Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE KOŁO MUZEALNE 2013/2014. Historyczne koło - co to i dla kogo? Zajęcia historyczne, są dla wszystkich chętnych uczniów klas szóstych. Uczniowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE KOŁO MUZEALNE 2013/2014. Historyczne koło - co to i dla kogo? Zajęcia historyczne, są dla wszystkich chętnych uczniów klas szóstych. Uczniowie."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE KOŁO MUZEALNE 2013/2014

2 Historyczne koło - co to i dla kogo? Zajęcia historyczne, są dla wszystkich chętnych uczniów klas szóstych. Uczniowie rozszerzają swoje wiadomości, uczą się przez zabawę i co najważniejsze nie marnują czasu przed komputerem lub telewizorem. Opiekun : pani Renata Sztaba.

3 TEMATY Z WYCIECZEK „Dzieje Rzeszowa” – zajęcia w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. „Dzieje Rzeszowa” – zajęcia w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa Zajęcia z elementami warsztatowymi na wystawie - „Rycerz, szlachcic, dama dworu” Zajęcia z elementami warsztatowymi na wystawie - „Rycerz, szlachcic, dama dworu” „Grasz w zielone ?” - Tajemnice polskiego munduru. „Bernardyni. Zgodnie z regułą” - zajęcia na wystawie w Oddziale Etnograficznym na rynku. „Bernardyni. Zgodnie z regułą” - zajęcia na wystawie w Oddziale Etnograficznym na rynku. Zwiedzanie wystawy - „Honorowi obywatele, dawnego Rzeszowa.” „Poczuj się artystą. Akwarela, tempera, olej – podobieństwa i różnice technik malarskich.” – zajęcia warsztatowe. „Poczuj się artystą. Akwarela, tempera, olej – podobieństwa i różnice technik malarskich.” – zajęcia warsztatowe. „Nie święci garnki lepią” - zajęcia warsztatowe i zwiedzanie wystawy archeologicznej. „Nie święci garnki lepią” - zajęcia warsztatowe i zwiedzanie wystawy archeologicznej.

4 Ponadto Ponadto : Zwiedzanie rynku w Rzeszowie. Spacer po starym cmentarzu. Cechy architektury barokowej na przykładzie konwentu pijarów w Rzeszowie. „Kim byli żołnierze wyklęci ?” - oglądanie pomnika żołnierzy wyklętych. Krótka historia rzeszowskiego zamku.

5 „Dzieje Rzeszowa”

6 „Rycerz, szlachcic, dama dworu.”

7 Tajemnica polskiego munduru

8 „Bernardyni. Zgodnie z regułą.”

9 „Honorowi obywatele dawnego Rzeszowa.”

10 „Poczuj się artystą.”

11 „Nie święci garnki lepią.”

12 KONIEC Dziękujemy za obejrzenie prezentacji. Przygotowały : Zuzanna Paszkowska Alicja Stawicka Klasa 6A


Pobierz ppt "SZKOLNE KOŁO MUZEALNE 2013/2014. Historyczne koło - co to i dla kogo? Zajęcia historyczne, są dla wszystkich chętnych uczniów klas szóstych. Uczniowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google