Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPÓŁDZIELNIA Spółdzielnia jest : autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPÓŁDZIELNIA Spółdzielnia jest : autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb."— Zapis prezentacji:

1 SPÓŁDZIELNIA Spółdzielnia jest : autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych poprzez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo. SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA Jest organizacją uczniów, prowadzoną przez nich samodzielnie pod opieką nauczyciela. Działa jak spółdzielnia dorosłych, w oparciu o przepisy prawa spółdzielczego. Spółdzielnie uczniowskie zrzeszają grupy uczniów, którzy pragną pracować dla wspólnego dobra. (Halloween-Opoka)

2 SPÓŁDZIELCZOŚĆ Spółdzielczość, ruch społeczno-gospodarczy powstały w połowie XIX w. w Europie Zachodniej (m.in. w Szwajcari i, Danii, Francji), zrzeszający drobnych wytwórców (chłopów, rzemieślników) i konsumentów w obronie przed konkurencją ze strony dużych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Wykształciły się wówczas dwa główne typy spółdzielczości - wytwórcza i spożywców.

3 JAK POWSTAŁA NASZA SPÓŁDZIELNIA? 1.Początkiem zapoznania się z spółdzielczością i jej regułami były szkolenia w Łazach oraz we Włoszech, na których zdobywaliśmy potrzebną wiedzę bez której nie powstałaby nasza spółdzielnia. 2.Warto też zaznaczyć, że Spółdzielnia powstała z inicjatywy szwajcarsko-polskiego Programu Współpracy. 3.Następnie powstał nasz sklepik,,ANANAS” ze zdrową żywnością w którym codziennie zdobywamy nowe doświadczenia, stajemy się bardziej otwarci i uczymy się pracować w grupie. 4.Teraz, gdy nasza spółdzielnia sprawnie funkcjonuje, zamierzamy przekazać wszelką wiedzę o niej naszym młodszym kolegom, i propagować powstawanie spółdzielni na naszym terenie. (Szkolenie we Włoszech)

4 Nad pięknym, polskim morzem w Łazach

5 Kolejnym wyjazdem, który odbył się we wrześniu był wyjazd do Włoch (Trento), gdzie obserwowaliśmy działanie spółdzielni w tamtejszych szkołach.

6 Mieliśmy okazję podziwiać piękną okolicę oraz zobaczyć cudowne miejsca ;)

7 Czasami wykłady były… dłuuugie Spróbowaliśmy także wybitnej włoskiej kuchni.

8 Jak widać na obrazkach, było pięknie Poznaliśmy także świetnych znajomych.

9 Niektórzy z nas, wspierali włoskie budownictwo

10 Nie brakowało nam takich rozrywek jak strzelanie z łuków, huśtanie się przed wodospadem czy skakanie po plantacjach kiwi.

11 Podziwialiśmy krajobrazy: Degustowaliśmy miejscową oliwę z oliwek oraz inne pyszności.

12 Teraz jesteśmy na etapie przygotowywania programu który przedstawi naszym młodszym kolegom i koleżankom specyfikę prowadzenia spółdzielni uczniowskiej. Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "SPÓŁDZIELNIA Spółdzielnia jest : autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb."

Podobne prezentacje


Reklamy Google