Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gabriela Bromberger, II b

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gabriela Bromberger, II b"— Zapis prezentacji:

1 Gabriela Bromberger, II b
TSA Gabriela Bromberger, II b

2 SKŁAD ZESPOŁU/PIOSENKI
Marek Piekarczyk Stefan Machel (gitara) Marek Kapłon (perkusja) Janusz Niekrasz (gitara basowa) Andrzej Nowak (gitara) 51 Marsz Wilków Pierwszy Karabin Spóźnione pytania Maratończyk Ciągle Walcz Heavy metal świat Koszmarny sen Dorosły Świat Jodyna Chodzą ludzie

3 KRÓTKA BIOGRAFIA Zespół powstał w 1979 roku w Opolu. Lata to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku - grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy ich płyt, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W latach zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar”, w której główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni), a następnie grupa zawiesiła działalność. Po roku pojawiły się dwie nowe formacje: TSA i TSA Evolution, które wkrótce przestały istnieć. W późniejszym czasie TSA kilkakrotnie powracało w różnych składach, ale żaden nie przetrwał próby czasu.

4 UTWÓR PT. „51” „51” to pełne żalu wspomnienie przyjaciela, który przedawkował narkotyki i zmarł. Tekst mówi o listopadowym wieczorze, w czasie którego autor tekstu przechadza się cmentarnymi alejkami i wspomina dawne lata i łączącą go z przyjacielem więź. Listopad to w polskiej tradycji przede wszystkim czas zadumy nad tymi, którzy już odeszli. 1 listopada obchodzi się Dzień Wszystkich Świętych, potem Zaduszki. Dlatego umieszczenie tego tekstu w scenerii listopadowego wieczoru na cmentarzu dodaje mu szczególnego wymiaru zadumy i żalu. Często zwraca się również uwagę na to, że jest to tekst opowiadający historię narkomana, smutną historię pokazującą, dokąd prowadzi taki sposób życia… Do nieuchronnej śmierci. „51” to pełne żalu wspomnienie przyjaciela, który przedawkował narkotyki i zmarł. Tekst mówi o listopadowym wieczorze, w czasie którego autor tekstu przechadza się cmentarnymi alejkami i wspomina dawne lata i łączącą go z przyjacielem więź. Listopad to w polskiej tradycji przede wszystkim czas zadumy nad tymi, którzy już odeszli. 1 listopada obchodzi się Dzień Wszystkich Świętych, potem Zaduszki. Dlatego umieszczenie tego tekstu w scenerii listopadowego wieczoru na cmentarzu dodaje mu szczególnego wymiaru zadumy i żalu. Często zwraca się również uwagę na to, że jest to tekst opowiadający historię narkomana, smutną historię pokazującą, dokąd prowadzi taki sposób życia… Do nieuchronnej śmierci.

5 NA KONIEC SŁÓW KILKA... 15 lutego 2009 roku zespół wystąpił charytatywnie w Katowickim Mega Clubie i zagrał na rzecz dzieci dotkniętych chorobą Sanfilippo. Natomiast 21 marca grupa pojawiła się na Rock Metal Fest w Krakowie z takimi zespołami jak KAT, Acid Drinkers oraz Virgin Snatch,. 24 października ukazała się pierwsza solowa płyta wokalisty zespołu TSA - Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”.


Pobierz ppt "Gabriela Bromberger, II b"

Podobne prezentacje


Reklamy Google