarki lub blokada HONDA Blade Brake zatrzymująca nóż tnący kosiarki już po 1/2 obrotu. Napęd hydrostatyczny daje Państwu komfort płynnego przyspieszania i hamowania, a ostrze tnące kosiarki obraca się z prędkością niezależną od prędkości kosiarki. Podwójny układ noży kosiarki - Microcut System zapewnia doskonałej jakości cięcie i wysoki stopień rozdrobnienia pokosu. Do konstrukcji obudowy kosiarki użyliśmy wyjątkowo mocnych i odpornych nowoczesnych materiałów takich jak HONDA Polystrong i Xenoy. Materiał z którego produkujemy kosze kosiarek - Dralon redukuje kurzenie. Szczytowym osiągnięciem inżynierów HONDA jest system Versamow. Pozwala on za pomocą jednej dźwigni ustalić proporcję - ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile po zmulczowaniu pozostanie na trawniku.

5 Kosiarki HONDA seria PROFI
Tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość i szybkość pracy, tj.: przy pracach pielęgnacyjnych w parkach, obiektach sportowych, rekreacyjnych i przy zieleńcach miejskich, nikt nie może sobie pozwolić na awarie i przestoje. Dlatego też, oczekiwania profesjonalistów spełniają tylko urządzenia o podwyższonej żywotności wszystkich elementów - kosiarki HONDA Seria Profi. Przeznaczone do ciężkiej wielogodzinnej pracy na dużych areałach i w trudnych warunkach zapewniają użytkownikowi wysoką wydajność i niezawodność. Najważniejszym podzespołem a zarazem sercem kosiarek serii PROFI jest silnik HONDA GXV 160 o żywotności przekraczającej motogodzin. Silnik ten może także przejść kilka remontów głównych co odróżnia go od innych silników dostępnych na rynku. HONDA HRH 536 HX (z napędem hydrostatycznym) Honda UM 536E  do koszenia wysokiej trawy i nieużytków (napęd – 2 biegi)

6 Kosiarki traktorowe Kosiarki traktorowe polecamy do koszenia trawników o powierzchni przekraczającej 1500 m2. Dzięki swojej trwałości, zwrotności kosiarki te mogą pracować zarówno w dużych ogrodach przydomowych, lecz także na terenach zieleni miejskiej przy koszeniu trawników w parkach, na skwerach oraz terenach zieleni osiedlowej. Nasze traktorki samobieżne wyróżniają się nowoczesną stylistyką. Bogate wyposażenie standardowe gwarantuje komfortową i bezpieczną pracę. Nasze rozwiązania techniczne umożliwiają koszenie i zbieranie trawy do kosza, a po zastosowaniu odpowiedniej przystawki mulczowanie lub wyrzut tylny. Kosiarki traktorowe zbudowane są w oparciu o silniki o mocy 13,1 15 i 17,8KM. Zastosowaliśmy w nich napęd hydrostatyczny, bądź standardową skrzynię biegów. Najwyższe modele wyposażone zostały w kontrolkę napełnienia kosza, system automatycznego opróżniania kosza, system autotest - kontrolujący parametry pracy urządzenia. Szerokość cięcia dobraliśmy w zależności od mocy traktorka. W naszej ofercie dostępne są traktorki z agregatami tnącymi o szerokości: 92, 102 i 122 cm . Siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia pozwala na optymalne dostosowanie urządzenia do warunków pracy. System tylnego wyrzutu umożliwia zbieranie skoszonej trawy do standardowego kosza, dołączanej przyczepy bądź układa pokos w równych pryzmach. Ergonomiczne umiejscowienie wszystkich dźwigni i przełączników w kosiarce traktorowej stwarza komfortowe warunki pracy. Zakres zastosowań poszerzają opcjonalnie dołączane osprzęty: zamiatarka ze zbiornikiem, spychacz czołowy, piaskarka przednia lub tylna, walec, areator oraz przyczepka.

7 Odśnieżarki Honda HONDA HS 550 (wydajność 29 t/h)
Profesjonalne odśnieżarki HONDA są przeznaczone do intensywnego usuwania śniegu. Niezbędne zimą w udrożnieniu dojazdów, alej w parkach, pensjonatach itp. Legendarną jakość zawdzięczają 4-suwowemu silnikowi, HONDA, który łatwo startuje w bardzo niskiej temperaturze. Wyposażone mogą być dodatkowo w rozrusznik elektryczny, natomiast w niektórych modelach dla podniesienia komfortu obsługi zastosowano elektryczną regulację wyrzutu śniegu. Szeroka oferta odśnieżarek HONDA spełni wysokie wymagania stawiane przez Użytkowników ceniących komfort, prostą obsługę i niezawodność. HONDA HS 550 (wydajność 29 t/h) HONDA HS 622 ETS (wydajność 42 t/h) HONDA HSS 1380iE (wydajność 60 t/h) HONDA HS 2411ZE (wydajność 132 t/h)

