Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kruszwiccy zwyczajni, niezwyczajni.. Franciszek Szkudlarek Data urodzenia: 19 maja 1945 Wykształcenie: Szkoła Podstawowa w Młynach Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kruszwiccy zwyczajni, niezwyczajni.. Franciszek Szkudlarek Data urodzenia: 19 maja 1945 Wykształcenie: Szkoła Podstawowa w Młynach Zasadnicza Szkoła Zawodowa."— Zapis prezentacji:

1 Kruszwiccy zwyczajni, niezwyczajni.

2 Franciszek Szkudlarek Data urodzenia: 19 maja 1945 Wykształcenie: Szkoła Podstawowa w Młynach Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Strzelnie Liceum Wieczorowe w Kruszwicy Pracował w WGW Inorąbinek w wagonowni na stanowisku ślusarza i spawacza od 1963 i zakończył pracę na stanowisku mistrza, odbiorcy wagonów. Od 1964r do 1966r odbył służbę wojskową.

3 Muzyka w jego życiu... Od 9 roku życia Franciszek zaczął swoją przygodę z muzyką. W wieku 9 lat chodził na zajęcia nauki gry na akordeonie. Instrument był dla niego bardzo ważny ponieważ dzięki niemu mógł się oderwać od codzienności. Od 12 roku życia grał w kapeli TRIO, na potańcówkach, weselach, i innych imprezach okolicznościowych.

4 Doświadczenie na scenie profesjonalnej... Kapela „ Kujawiak” ze Sławska Wielkiego 2002-2010r Zespół Folklorystyczny w Dobrem 2012-2014r Nadgoplański Zespół Folklorystyczny z Kruszwicy 2010-

5 Obecna kapela... Nadgoplański zespół folklorystyczny Działa w Kruszwicy od 1978 roku. Zespół ten graniem, śpiewem rozpowszechnia folklor kujawski nie tylko w obrębie Kruszwicy, ale i poza jej granicami. Założony przez Genowefę Pindel, składający się na dzień dzisiejszy z grupy śpiewaczej i kapeli. Zespołem kieruje od 25 lat Zenon Czajkowski, który gra na bębenku. Od 1985 r. do chwili obecnej corocznie zespół urządza tradycyjny obchód "kozy" po ulicach Kruszwicy, uświetnia ważne uroczystości naszej gminy. Występuje na wielu festiwalach, koncertach, przeglądach kapel ludowych i konkursach na terenie całego kraju, zdobywając zaszczytne miejsca i wyróżnienia. Jest wysoko oceniany za autentyczność, opracowanie artystyczne i stylizacje, bogaty repertuar pieśni kujawskich oraz zestaw strojów do prezentowanych obrzędów.

6

7

8

9 Dziękuję za uwagę Radosław Bańka Klasa Ib


Pobierz ppt "Kruszwiccy zwyczajni, niezwyczajni.. Franciszek Szkudlarek Data urodzenia: 19 maja 1945 Wykształcenie: Szkoła Podstawowa w Młynach Zasadnicza Szkoła Zawodowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google