Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej Akcji Sprzątanie Świata Polska 2014, której finał odbywa się w ten weekend. Jeżeli w zeszłym roku przegapiłeś.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej Akcji Sprzątanie Świata Polska 2014, której finał odbywa się w ten weekend. Jeżeli w zeszłym roku przegapiłeś."— Zapis prezentacji:

1

2 Zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej Akcji Sprzątanie Świata Polska 2014, której finał odbywa się w ten weekend. Jeżeli w zeszłym roku przegapiłeś tę akcję, to tym razem masz szansę naprawić błąd. Świat potrzebuje Twojej pomocy. Czy zdajesz sobie sprawę, że w ciągu roku wyrzucasz ponad… 300 kilogramów śmieci! Większość z nich to opakowania. Pamiętaj!  Przy zakupach używaj toreb trwałych.  Nie kupuj plastikowych produktów. Idąc do sklepu, wybieraj produkty w opakowaniach zwrotnych.  Zbieraj makulaturę  Kupując zegarek wybierz taki, który zaopatrzony jest w mechanizm nakręcany lub, który posiada baterie słoneczne.  Zamiast 3 puszek o pojemności 0.33 litra kup jeden napój w litrowej butelce!  Zamiast zwykłych baterii kup akumulatorki.  Zadbaj o swoje otoczenie! Wysprzątaj je, pilnuj, aby inni nie śmiecili.  Żyj ekologicznie! Namów swoich rodziców i kolegów, abyście wspólnie wzięli udział w akcji „Sprzątamy Świat”.  Zachęcamy!!! Posprzątajcie szafki, półki- zużyte płyty CD DVD, baterie, pojemniki z tuszu przynieście do szkółki.  Świetlica szkolna „Pszczółki” to dobre miejsce do zbiórki, pojemniki na odpady czekają, uszkodzone płyty naszej Ziemii niech nie zaśmiecają.  Audycję przygotowały: Grażyna Kamińska nauczyciel świetlicy  Kinga Gajos uczennica kl.IVa

3 Od kilku lat trwa akcja zbierania nakrętek dla chorej Kasi i Oliwki, wychowawcy i dzieci ze świetlicy szkolnej są koordynatorami tego projektu, wykonujemy piękne pudełka dla każdej klasy, które służą do ich segregowania. To dla Olivki! To dla Kasi!

4  Włączamy się w akcję „komputery za tonery” przekazujemy zebrane w naszej szkole zużyte pojemniki po tuszu z drukarek do biblioteki Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu Całe pudełko napełniliśmy czym panią Mirkę ucieszyliśmy!

5 Ulica pięknie posprzątana, do akcji dzieci się przygotowały dwa pełne worki śmieci zebrały.

6 Wyruszamy ! Koszyki na zmianę dźwigamy! Na miejsce zbiórki docieramy! Odpady w odpowiednie pojemniki wrzucamy!

7 Wszystko posegregowane utylizacji będzie poddane, świetliczaki dobry uczynek spełniły, do czystości świata się przyczyniły!

8 Na co dzień segregujemy plastik, aluminium i szkło, założyliśmy także specjalne pudło „pożeracz papieru” na makulaturę, no i oczywiście pudełko na zakrętki. Dzieci chętnie włączają się w segregację, rozumieją cel naszych działań. Osoba odpowiedzialna G.Kamińska Prezentację opracowała G.Kamińska


Pobierz ppt "Zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej Akcji Sprzątanie Świata Polska 2014, której finał odbywa się w ten weekend. Jeżeli w zeszłym roku przegapiłeś."

Podobne prezentacje


Reklamy Google