Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet."— Zapis prezentacji:

1

2  Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet.  Politycy nie dbają w należyty sposób o młodzież, większość z nich posługuje się niezrozumiałym językiem ich programy nie zawierają propozycji, które mogą być interesujące dla młodych ludzi.

3  Większość ludzi młodych twierdzi, że jeden głos nie jest w stanie nic zmienić.  Ludzie młodzi są bardziej kreatywni, dzięki czemu mogą więcej wnieść w życie publiczne.  Młodzież nie ma wzorców, autorytetów politycznych.

4  Zaaranżowanie gminnej konferencji mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu demokratycznym.  Organizowanie forów, spotkań z radnymi i ekspertami.  Uczenie się od najmłodszych lat życia społecznego.  Organizacja cyklicznych lekcji o samorządzie.  Zorganizowanie/Udział w akcjach, kampaniach np. „Młodzi głosują”.  Aktywizacja osób pełnoletnich, poprzez organizację kampanii informacyjno-edukacyjnej.

5  Zaangażowanie ludzi młodych w lokalne stowarzyszenia.  Założenie na terenie naszej gminy Młodzieżowej Rady Gminy-przestrzeń dla aktywności obywatelskiej młodzieży.  Utworzenie projektu/konkursu „Młody wójt”.  Opracowanie metod aktywizujących młodzież do udziału w życiu społecznym i politycznym.  Organizacja „żywych” lekcji samorządowych i wycieczek obywatelskich.

6


Pobierz ppt " Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google