Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Między nami czytelnikami

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Między nami czytelnikami"— Zapis prezentacji:

1 Między nami czytelnikami

2 Lubimy czytać. Z książką można się zaprzyjaźnić, w książce można się zakochać. Czytając, poznajemy świat i ludzi – a w efekcie samego siebie, ponieważ w książce możemy odnaleźć wiele własnych marzeń, myśli, a czasem także lęków. Matowe kartki książki stają się wtedy lustrem, w którym widzimy siebie. Prawda, że tak się zdarza? Chcemy zachęcić do czytania, do rozmów o książkach… Przystąpiliśmy do projektu propagującego czytelnictwo. My, czyli uczniowie klas VA, VIA oraz I gim.A pod opieką pani Małgorzaty Kajzer-Michalskiej.

3 Projekt trwał od listopada 2013 r. do maja 2014 r
Projekt trwał od listopada 2013 r. do maja 2014 r. i obejmował kilka etapów. Ustaliliśmy klasowe rankingi ulubionych książek, które w połączeniu z propozycjami uczniów całej Polski złożyły się na Wielki atlas czytelnictwa młodzieży. Oto lista najchętniej czytanych książek: Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii Joanne Kathleen Rowling, Harry Potter John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa John Ronald Reuel Tolkien, Władca pierścieni Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza Suzanne Collins, Igrzyska śmierci Carlo Collodi, Pinokio

4 Stworzyliśmy plakaty promujące film, w którym grają wspólnie wybrani bohaterowie książek zajmujących 8, 9 i 10 miejsce w rankingu naszego województwa.

5 Tworzyliśmy literackie oraz filmowe zakończenie wybranej przez nas książki. Czytaliśmy, rozmawialiśmy, zachęcaliśmy… Nasze wspólne działania przyczyniły się do promocji czytania wśród naszych rówieśników i pokazały, że „z nosem w książce” może być wesoło i ciekawie!

6 Prezentację przygotowała Małgorzata Kajzer-Michalska


Pobierz ppt "Między nami czytelnikami"

Podobne prezentacje


Reklamy Google