Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z ekologią na co dzień.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z ekologią na co dzień."— Zapis prezentacji:

1 Z ekologią na co dzień

2 Ekologia ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

3 2.Zużyjesz dużo mniej wody biorąc prysznic niż kąpiąc się w wannie
Oszczędzaj wodę Kiedy myjesz zęby, do płukania ust używaj kubka zamiast bieżącej wody! Zużyjesz tylko 0,5 litra zamiast 16 litrów! 2.Zużyjesz dużo mniej wody biorąc prysznic niż kąpiąc się w wannie

4 3.Myj ręce zawsze pod niewielkim strumieniem wody
4.Kiedy myjesz zęby lub twarz zwracaj uwagę, żeby woda nie była cały czas odkręcona.

5 Segreguj śmieci W Twoich śmieciach znajdują się cenne surowce wtórne, które dzięki ponownemu wykorzystaniu oszczędzają energię i zasoby naturalne. Pomyśl – wytwarzane przez Ciebie odpady w większości nie budują „gór śmieci” a są ponownie zagospodarowane i użyteczne. Chronisz w ten sposób środowisko, w którym żyjesz i którego jesteś częścią.

6 Śmieci segregujemy po to, byśmy mogli żyć ekologicznie, zdrowo i w pewnej kulturze czystości. Sporo produktów rozkłada się w przyrodzie wiele, wiele lat i w dodatku ze szkodą dla środowiska. Dlatego segregujemy śmieci, by odpowiednio je utylizować.

7 Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne?
Oszczędzaj energię Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne? Jeżeli ludzie zużywają mniej energii, nacisk na podniesienie dostaw, np. przez konstruowanie nowych elektrowni, lub poprzez import energii z innych krajów, jest mniejszy.

8 Sposoby oszczędzania energii.
1.Oszczędzać energię elektryczną można poprzez gaszenie światła przy wychodzeniu z pomieszczenia 2.Nie zostawiaj w gniazdach kabli zasilających po skończeniu ładowania urządzeń 3.Zawsze wyłączaj komputer w czasie dłuższych przerw nie korzystania z niego

9 SPOSOBY PONOWNEGO WYKORZYSTYWANIA ODPADÓW

10 Sposób na plastikową butelkę
Robot z odzysku

11 Kilka starych płyt CD i można wyczarować ozdobę na ścianę.
Wystarczy tylko kilka starych opon i mamy wygodne miejsca do odpoczynku. Kilka starych płyt CD i można wyczarować ozdobę na ścianę.

12 Prace naszych uczniów

13 Wykonawcy:

14 Nasza szkoła z Ekologią na co dzień

15

16 KONIEC WYKONAŁY: Natalia Magdalena Mojsa KL. IIIA
KLAUDIA HANNA SAWICZ KL. IIIA PATRYCJA ZAWADZKA KL.IIIA


Pobierz ppt "Z ekologią na co dzień."

Podobne prezentacje


Reklamy Google