Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Umieszczenie gotowej strony w sieci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Umieszczenie gotowej strony w sieci"— Zapis prezentacji:

1 Umieszczenie gotowej strony w sieci
Sylwia Ptak

2 Umieszczenie gotowej strony w Internecie związane jest z wykupieniem lub założeniem konta w dowolnej firmie zajmującej się hostingiem. Hosting obejmuje udostępnienie przez dostawcę określonych zasobów serwerowych, takich jak: objętość dysku, ilość przesyłanych danych, obciążenia serwera oraz dodatkowych usług związanych z zarządzaniem witryną itp. Wybierając serwer, bez względu na to, czy jest płatny, czy bezpłatny, należy zwracać uwagę na jego parametry: Pojemność Limit transferu Obsługa języków skryptowych, m.in. PHP, oraz dostępność bazy danych MySQL

3 Popularne serwery stron WWW

4

5

6

7 Teraz pozostaje jeszcze umieścić wszystkie pliki strony internetowej na serwerze. Można to zrobić na kilka sposobów: Użyć dowolny program posiadający klienta FTP (Total Commander, FileZilla, TurboFTP) Użyć wbudowanego w niektóre przeglądarki klienta FTP (FireFTP w Mozilla Firefox lub wpisanie w adresie adresu ftp, np. ftp://ftp.nazwa.hosting.pl) Przez panel administracyjny pojawiający się w przeglądarce po zalogowaniu do serwisu (nie wszystkie firmy hostingowe)

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21 Domena Ostatnim elementem, nad którym warto się zastanowić, jest domena internetowa. Jest to adres internetowy, dlatego warto się zastanowić, jak będzie on brzmiał. Krajowy Rejestr Domen prowadzi NASK. Osoby pragnące zarejestrować domenę nie muszą zlecać tej operacji NASK. Powierzenie jej Partnerom NASK, np. NetArt (poprzez serwis nazwa.pl).

22 Budowa adresu internetowego


Pobierz ppt "Umieszczenie gotowej strony w sieci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google