Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa w Goszczanowie Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: mgr inż. Teresa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa w Goszczanowie Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: mgr inż. Teresa."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa w Goszczanowie Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: mgr inż. Teresa Król mgr inż. Teresa Król Realizacja programu rozwojowego

3 Założone cele: Cel główny: Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów oraz pokonanie barier edukacyjnych poprzez realizację programów rozwojowych w ramach zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Cele szczegółowe: -Pomoc w opanowaniu umiejętności określonych w podstawie programowej w zakresie języka polskiego i historii -Zwiększenie efektywności kształcenia poprzez stosowanie nowoczesnych metod nauczania -Ugruntowanie i utrwalenie słownictwa związanego tematycznie z lekcją -Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych -Usprawnienie języka matematycznego, posługiwanie się modelem matematycznym w analizowaniu problemu matematycznego -Poznanie i zastosowanie różnych technik plastycznych, -Poznanie różnych form muzycznych i umiejętność świadomego ich odbioru.

4 Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych dla uczniów klas IV-VI. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że mogli w tych zajęciach uczestniczyć wszyscy nasi uczniowie tj. 32 osoby, w tym 20 chłopców i 12 dziewcząt. Hip hip hura !

5 ZAJĘCIA Z UCZNIEM SŁABYM Z JĘZYKA POLSKIEGO (18h) Zajęcia w ramach projektu Zajęcia umożliwiły uczniom poprawę techniki głośnego czytania i czytania ze zrozumieniem, utrwaliły podstawowe zasady ortograficzne oraz dały możliwość wzmożonego treningu redagowania prac pisemnych, jak np. listu, opowiadania czy opisu. Dodatkowe prace nad analizą utworu poetyckiego utrwaliły im wiedzę o środkach poetyckich. Ortografia trudna bywa, z nią niejeden dziś przegrywa. My za rogi ją chwytamy i we właściwe zasady wkładamy Scrable sprytnie ustawiamy - mowę swoją wzbogacamy.

6 ZAJĘCIA Z UCZNIEM SŁABYM Z HISTORII (18h) Zajęcia w ramach projektu Dla ucznia szkoły podstawowej ważna jest umiejętność określania swojego miejsca zamieszkania, pokrewieństwa, czy najważniejszych wydarzeń z przeszłości swojej ojczyzny. Uczestnictwo w w/w zajęciach pomogło uczniom przypomnieć i utrwalić te zagadnienia. Daty, wieki wykuwamy, na osi czasu umieszczamy, lecz wolimy nasze czasy, komputery i inne „bajery”! Nad atlasem zadumani, miejsca wydarzeń szukamy

7 Zajęcia w ramach projektu ZAJĘCIA Z MATEMATYKI DLA UCZNIA ZDOLNEGO (36h) W trakcie zajęć uczniowie zmagali się z sudoku, tangramami, tworzyli i rozwiązywali praktyczne zadania matematyczne, magiczne kwadraty, piramidy matematyczne, zagadki. Taka forma zajęć stwarzała dzieciom okazje do ukazania pomysłowości oraz ich twórczego podejścia do rozwiązywanego problemu. Wielką radość sprawiało uczniom kupowanie i budowanie swoich dzielnic w wyimaginowanym mieście Matlandia. Gra w kości, ku pani radości rozwinęła nasze matematyczne umiejetności! W Matlandii bez trudu się poruszamy, więc pola szybko obliczamy!

8 Dzieci uwielbiają kiedy „coś” się dzieje. Uczniowie z zainteresowaniem oczekiwali na zajęcia przyrodnicze, podczas których mogli poznawać otaczający ich świat i zrozumieć zjawiska, na które nie znali wcześniej odpowiedzi. Dlatego tak bardzo upodobali sobie wcielanie się w rolę badaczy, czy też młodych chemików. Zajęcia w ramach projektu Zajęcia przyrodnicze (36h) My Ziemianie mamy w naszych rękach cały świat…

9 Zajęcia w ramach projektu ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO (36h) Celem zajęć było ugruntowanie i utrwalenie słownictwa związanego tematycznie z lekcją, poprawienie sprawności czytania i pisania. Uczniowie chętnie śpiewali piosenki, układali krótkie dialogi, grali w domino, uczyli się wyliczanek, wierszyków, łamańców językowych. Wciąż nam w głowy wbijają, że warto być poliglotą, my o tym wiemy i języków obcych uczymy się z ochotą!

10 Zajęcia w ramach projektu Zajęcia plastyczne (18h) Warsztaty plastyczne są jedynym w swoim rodzaju zajęciem, na którym każda wypowiedź jest prawidłowa. Stosowanie na nich różnych technik plastycznych dało wiele radości i wzbogaciło warsztat dzieci. Woźnego wyręczymy, w zbite szyby witraże wstawimy! Już się nie martwimy, sami zajączki wielkanocne zrobimy! Ha ha ha!

