Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Cudze chwalimy, swego nie znamy.”. Ś winice Warckie Gmina Świnice Warckie położona jest w centralnej części Polski (woj. łódzkie) w makroregionie Pradoliny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Cudze chwalimy, swego nie znamy.”. Ś winice Warckie Gmina Świnice Warckie położona jest w centralnej części Polski (woj. łódzkie) w makroregionie Pradoliny."— Zapis prezentacji:

1 „Cudze chwalimy, swego nie znamy.”

2 Ś winice Warckie Gmina Świnice Warckie położona jest w centralnej części Polski (woj. łódzkie) w makroregionie Pradoliny Warszawsko - Berlińskiej i Niziny Wielkopolskiej, w widłach rzeki Warty i jej prawego dopływu - Neru.

3 Graniczy ona od północy z ginami Dąbie i Grabów, od zachodu z gminą Uniejów, od południa z gminą Wartkowice oraz od wschodu z gminą Łęczyca.

4 Powierzchnia gminy wynosi 9395 ha, liczba mieszkańców to około 4200 osób. Swym zasięgiem obejmuje 30 miejscowości, które stanowią 22 sołectwa..

5 Sołectwa Bielawy Bielawy, Chorzepin, Chwalborzyce, Drozdów, Głogowiec, Grodzisko, Gusin, Kaznów, Kosew, Kozanki Podleśne, Kraski, Parski, Piaski, Podłęże, Rogów Chorzepin Chwalborzyce Drozdów Głogowiec GrodziskoGusin KaznówKosew Kozanki PodleśneKraski ParskiPiaski PodłężeRogów

6 , Stemplew, Świnice Warckie, Świnice Warckie-Kolonia, Tolów, Władysławów, Wola Świniecka, Zbylczyce.StemplewŚwinice WarckieŚwinice Warckie-Kolonia Tolów WładysławówWola Świniecka Zbylczyce

7 Na atrakcyjny wizerunek gminy składają się rozległe pola, łąki, lasy tworzące zaciszny, przyjazny dla człowieka krajobraz.

8 Wiodącą gałęzią produkcji gminy jest rolnictwo, które rozwija się na bazie gospodarstw indywidualnych. Wynika to z charakteru zagospodarowania terenu gminy i uwarunkowania. Produkcja rolna jest wielokierunkowa.

9 obok typowych upraw roślinnych i chowu zwierząt występują liczne obszary warzywniczo - sadownicze. Stopień lesistości gminy wynosi 7% i obejmuje zarówno lasy państwowe jak i należące do prywatnych właścicieli

10 Gminę przecina linia kolejowa Gdynia - Katowice. W miejscowości Kraski (1 km od Świnic Warckich) znajduje się stacja rozładunkowa i pasażerska.

11 Od 2006 roku przez południowo-zachodnią część gminy przebiega odcinek autostrady A2 łączący Poznań ze Strykowem. Najbliższy wjazd znajduje się w miejscowości Domanin (9 km) oraz Pełczyska (16 km).

12 Przyszłość gminy związana jest z rozwojem rolnictwa i jego otoczenia, dążeniem do rozwoju wielofunkcyjności gospodarki oraz zwiększeniem atrakcyjności obszaru i wykorzystaniem jej walorów.

13 Ważne znaczenie dla gminy ma kult św. Faustyny Kowalskiej. Narodziny oraz dzieciństwo późniejszej Apostołki Miłosierdzia Bożego jest ogromnym darem dla gminy Świnice Warckie. Corocznie przybywa tutaj kilka tysięcy pielgrzymów z różnych zakątków Polski i świata. Fakt ten zobowiązuje władze gminy do rozwoju infrastruktury umożliwiającej przyjęcie ruchu pielgrzymkowego.

14 Priorytetem dla gminy jest poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez budowę oraz modernizację dróg gminnych, chodników i parkingów. Gmina dąży także do rozwoju turystyki. Jeżeli chodzi o bazę hotelarsko-gastronomiczną to władze gminy otwarte są na propozycje prywatnych inwestorów.

15 Prezentacje przygotował: Szymon Ożadowicz


Pobierz ppt "„Cudze chwalimy, swego nie znamy.”. Ś winice Warckie Gmina Świnice Warckie położona jest w centralnej części Polski (woj. łódzkie) w makroregionie Pradoliny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google