Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ MŁODY OBYWATEL”:  GR.I „Wolontariat - dobry sposób na życie”  GR.II” Budowa skateparku w Kole„

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ MŁODY OBYWATEL”:  GR.I „Wolontariat - dobry sposób na życie”  GR.II” Budowa skateparku w Kole„"— Zapis prezentacji:

1 „ MŁODY OBYWATEL”:  GR.I „Wolontariat - dobry sposób na życie”  GR.II” Budowa skateparku w Kole„

2

3

4 WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W PROJEKCIE Z CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ – „MŁODY OBYWATEL”. JEGO CELEM BYŁO ZBADANIE KAPITAŁU SPOŁECZNEGO, KTÓRY PÓŹNIEJ WYKORZYSTALIŚY WE WŁASNYM PROJEKCIE.

5 Obywatel -osoba fizyczna przebywająca na terytorium konkretnego państwa związana z nim trwałym węzłem prawnym. Posiadanie określonego obywatelstwa przesądza o zakresie praw i obowiązków jednostki (osoby fizycznej) wobec państwa i odwrotnie. Według konstytucji do obowiązków obywatelskich można zaliczyć: wierność wobec państwa i troskę o dobro wspólne, przestrzeganie prawa, ponoszenie ciężarów i świadczeń publicznych, obrony Ojczyzny, w tym służby wojskowej.

6  DOM POMOCY SPOŁECZNEJ  WSPÓLNOTĘ ANONIMOWYCH ALKOCHOLIKÓW  MANUFAKTURĘ PIOSENKI HARCERSKIEJ WARTAKI  SZKOLNY KLUB SPORTOWY

7

8

9

10

11

12

13  POZNALIŚMY SZERZEJ ŚWIAT I JEGO RÓŻNORODNOŚĆ  ANGAŻOWALIŚMY SIĘ W SPRAWY LOKALNE  ZDOBYLIŚMY ODWAGĘ W ROZMOWACH Z INNYMI LUDZMI  NABYLIŚMY UMIEJĘTNOŚĆ BADANIA POTRZEM MIESZKAŃĆÓW  POSZERZYLIŚMY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI PRACY W GRUPIE  POTRAFIMY MARZYĆ I PRZEKŁADAĆ MARZENIA NA KONKRETNE DZIAŁANIA

14  POSIADAMY SZERSZĄ WIEDZĘ NA TEMAT OKOLICY W KTÓREJ FUNKCJONUJEMY NA CO DZIEŃ  WIEMY W JAKI SPOSÓB NALEŻY ZASPOKAJAĆ POTRZEBY OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW  WIEMY DO JAKICH OSÓB I INSTYTUCJI ZGŁOSIĆ SIĘ Z KONKRETNYM PROBLEMEM  WIEMY JAKIE DZIAŁANIA MOŻEMY PODJĄĆ SAMODZIELNIE, DO JAKICH POTRZEBUJEMY POMOCY LUBSOJUSZNIKÓW, ORAZ GDZIE ICH ZNALEŹĆ I W JAKICH SPRAWACH MOGĄ NAM POMÓC.

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28


Pobierz ppt "„ MŁODY OBYWATEL”:  GR.I „Wolontariat - dobry sposób na życie”  GR.II” Budowa skateparku w Kole„"

Podobne prezentacje


Reklamy Google