Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała czynny udział w życiu społecznym?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała czynny udział w życiu społecznym?"— Zapis prezentacji:

1 Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała czynny udział w życiu społecznym?

2 Zasady dyskusji 1.Dyskusje prowadzą uczestnicy, a stara się ich prowadzić moderator udzielając głosu dyskutantom i jeśli zajdzie potrzeba skłaniając ich do uszanowania prawa do głosu innych członków. 2.W jednej chwili nie może mówić więcej niż jedna osoba, co zawiera się implicite już w regule pierwszej, ale co chcemy tym bardziej podkreślić. 3.Dyskutujmy nie aby wykazać wyższość naszych poglądów nad cudzymi, ale w celu zweryfikowania naszych twierdzeń. I niech z pomocą przychodzi nam gruntowna ich krytyka. 4.Rozmówca stara się wyłożyć swoją myśl (w postaci tezy lub pytania) w sposób jak najbardziej jasny i klarowny, a jeśli nie jest tego sam w stanie zrobić - niech przyjdą mu w sukurs choćby i oponenci.

3 5.Starajmy się precyzować terminy, których używamy w trakcie formułowania swoich tez, argumentów i pytań. 6.Starajmy się interpretować wypowiedzi innych w taki sposób, aby maksymalizować ich prawdziwość i racjonalność. 7.Nie zadawalajmy się zbijaniem opozycyjnych argumentów, gdy wiemy, że są wadliwe lub słabe. W takiej sytuacji spróbujmy się je raczej wesprzeć.

4 Frekwencja na wyborach w latach 1989-2010

5

6

7

8


Pobierz ppt "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała czynny udział w życiu społecznym?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google