Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRUDZIEŃ 2013 ROK. 5 grudnia 2013 roku miała miejsce nasza pierwsza video konferencja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRUDZIEŃ 2013 ROK. 5 grudnia 2013 roku miała miejsce nasza pierwsza video konferencja."— Zapis prezentacji:

1 GRUDZIEŃ 2013 ROK

2 5 grudnia 2013 roku miała miejsce nasza pierwsza video konferencja.

3 ŁĄCZYLIŚMY SIĘ ZA POMOCĄ SKYPA ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ W FINLANDII

4 Pani Sabinka przygotowywała nas wcześniej do tego, by porozumiewać się po angielsku.

5 Wiadomo, byliśmy trochę zdenerwowani, ale oparcie mieliśmy w naszych notatkach.

6 Było to dla nas nowe doświadczenie i bardzo się cieszymy, że mogliśmy poznać uczniów ze szkoły w Finlandii.

7 Wzajemnie przedstawiliśmy się – jak mamy na imię, ile mamy lat. Powiedzieliśmy jakie przedmioty lubimy w szkole. Zdradziliśmy czy mamy rodzeństwo oraz domowe zwierzątko.

8 Uczniowie z Finlandii również się przedstawili, powiedzieli ile mają lat oraz wtajemniczyli nas w to, czym się interesują. Każdy z nich pokazał nam rzecz związaną ze swoim zainteresowaniem, np. puchar zdobyty w zawodach sportowych, misia, skrzypce, piłkę.

9 Dzięki tej video konferencji poznaliśmy również zwyczaje, które panują w Finlandii, a oni poznali nasze. Gdy my pochwaliliśmy się, że do nas już jutro przychodzi Mikołaj, czyli 6 grudnia, to oni byli bardzo zdziwieni, ponieważ do nich przychodzi dopiero w święta Bożego Narodzenia. Dziwne …. Przecież, to w Finlandii jest prawdziwa wioska świętego Mikołaja i to u nich powinien być on wcześniej ….no cóż, widocznie Mikołajowi tak bardziej pasuje. ROVANIEMI tak nazywa się wioska św. Mikołaja.

10 OTO PRAWDZIWY MIKOŁAJ, KTÓRY MIESZKA W FINLANDII

11 6 GRUDNIA TO JEDNAK BARDZO WAŻNY DZIEŃ DLA FINLANDII. DLACZEGO ??? ………………….. TERAZ JUŻ WIEMY !!! – DZIĘKI VIDEO KONFERENCJI 6. grudnia w Finlandii obchodzony jest Dzień Niepodległości. Finlandia bowiem uzyskała niepodległość 6. grudnia 1917 roku. Panie nauczycielki były ubrane w stroje regionalne, ponieważ w szkole w przeddzień tego ważnego święta mają uroczystą akademię. My powiedzieliśmy im, że też obchodzimy takie ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, tylko w innym czasie – 11 listopada i też mamy wtedy uroczystą akademię.

12 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną nich zawartość merytoryczną.”


Pobierz ppt "GRUDZIEŃ 2013 ROK. 5 grudnia 2013 roku miała miejsce nasza pierwsza video konferencja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google