Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów."— Zapis prezentacji:

1

2  Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.  Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa umowa opisująca prawa dziecka. Państwa, które ją podpisały, muszą przestrzegać zawartych w niej praw.

3  Konwencja chroni wszystkie osoby poniżej 18 roku życia.  Zawiera pełny katalog praw dziecka (prawa cywilne, społeczne, polityczne i kulturowe).  Przewiduje, że dzieci powinny korzystać z należytej ochrony oraz mieć możliwość właściwego rozwoju.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19


Pobierz ppt " Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google