Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

elseEDU _ ______________________________

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "elseEDU _ ______________________________"— Zapis prezentacji:

1 elseEDU _ ______________________________
praktyczne zastosowanie informatyki w procesach logistycznych

2 Wizja, którą realizujemy z uczelniami
Firma ELSE dostrzega potrzebę zaznajamiania studentów z praktycznymi aspektami pracy w Przedsiębiorstwie, a w szczególności wsparcia procesów biznesowych poprzez zaawansowane narzędzia informatyczne. Od kilku lat oferujemy uczelniom: w pełni funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze system informatyczny klasy ERP i WMS, zaimplementowane w systemie przypadki rzeczywistych procesów i najlepszych praktyk naszych Klientów, prowadzenie w pełni interaktywnych zajęć, podczas których studenci w sposób praktyczny realizują rzeczywiste procesy biznesowe składające się na kompletny łańcuch dystrybucyjny w przedsiębiorstwie handlowym - łącznie z obsługą magazynu wysokiego składowania (oprócz wykorzystania komputerów klasy PC student otrzymuje możliwość pracy z przenośnym komputerem mobilnym wyposażonym w czytnik kodów kreskowych), gotowy i kompletny program szeregu zajęć wraz z materiałami dla studentów stworzony przy współpracy z Katedrą Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego, ścieżkę certyfikacji dla studentów, organizację praktyk / wizyt u jednego z naszych Klientów.

3 Program zajęć Przedmiot został zaplanowany na 15 godzin lekcyjnych, realizować jego program mogą Wykładowcy uczelni certyfikowani przez ELSE lub praktycy biznesowi z naszej Firmy. Celem zajęć jest umożliwienie studentom poznania funkcjonalności systemów informatycznych wspierających zarządzanie procesami logistycznymi i handlowymi Przedsiębiorstwa. Dzisiejsza praktyka biznesowa wskazuje, że rozwiązania informatyczne są nieodzowną częścią funkcjonowania przedsiębiorstw, stąd zajęcia te będą zetknięciem się studenta z pracą w rzeczywistym, odwzorowanym w systemie na potrzeby zajęć Przedsiębiorstwie. Program zajęć składa się z następujących bloków tematycznych: Wprowadzenie do pracy w systemie elseEDU. Prognozowanie potrzeb i zaopatrzenie. elseWMS, magazyn wysokiego składowania (z wykorzystaniem radiowego terminala przenośnego do rejestrowania zdarzeń magazynowych). Sprzedaż i list wywozowy. Analizy i raporty.

4 Blok 1 - Wprowadzenie do ERP i WMS
Poruszane zagadnienia: Terminologia stosowana w systemach informatycznych. Architektura systemów klasy ERP i przetwarzanie danych. Struktura baz danych. Integracja wielu systemów informatycznych (przyczyny integracji, zalety, zagrożenia z tym związane). Wprowadzenie do systemu elseEDU.

5 Blok 2 – Prognozowanie potrzeb
Poruszane zagadnienia: Prognozowanie i zamawianie: analiza potrzeb i tworzenie planu zamówień, tworzenie zamówienia do Dostawcy, wysyłanie zamówienia do Dostawcy, potwierdzenie daty realizacji zamówienia. Przyjęcie dostawy do magazynu: plan dostaw dla kierownika magazynu (elseWMS), przyjęcie towarów do magazynu w oparciu o zamówienie do Dostawcy (elseWMS z użyciem palmtopa), sprawdzenie przyjęcia z dokumentami dostawy (elseWMS). Kontrola zgodności dostaw: nadanie cen zakupu i zatwierdzenie dokumentu PZ, tworzenie faktury zakupu, weryfikacja zgodności dostaw z zamówieniami (raport realizacji dostaw). PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUCENT zamówienie awizo eFaktura PZ Faktura zakupu

6 Blok 3 – elseWMS Poruszane zagadnienia:
Koncepcja WMS i sposób działania systemu Rozmieszczanie towarów w magazynie (z użyciem palmtopa) Przesunięcia towarów między lokalizacjami (z użyciem palmtopa) Uzupełnianie gniazd kompletacyjnych

7 Blok 4 – Sprzedaż i list wywozowy
Poruszane zagadnienia: Definiowanie warunków handlowych z Odbiorcami. Przygotowanie do realizacji zamówienia od Odbiorcy: tworzenie zamówienia od Odbiorcy, tworzenie listy pobrań (listy kompletacyjnej). Kompletacja wysyłki i utworzenie faktury sprzedaży: dokumenty do kompletacji (elseWMS), kompletacja (elseWMS z użyciem palmtopa), realizacja z listy pobrań – utworzenie faktury sprzedaży, Ewidencja dystrybucji – list wywozowy: zarządzanie samochodami w kontekście towarów do wywiezienia załadunek samochodu (z użyciem palmtopa) tworzenie dokumentu listu wywozowego wyjazd samochodu z centrum dystrybucyjnego (z użyciem palmtopa) przyjazd samochodu do centrum dystrybucyjnego (z użyciem palmtopa) analiza czasów realizacji wysyłek oraz ewidencja palet PRZEDSIĘBIORSTWO ODBIORCA zamówienie zamówienie Lista kompletacyjna portal www zamówienie Faktura sprzedaży preselling

8 Blok 5 – Analizy i raporty
Poruszane zagadnienia: Analizy sprzedaży Proces obiegu dokumentów Wydajność magazynierów Zapasy magazynowe

9 Certyfikacja studentów ze znajomości ERP i WMS!
Informacje dodatkowe W ramach kompleksowego projektu edukacyjnego oferujemy: Przeszkolenie Wykładowców zakończone certyfikacją. Asystę zdalną podczas zajęć lub dodatkową w postaci obecności na zajęciach. Komplet materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć. Prace instalatorskie oraz konfiguracyjne. Certyfikacja studentów ze znajomości ERP i WMS!

10 Kim jest ELSE? Blisko 25-osobowy zespół informatyczno – programistyczny. Wdrożenia na bazie najnowocześniejszych technologii. 20 lat doświadczeń w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych. Microsoft Gold Certified Partner w kompetencji ISV.

11 Co wyróżnia ELSE? Współpraca z Partnerami Akademickimi.
Ścisła współpraca z naszymi Klientami w zakresie rozwoju systemu. Rozwój systemów ELSE na bazie potrzeb Klientów i naszych doświadczeń. Personalizacja aplikacji ELSE dla konkretnych oczekiwań Klienta.

12 Michał Czerwiec Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu ELSE Sp. J.
Dziękuję za uwagę. Gorąco zachęcam do kontaktu i zapoznania się z przygotowaną specjalnie dla Państwa Uczelni ofertą na system elseEDU. Michał Czerwiec Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu ELSE Sp. J. kom: tel.: +48 (58) wew. 124


Pobierz ppt "elseEDU _ ______________________________"

Podobne prezentacje


Reklamy Google