Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z czego jest zbudowana ziemia?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z czego jest zbudowana ziemia?"— Zapis prezentacji:

1 Z czego jest zbudowana ziemia?
Autorzy : Mateusz Karnicki i Filip Drozdowski

2 Budowa Kuli Ziemskiej

3 Warstwowa budowa ziemi

4 Ziemia składa się z substancji prostych
W składzie skorupy ziemskiej wyodrębniono 92 substancję proste. Należą do nich m.in. Tlen krzem żelazo miedź i złoto. Substancje te połączone ze sobą trwale w określony sposób tworzą minerały.

5 Skorupa Skorupa-Skorupa ziemska jest zewnętrzną powłoką Ziemi. Zajmuje do 1% objętości globu oraz 0,7% jego masy. Skorupa jest dostępna do bezpośrednich badań. Skorupa ziemska dzielona jest na skorupę kontynentalną i oceaniczną, które różnią się grubością, gęstością, budową geologiczną i wiekiem.

6 Płaszcz Płaszcz ziemski znajduje się na głębokości od 35 do 2890 km, co czyni go najgrubszą warstwą planety. Płaszcz ma ok C ̊̊̊. Rozróżnia się do czterech warstw płaszcza, które składają się głównie z substancji bogatych w żelazo i magnez. Te warstwy nazywamy: płaszczem górnym, strefą przejściową, płaszczem dolnym i warstwą D.

7 Jądro Jądro ma promień ok km temperatura jądra to ok C ̊. rozróżnia się 2 rodzaje jądra płynne jądro zewnętrzne i stałe jądro wewnętrzne.

8 Quiz 6.Czy skorupa ziemska jest dostępna do bezpośrednich badań?
1.Ile ziemia ma warstw A. 3 B. 4 C. 2 2.Ile jądro ma C ̊ A. ok C ̊ B. ok C ̊ C. ok C ̊ 3.Ile rozróżnia się warstw płaszcza A. 5 B. 3 C. 4 4.Ile skorupa zajmuje % globu A. 0,7% B. 1% C. Nie wiadomo 5.Ile wyodrębniono substancji prostych w skorupie ziemskiej? A. 92 B. 29 C. 90 6.Czy skorupa ziemska jest dostępna do bezpośrednich badań? A. Tak B. Nie C. Nie wiadomo 7.Która warstwa ziemi zajmuję największą powierzchnie A. Jądro zewnętrzne B. Płaszcz C. Skorupa 8.Na jakiej głębokości zaczyna się jądro zewnętrzne A.6378km B.5100km C.2900km

9 Koniec.


Pobierz ppt "Z czego jest zbudowana ziemia?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google