Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Słowo Życia Grudzień 2011 Grudzień 2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Słowo Życia Grudzień 2011 Grudzień 2011."— Zapis prezentacji:

1

2 Słowo Życia Słowo Życia Grudzień 2011 Grudzień 2011

3 "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!“ (Łk 3,4)

4 W okresie Adwentu jesteśmy zaproszeni do życia nowym „Słowem”. Św. Łukasz Ewangelista zaczerpnął je z Izajasza, proroka pocieszenia.

5 Pierwsi chrześcijanie odnosili te słowa proroka do Jana Chrzciciela, który poprzedził Jezusa.

6 A Kościół, przedstawiając tego Poprzednika w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, zachęca nas do radości, ponieważ Jan Chrzciciel jest niczym wysłannik zapowiadający Króla.

7 Król właśnie nadchodzi. Bliski jest już czas, kiedy Bóg spełni swoje obietnice, przebaczy grzechy, obdarzy zbawieniem.

8 “Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!“ (Łk 3,4)

9 Choć jest to słowo radości, jest ono również zaproszeniem, by nadać nowy kierunek całemu naszemu istnieniu, do radykalnej zmiany życia.

10 Jan Chrzciciel zachęca, by przygotować drogę Panu. Ale jaka to droga?

11 Zapowiadany przez Chrzciciela Jezus zanim rozpoczął życie publiczne i swoje przepowiadanie, przebywał na pustyni. Taka była Jego droga.

12 Na pustyni znalazł głęboką zażyłość z Ojcem, ale też napotkał pokusy przez co stał się solidarny z wszystkimi ludźmi. Wyszedł z tych pokus zwycięsko!

13 Tę samą drogę odnajdujemy później w Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Jezus przeszedłszy swoją drogę aż do końca, sam staje się „drogą” dla nas, którzy jesteśmy w drodze.

14 On sam jest drogą, na którą musimy wkroczyć, by móc do głębi zrealizować nasze ludzkie powołanie, jakim jest osiągnięcie pełni zjednoczenia z Bogiem.

15 Każdy z nas jest wezwany, by przygotować drogę Jezusowi, który pragnie wejść w nasze życie. Trzeba więc prostować ścieżki naszego istnienia, ażeby On mógł do nas przyjść.

16 Trzeba przygotować Mu drogę, usuwając kolejno wszystkie przeszkody, które stwarza nasz ograniczony sposób widzenia, nasza słaba wola.

17 Trzeba mieć odwagę wybrać między naszą drogą, a tą, którą On pomyślał dla nas, między naszą wolą, a Jego wolą, między planem ułożonym przez nas, a planem wymyślonym przez Jego wszechmocną miłość.

18 A podjąwszy raz decyzję, pracować nad dostosowaniem naszej opornej woli do Jego woli.

19 Jak? Dojrzali chrześcijanie uczą dobrego, praktycznego, mądrego sposobu: teraz!, już!

20 W tej chwili usuwać kamień po kamieniu, aby żyła w nas już nie nasza, lecz Jego wola.

21 W ten sposób wprowadzimy w czyn Słowo: “Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!"

22 “Słowo życia”, życia”, "" publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari. Tekst: Chiara Lubich, grudzień 1997 Grafika Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu. Więcej informacji na http://focolare.pl/ Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!“ (Łk 3,4)


Pobierz ppt "Słowo Życia Słowo Życia Grudzień 2011 Grudzień 2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google