Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta i ich potrzeby. Co to jest potrzeba??? Potrzeba, tak odczuwany przez jednostkę stan braku czegoś, co w związku ze strukturą organizmu, indywidualnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta i ich potrzeby. Co to jest potrzeba??? Potrzeba, tak odczuwany przez jednostkę stan braku czegoś, co w związku ze strukturą organizmu, indywidualnym."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta i ich potrzeby

2

3 Co to jest potrzeba??? Potrzeba, tak odczuwany przez jednostkę stan braku czegoś, co w związku ze strukturą organizmu, indywidualnym doświadczeniem oraz miejscem jednostki w społeczeństwie, jest niezbędne do utrzymania jej przy życiu, umożliwienia jej rozwoju, utrzymania określonej roli społecznej, zachowania równowagi psychicznej.

4 POTRZEBY ZWIERZĄT:

5 Odżywianie Zwierzętom udomowionym musimy zapewnić pożywienie. Zwierząt porzuconych, które były domowymi nikt nigdy nie uczył polować i one same sobie mogą nie poradzić. Po krótkim czasie zazwyczaj po prostu umierają.

6 Zabawa Tak jak wszystkie stworzenia zwierzęta też potrzebują zabawy. Zwierzęta bawią się w różny sposób. Niektóre robią wyścigi, inne zabawnie wierzgają, ale najczęściej-gryzą się dla zabawy. To przygotowuje młode do poważnego starcia, polowania, lub ucieczki. Bawią się zwykle młode ale też dorosłe.

7 Wszystkie koty lubią myszki, wszystko, co grzechocze, szeleści, rusza się, Koty lubią też futrzane myszki i piłeczki. Każdy jednak kot wybiera inną zabawkę, więc najlepiej obserwować własnego kota, aby sprawić mu przyjemność kolejną zabawką. Koty lubią też biegać za zabawką i polować na nią, więc dobrze się sprawdza aktywna zabawa z naszym kotem, kiedy opiekun ma np. zabawkę na sznurku. Przez zabawę nasz pupil ćwiczy refleks, poprawia swoją sprawność ruchową, więc nie zapominajmy o codziennym rzuceniu piłeczki kociakowi.

8 Jak my jako wolontariusze możemy pomagać zwierzętom?

9 W wolnych chwilach możemy wyprowadzać na spacery zwierzęta ze schronisk

10 możemy organizować zbiórki pieniędzy oraz produktów żywnościowych i przekazywać schroniskom

11 Zanim kupisz zwierzę, porządnie się zastanów, czy będziesz w stanie poświęcić mu cały swój wolny czas. Czy będziesz się z nim bawił, wyprowadzał na spacery.

12 REAGUJ, JEŚLI WIDZISZ, ŻE KTOŚ ZNĘCA SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM!

13


Pobierz ppt "Zwierzęta i ich potrzeby. Co to jest potrzeba??? Potrzeba, tak odczuwany przez jednostkę stan braku czegoś, co w związku ze strukturą organizmu, indywidualnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google