Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka Adrianna Świniarska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka Adrianna Świniarska."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka Adrianna Świniarska

2 Czym dla człowieka jest muzyka?
Muzyka jest nie tylko harmonijnymi dźwiękami, ale także melodią, która wywołuje u człowieka emocje. Są one zależne od gatunku, brzmienia i głośności. Potrafi wywołać radość, smutek, tęsknotę, wzruszenie i wiele innych emocji.

3 Najbardziej znane gatunki muzyczne:
Rock’n’roll Metal Punk rock POP R&B Blues Jazz Reggae Hip-hop Techno Disco-polo Soul Rap Dubstep

4 Czy muzyka towarzyszy Polakom?
Polacy lubią słuchać muzyki i często to robią - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP*. Niemal wszyscy badani (92%) przyznają, że generalnie lubią, gdy muzyka towarzyszy im w codziennych zajęciach lub odpoczynku, a ponad połowa z nich (54%) deklaruje, że bardzo lubi jej słuchać. Tylko 8% Polaków przyznaje, że słuchanie muzyki nie sprawia im przyjemności.

5 Jaki gatunek muzyczny najbardziej lubią Polacy?
Najbardziej popularnym gatunkiem muzycznym w Polsce jest współczesna muzyka czerpiąca z folkloru – lubi ją 78% badanych. Ponad połowa lubi także pop (53%) oraz muzykę ludową (52%). Nieco mniejszą popularnością cieszą się rock (47%) i disco polo (44%). Około jedna trzecia badanych gustuje w muzyce poważnej (32%) i reagge (31%), a co czwarty w bluesie (26%). Co piąty badany lubi hip hop (22%), soul (21%) lub rap (21%)

6 Jaki jest mój ulubiony styl muzyczny i dlaczego?
Największą przyjemność sprawia mi słuchanie Rock’a bądź Punk Rock’a, ponieważ są to żywiołowe style i wywołują u mnie miłe emocje. W bardziej melancholijnych momentach wolę posłuchać Soul’u czy nawet Blues’a bo pozwalają mi na wyciszenie i uspokojenie.

7 Czy da się żyć bez muzyki?
Muzyka jest obecna wszędzie, np. każdy film posiada swoją ścieżkę dźwiękową. Pojawia się też w życiu codziennym. Możemy ją usłyszeć w autobusie, centrum handlowym, samochodzie i w wielu innych miejscach. Uważam, że życie bez niej nie jest możliwe, ponieważ sprawia ona przyjemność i budzi w ludziach emocje.

8 Dziękuję za uwagę. Adrianna Świniarska


Pobierz ppt "Muzyka Adrianna Świniarska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google