Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIKNIK RODZINNY 17 czerwca 2012. Od kilku lat obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka jako wspólną uroczystość całej rodziny. W tym roku postanowiliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIKNIK RODZINNY 17 czerwca 2012. Od kilku lat obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka jako wspólną uroczystość całej rodziny. W tym roku postanowiliśmy."— Zapis prezentacji:

1 PIKNIK RODZINNY 17 czerwca 2012

2 Od kilku lat obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka jako wspólną uroczystość całej rodziny. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do świętowania nie tylko rodziców uczniów, ale całą społeczność lokalną. Tego typu imprezy sprzyjają zarówno promocji szkoły, jak również stanowią doskonałą okazję do integracji i aktywizacji środowiska wiejskiego oraz poznania i promowania wciąż żywych tradycji własnego regionu.

3 Po powitaniu gości przez panią dyrektor nastąpiły pokazy umiejętności, którymi mogą poszczycić się uczniowie naszej szkoły. Występy rozpoczęły popisy szkolnych karateków, którzy od jesieni ubiegłego roku trenują na terenie naszej placówki. Następnie dziewczęta z klasy trzeciej zaprezentowały układ taneczny do piosenki S. Grzeszczak ''Karuzela''. Wielki aplauz publiczności wzbudził również występ uczniów z klasy II i III, którzy brawurowo zatańczyli skoczną ''Kalinkę''.

4 Popisy szkolnych karateków

5 Tańce, tańce, tańce... w rytmach ''Karuzeli'' S. Grzeszczak

6 ...i skocznej ''Kalinki''

7 Na czas występu przedszkolaków dziedziniec szkolny zamienił się w arenę cyrkową, jako że najmłodsi przygotowali przedstawienie pt. ''Cyrk''.

8 Popisy cyrkowe zerówki

9 Kolejnym punkt programu stanowiły krótkie skecze wykonane przez uczniów z klasy IV i VI - ''Królewna Śnieżka i dwóch krasnoludków'', ''Romeo i Julia'', ''Powrót Odysa'', ''Konkurs piękności'', następnie absolwenci naszej szkoły - vice-mistrzowie świata juniorów w muay thai z Lubelskiego Krav Maga Training Center - zaprezentowali trenowane przez siebie sztuki walki

10 ''Królewna Śnieżka i dwóch krasnoludków''

11 ''Romeo i Julia''

12 ''Powrót Odysa''

13 ''Konkurs Piękności''

14 Nasi absolwenci - vice mistrzowie świata juniorów w muay thai

15 Po występach uczniów i absolwentów każdy mógł oddać się degustacji przepysznej ''szkolnej'' grochówki... ''jackowska grochówka'' i jej degustacja

16 ...kiełbasek z grilla, ciast i ciasteczek serwowanych przez rodziców. ''smaczne kiełbaski'' ''pycha ciasteczka''

17 posmakować domowych specjałów smalczyk, racuszki i domowe chlebki

18 Do lokalnych zwyczajów należy wyplatanie wieńców dożynkowych. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Jackowa uczyły zainteresowanych techniki wyplatania tych ludowych dzieł sztuki. Zaczęty wieniec przekazały na ręce pani dyrektor z nadzieją, że ta piękna tradycja nie zaginie, a w szkole znajdą się ich godne następczynie.

19 Goście honorowi Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Jackowa uczą zainteresowanych techniki wyplatania wieńców dożynkowych

20 Chętni mieli możliwość wzięcia udziału w rodzinnych zawodach sportowych, zabaw ruchowych na dmuchanej zjeżdżalni czy przyszkolnym placu zabaw. Wielkim powodzeniem cieszyło malowanie i ozdabianie twarzy za pomocą kolorowych pisaków.

21 Rodzinne zawody sportowe Rywalizacja i wielkie emocje... Przyszli mistrzowie piłki nożnej

22 Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni

23 Nasi przyszli uczniowie też znaleźli coś dla siebie

24 Wspólne przedsięwzięcie szkoły i środowiska lokalnego pozwoliło zaktywizować, zintegrować, skonsolidować całą społeczność skupioną wokół szkoły - mieszkańców Jackowa, Minkowic, Nowego Krępca, Koloni Minkowice. Udowodniło, że każde pokolenie ma do zaoferowania coś, co pozwali wspólnie się bawić, uczyć i wypoczywać.


Pobierz ppt "PIKNIK RODZINNY 17 czerwca 2012. Od kilku lat obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka jako wspólną uroczystość całej rodziny. W tym roku postanowiliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google