Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między."— Zapis prezentacji:

1

2

3 ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

4 2.Zużyjesz dużo mniej wody biorąc prysznic niż kąpiąc się w wannie Kiedy myjesz zęby, do płukania ust używaj kubka zamiast bieżącej wody! Zużyjesz tylko 0,5 litra zamiast 16 litrów!

5 3.Myj ręce zawsze pod niewielkim strumieniem wody 4. Kiedy myjesz zęby lub twarz zwracaj uwagę, żeby woda nie była cały czas odkręcona.

6 W Twoich śmieciach znajdują się cenne surowce wtórne, które dzięki ponownemu wykorzystaniu oszczędzają energię i zasoby naturalne. Pomyśl – wytwarzane przez Ciebie odpady w większości nie budują „gór śmieci” a są ponownie zagospodarowane i użyteczne. Chronisz w ten sposób środowisko, w którym żyjesz i którego jesteś częścią.

7 Śmieci segregujemy po to, byśmy mogli żyć ekologicznie, zdrowo i w pewnej kulturze czystości. Sporo produktów rozkłada się w przyrodzie wiele, wiele lat i w dodatku ze szkodą dla środowiska. Dlatego segregujemy śmieci, by odpowiednio je utylizować.

8 Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne? Jeżeli ludzie zużywają mniej energii, nacisk na podniesienie dostaw, np. przez konstruowanie nowych elektrowni, lub poprzez import energii z innych krajów, jest mniejszy.

9 2.Nie zostawiaj w gniazdach kabli zasilających po skończeniu ładowania urządzeń 1.Oszczędzać energię elektryczną można poprzez gaszenie światła przy wychodzeniu z pomieszczenia 3.Zawsze wyłączaj komputer w czasie dłuższych przerw nie korzystania z niego

10

11 Robot z odzysku Sposób na plastikową butelkę

12 Kilka starych płyt CD i można wyczarować ozdobę na ścianę. Wystarczy tylko kilka starych opon i mamy wygodne miejsca do odpoczynku.

13

14

15

16

17


Pobierz ppt "ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między."

Podobne prezentacje


Reklamy Google