Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fujifilm Holdings Corporation - to japońska firma znana przede wszystkim z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fujifilm Holdings Corporation - to japońska firma znana przede wszystkim z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6 Fujifilm Holdings Corporation - to japońska firma znana przede wszystkim z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów. Fujifilm ma 220 oddziałów w różnych krajach w Azji, Europie czy Ameryce Północnej. Jest notowana na giełdach tokijskiej i amerykańskiej.

7

8

9 Przysłona to mechaniczna część aparatu (dokładniej obiektywu) składająca się z nachodzących na siebie blaszek. Celem tego mechanizmu jest regulacja ilości światła przechodzącej przez obiektyw i padającej na element światłoczuły (matrycę- w aparatach cyfrowych, błonę- w aparatach analogowych).

10

11 O głębi ostrości decyduje wielkość przysłony. Czym otwór przysłony mniejszy tym głębia ostrości większa, im otwór przysłony większy tym głębia ostrości mniejsza.

12

13 Im obiektyw jest krótszy tym głębia ostrości większa, im obiektyw jest dłuższy tym głębia ostrości jest mniejsza. W tym przypadku obiektywy krótkoogniskowe tworzą zdjęcia o dużej głębi ostrości, a obiektywy długoogniskowe o małej głębi ostrości.

14

15 Innym efektem świetlnym jest tzw. oświetlenie kontrowe. Mamy z nim do czynienia wtedy, gdy źródło światłą znajduje się bezpośrednio za obiektem, albo też nieco wyżej lub z boku.

16 Charakter światła zmienia się również w zależności od kierunku padania promieni słonecznych. Czasem nie widać kontrastu między zacienionymi a oświetlonymi partiami obrazu.

17

18

19

20

21 W 1816 roku Francuz Niecephore Niepce, eksperymentując z procesami utrwalenia obrazu wykonuje pierwsze prawdziwe zdjęcie fotograficzne, przedstawiające widok z okna jego pokoju w miejscowości Gras w południowej Francji. Zdjęcie powstało na płytce cynkowej pokrytej warstwą światłoczułego asfaltu.

22 W tym samym czasie Anglik William Talbot wprowadza negatywy z których można wykonywać dowolną ilość odbitek, co było niemożliwe w dagerotypii. Jego metoda wykorzystuje azotan srebra, stosowany w fotografii po dziś dzień. W roku 1850 William Cranch Bond i Warren de la Rue sporządzają pierwsze zdjęcia Księżyca metodą dagerotypii.

23 W 1856 niemieckiemu chemikowi Wilhelmowi Zenkerowi udaje się po raz pierwszy otrzymać barwne fotografie. W tym samym roku Anglik Hamilton Smith opracowuje metodę tzw. fotografii na poczekaniu (ferrotypii). W 1861 Francuz Marc Antoine Augustin Gaudin po raz pierwszy zamiast azotanu stosuje halogenki srebra i zwiększa tym samym światłoczułość. Czas naświetlania zostaje skrócony do kilku sekund.

24

25


Pobierz ppt "Fujifilm Holdings Corporation - to japońska firma znana przede wszystkim z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google