11 Zajęcia w ramach projektu Zajęcia muzyczne (18h) Zadaniem zajęć było rozbudzenie twórczej ekspresji u dzieci. Uczniowie zapoznali się z muzyką klasyczną i ludową Polski i innych narodów, uczyli się świadomego jej odbioru. W bum, bum rurki uderzamy, nowe rytmy wyznaczamy. To zabawa, radośćć, taniec na „Must be the music” zapraszamy!

12 Jedną z atrakcji projektu był wyjazd na basen „Słowianka” do Gorzowa Wlkp. Organizatorzy wycieczki zadbali, abyśmy w pełni wykorzystali spędzony tam czas. Mieliśmy okazję podszkolić się w pływaniu. A potem z przyjemnością relaksowaliśmy się kąpielami w jakuzie. Wycieczki jednodniowe

13 POZNAŃ Cytadela Muzeum Archeologiczne Ogród Botaniczny Muzeum Miasta Poznania

14 ZIELONA GÓRA Gdzie ten zasięg, jak oni się tu porozumiewali??? A do domu Rudym 102 Szanuj zieleń Kto mnie lubi?

15 Dzięki projektowi nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce i materiały dydaktyczne, co uatrakcyjniło zajęcia. Otrzymaliśmy:  Scriba- grę słowotwórczą  Grę ortograficzną  Zestaw brył geometrycznych  Tangramy  Schubitrix (tabliczka mnożenia i jednostki objętości)  Lekcjoteka matematyka i przyroda – płyty interaktywne  Model układu słonecznego  Sekrety elektroniki- zestaw konstrukcyjny  Atlasy przyrodnicze  Klucze do oznaczania roślin  Bum bum rurki  Materiały papiernicze i artystyczne  Toner do drukarki laserowej

16 Laptop Samsung Laptop Samsung Drukarka laserowa OKI B401dn Drukarka laserowa OKI B401dn Zakupy w ramach cross-financingu – wartością dodaną projektu

17 -II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym -IV miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym -Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym KRUS „Jedz owoce i pij mleko, a nagroda niedaleko” -Zakwalifikowanie trojga uczniów do Rejonowego Konkursu Matematycznego w Gorzowie Wlkp. Najważniejsze osiągnięcia:

18 -Zakwalifikowanie się dwojga uczniów do Rejonowego Konkursu Polonistycznego w Gorzowie Wlkp. -Zorganizowanie Szkolnego Konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia- udział 23 uczniów -Zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu SUDOKU- udział po 6 uczniów z każdej szkoły -Organizacja happeningu z okazji Dnia Ziemi -Organizacja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie- drużyny 3 osobowe z kl. IV-VI

19 -Organizacja Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej dla całej szkoły -Udział w Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim w Lipkach Wielkich -Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Strzelcach Kraj. Sukcesem zajęć projektowych jest ponadto to, że: - Nabraliśmy większej pewności w prezentowaniu swoich prac (plastyka)

20 -Przygotowaliśmy muzyczną bajkę, która była wystawiona na choince szkolnej dla całej społeczności lokalnej, -Braliśmy udział w konkursie kolęd i pastorałek (2 miejsce) - Braliśmy czynny udział w jasełkach szkolnych grając na fletach i śpiewając, -Na zajęciach przyrodniczych chodziliśmy na wycieczki i wykonywaliśmy doświadczenia. Bardzo polubiliśmy te zajęcia z przyrody, otworzyliśmy się na nasz region, Polskę i świat. -Poprawiliśmy swoje umiejętności w opisywaniu codziennych czynności po niemiecku.

21 -Nie boimy się zadawać pytań, szukać w różnych źródłach, pracować z mapą. -Ci z nas, którzy mieli problemy z nauką chętniej przystępują do pisania krótkich wypowiedzi, a nasz język uległ poprawie. Prace pod względem językowym stały się bogatsze. W niewielkim stopniu zmniejszyła się także ilość popełnianych przez nas błędów. -Dzięki wycieczkom mogliśmy poznać ciekawe zakątki naszego regionu i poszerzyć wiedzę ogólną.

22 Uwieńczeniem naszego udziału w projekcie, było otrzymanie przez każdego ucznia imiennego certyfikatu;

23 Za uwagę w imieniu społeczności szkolnej dziękują Natalia i Hubert Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek – najlepsza inwestycja


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa w Goszczanowie Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: Opiekun merytoryczny programu rozwojowego: mgr inż. Teresa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google