8 Zamiatarki firmy Limpar
Wyjątkowe zamiatarki przeznaczone do utrzymania w czystości dużych powierzchni, chodników, parkingów, podjazdów i placów. Dodatkowo zamiatarki LIMPAR  mogą być stosowany również w okresie zimowym jako odśnieżarki. Idealnie nadaje się do usuwania liści, piasku, śniegu, szlamu itp. Dzięki temu są to bardzo uniwersalne urządzenia. Zamiatarki LIMPAR napędzane są silnikami benzynowymi marek: HONDA bądź BRIGGS&STSTRATTON, co zapewnia bezawaryjną pracę i długą żywotność. Istnieje możliwość dodatkowego wyposażenia zamiatarek w: dodatkowe szczotki (rodzaj szczotki do danego modelu zamiatarki dobieramy w zależność od rodzaju wykonywanej pracy), zbiornik na zanieczyszczenia (znacznie ułatwi i przyspieszy nam to prace porządkowe), zestaw zraszający, zestaw opon rolniczych, pług od odśnieżania, łańcuchy na koła. 4F Limpar 82 Vario - zamiatarka używana również, jako odśnieżarka 4F Limpar 69 - uniwersalna, całoroczna zamiatarka 4F Limpar Radial – zamiatarka do usuwania drobnych śmieci 4F Limpar 82 Pro - uniwersalna, całoroczna zamiatarka

9 Wykaszarki Wykaszarki HONDA UMK 435E UE są idealne do wykaszania zarówno traw, jak i zdrewniałych chwastów. Budowa wykaszarki pozwala na zastosowanie zarówno głowicy żyłkowej, jak i tarczy tnącej umożliwiającej wycinanie odrostów drzew i krzaków. Zastosowany silnik mikro 4–suwowy Honda jest tak skonstruowany, iż może bezpiecznie pracować w każdym położeniu. Wykaszarkę Honda UMK435EUE cechuje mniejsze zużycie paliwa w stosunku do silników 2- suwowych, niski poziom hałasu i wibracji. Wykaszarki HONDA UMR 425E LG lekka, w formie wygodnego plecaka. Ich antywibracyjny szkielet pochłaniający drgania dostosowuje się jednocześnie do kształtu pleców dając pełną swobodę ruchów. Długi giętki wałek układu napędowego wykaszarki i ergonomiczny uchwyt pozwala na swobodę wykonywania prac. Wykaszarki UMR 425E LG są idealne do wykaszania terenów nachylonych, trudno dostępnych, wąskich rowów przyulicznych. Zastosowany silnik mikro 4 – suwowy Honda jest tak skonstruowany, iż może bezpiecznie pracować w każdym położeniu. Wykaszarkę Honda UMK 425E LG cechuje mniejsze zużycie paliwa w stosunku do silników 2- suwowych , niski poziom hałasu i wibracji.

10 Glebogryzarki – Opielacze
Są niezastąpione do odchwaszczania i spulchniania gleby w uprawach, zagonach, w szklarniach i tunelach. Opcjonalnie można wyposażyć je w przystawki do odcinania darni i wyrównywania brzegów trawnika, aerator bądź wertykulator. Za pomocą glebogryzarki przygotujemy glebę pod siew lub wysadzenie rozsad, wymieszamy podłoże z nawozem lub kompostem. Za pomocą dodatkowych akcesoriów łatwo przekształcimy glebogryzarkę w profesjonalny aerator do pielęgnacji trawnika lub pług do zgarniania śniegu. Po zamontowaniu metalowych kół i pługa maszynami tej serii można wykonać płytką orkę. Po zdjęciu bębna glebogryzarki i zamontowaniu osi i kół (opcja), możliwe jest dołączenie aktywnych przystawek – kosiarki, glebogryzarki tylniej, a nawet zamiatarki czy odśnieżarki wirnikowej. Do maszyny F 560 można zamontować także inny osprzęt taki jak: wyorywacz, sadzarkę kopaczkę dwurzędową do ziemniaków, pług wahliwy z przedpłużkiem, pług do orki zagonowej, pług obrotowy, obsypnik, kultywator czy kombikultywator. HONDA FG 110 HONDA FG 205 HONDA FG 205 HONDA F 560

11 Prezentacja opracowana na podstawie oferty firmy HONDA
Informacje zebrała Pani Dorota Habel


Pobierz ppt "SPRZĘT DO PIELĘGNACJI OGRODÓW Praktyczna nauka zawodu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google