Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybory do Rady Miejskiej w Libiążu, dnia 16.11.2014 Kazimierz Józef Poznański, kandydat na radnego w okręgu nr 2, pozycja nr 3.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybory do Rady Miejskiej w Libiążu, dnia 16.11.2014 Kazimierz Józef Poznański, kandydat na radnego w okręgu nr 2, pozycja nr 3."— Zapis prezentacji:

1 Wybory do Rady Miejskiej w Libiążu, dnia 16.11.2014 Kazimierz Józef Poznański, kandydat na radnego w okręgu nr 2, pozycja nr 3

2

3 BO WIELE JESZCZE MOŻEMY WSPÓLNIE  ZMIENIĆ  NAPRAWIĆ  ZBUDOWAĆ

4 Nasz Obwód do głosowania ma nr 12 mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 2 obejmuje mieszkańców z następujących ulic: Agatki; Bolesława Chrobrego; Bolesława Śmiałego; Chlebowa; Długosza; Działkowa; Floriańska; Kazimierza Wielkiego; Kopernika; Kościelna; Krótka; Księdza Flasińskiego; Malczewskiego; Matejki; Mieszka I; Oświęcimska (od 52 do 78 parzyste, od 59 do 83 nieparzyste); pl. Zwycięstwa; Sienkiewicza; Sobieskiego; S. Batorego; Wiśniowa; Władysława Jagiełły; Władysława Łokietka; Zaułek.

5 Właśnie tej jesieni mija 25 lat, od momentu, jak pierwszy raz dałem się namówić (jako 27-latek), aby pomóc zmienić naszą dzielnicę i nasze miasto. Zostałem poproszony przez grupę osób, aby dołożyć swojej pracy, zdolności i czasu. Angażując się w sprawy publiczne nigdy nie szczędziłem trudu, wysiłku i zdrowia, aby zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

6 W 1990 roku, obiecywałem jako Przewodniczący Libiąskiego Komitetu Obywatelskiego obronić Szkołę Podstawową nr 2 przed planowanym jej zamknięciem. W 1990 roku, obiecywałem jako Przewodniczący Libiąskiego Komitetu Obywatelskiego obronić Szkołę Podstawową nr 2 przed planowanym jej zamknięciem. Od 1990 roku jako Burmistrz Miasta wraz z Członkami Zarządu – Antonim Świstakiem, Barbarą Zając, Marianem Znaleźniakiem, Eugeniuszem Owsiakiem oraz zaangażowanymi wtedy radnymi Marią Piotrowską, Stanisławem Deją, Andrzejem Olszowskim i śp. Zbyszkiem Lelito, nie tylko zastopowaliśmy jej zamknięcie, ale postanowiliśmy ją rozbudować między innymi o nowe skrzydło, salę gimnastyczną, a przy okazji o nowe przedszkole dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. W sprawiedliwości społecznej to się naszej dzielnicy od wielu dziesiątków lat należało!

7 PRACA DLA WAS BYŁA I POZOSTANIE DLA MNIE HONOREM. JESTEM WAM WDZIĘCZNY ZA TE WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI!

8 skutecznie pilotowała m.in. sprawę podniesienia bezpieczeństwa pieszych i poprawy funkcjonalności ruch drogowego poprzez uruchomienie ruchu jednokierunkowego przy Parku, chroniąc tym samym zdrowie i życie dzieci z przedszkola, szkoły i nas mieszkańców chcących spokojnie przejść chociażby do kościoła. Jej niestrudzony upór przywrócił też ulgi na przejazdy młodzieży do szkół w obrębie powiatu chrzanowskiego.

9 W rozmowach z niektórymi z Was dostrzegłem dalsze potrzeby w zakresie poprawy bezpieczeństwa i w tym miejscu chcę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby wyegzekwować konieczność zabudowy tzw. progu zwalniającego w ulicy Floriańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Łokietka. Podobnie jak budowę świateł drogowych przed przystankiem na ul. Oświęcimskiej/ Sienkiewicza – w opinii wielu mieszkańców one są tam po prostu niezbędne.

10 Zdaję sobie sprawę, że wiele jest potrzeb do wykonania w całej gminie, ale nie może być tak, że od kilkunastu lat nie można doprosić się o kontynuację budowy kanalizacji w tej części miasta, paraliżu mieszkańców związanego z brakiem komunikacji i swobodnego dojazdu do domostw przy ul. Działkowej pomiędzy ul. Floriańską a ul. Kopernika lub brakującego asfaltu np. na ul. Matejki. Tematy te muszą doczekać się szczęśliwych i możliwie szybkich rozwiązań!

11 Zamierzam wyegzekwować bardzo ważną niezałatwioną sprawę tzw. drugiego zasilania energetycznego dla ul. Floriańskiej z przyległymi ulicami oraz ulic Batorego i Kopernika, o które bezskutecznie od ponad 10 lat upominam się wraz z wieloma innymi mieszkańcami dzielnicy. Niepokojący pod tym względem był brak poważnego i skutecznego wsparcia Władz Miasta!

12 Doceniając zaangażowanie, społeczny trud i poświęcenie naszych ochotniczych strażaków - mam pomysł na powiadamianie strażaków bez konieczności dokuczliwych sygnałów (szczególnie nocą). Dziś, jest to poważnym obciążeniem zwłaszcza ludzi chorych, w starszym wieku czy uczących się dzieci. Podobnie, dopilnuję między innymi budowy oświetlenia wielu „ zapomnianych ulic” na Rolach, czy też wielokrotnie zgłaszanej przez mieszkańców budowy osłoniętego i zadaszonego Przystanku autobusowego przy ul. Spokojnej /róg ul. Batorego ( pozostawionych bez echa ).

13 Co do spraw społecznych, zamierzam w Radzie być animatorem tworzenia zielonych miejsc pracy, zwłaszcza dla naszej bezrobotnej młodzieży. Tak się dobrze składa, że mam w tym względzie szereg własnych przemyśleń, jak i kilka dobrych pomysłów, które zrodziły się z moich międzynarodowych obserwacji, jak również w gronie kandydatów z Komitetu Wspólnota i Rozwój gm. Libiąż.

14 ale też podejmowanie gminnych i ponadgminnych atrakcyjnych rozwiązań inwestycyjnych sprzyjających przedsiębiorcom, służących rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości, zapewniających nowe miejsca pracy. To nasz wielki, zbiorowy obowiązek, POZWALAJĄCY WIDZIEĆ WŁASNĄ PRZYSZŁOŚĆ WIELU SPOŚRÓD MŁODEGO POKOLENIA, TU NA MIEJSCU W LIBIĄŻU!

15

16 Aby nie zmarnować swego szczególnego przywileju - prawa do głosowania. Aby zmienić aktualnego, biernego radnego. Aby dać szansę na potrzebną miastu realną, a nie propagandową zmianę. Aby zmienić w wykonalne to, co było dotychczas pomijane. Abyśmy razem uwierzyli i przekonali się, że teraz może wygrać zespół ludzi złożony ze sprawdzonych liderów i menedżerów, przedsiębiorców, a także ludzi z pasją gospodarczego oraz społecznego działania.

17

18 Przestańmy narzekać – ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!

19 Materiał sfinansowany ze środków KWW Wspólnota i Rozwój gminy Libiąż.


Pobierz ppt "Wybory do Rady Miejskiej w Libiążu, dnia 16.11.2014 Kazimierz Józef Poznański, kandydat na radnego w okręgu nr 2, pozycja nr 3."

Podobne prezentacje


Reklamy Google