Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W tym roku mija 20 lat od powołania samorządu. Ciekawe co poczyniła w tym okresie władza w mojej okolicy ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W tym roku mija 20 lat od powołania samorządu. Ciekawe co poczyniła w tym okresie władza w mojej okolicy ?"— Zapis prezentacji:

1

2 W tym roku mija 20 lat od powołania samorządu. Ciekawe co poczyniła w tym okresie władza w mojej okolicy ?

3

4

5

6 Turystyka to nie tylko przyjeżdżający do Torunia goście, ale również mieszkańcy uczestniczący w różnych rajdach turystycznych. W Toruniu istnieją m. in. prężnie działający odział PTTK oraz klub turystyczno-sportowy SKARMAT TORUŃ. O wkład władz miejskich w działalność tych instytucji spytaliśmy pewną osobę…

7 Jakie zmiany zostały poczynione na przełomie 20 lat by polepszyć i reklamować turystykę pieszą i rowerową? Przede wszystkim szereg nowych inwestycji takich jak ścieżki rowerowe, które mierzą wiele kilometrów i co roku ich przybywa. Poza tym szlaki rowerowe jak i piesze zarówno po mieście jak i okolicach. No i oczywiście kampanie reklamowe promujące ten styl życia. Czy zmiany które zaszły i które są planowane idą w dobrym kierunku czy też pogarsza się rozwój turystyki? Cóż sprawy wyglądają dwutorowo. Po pierwsze stale rośnie liczba odbiorców turystyki pieszej i rowerowej, ale niestety zwiększa się głównie ilość starszych osób - powiedzmy powyżej czterdziestego roku życia. A jeśli chodzi o pokolenie młodych to co roku ich ubywa. Czy dofinansowanie od władz jest wystarczające by promować i rozwijać turystykę? Zdecydowanie nie, a dotyczy to głównie kosztów uczestnictwa młodzieży głównie w imprezach rowerowych i pieszych, to znaczy znajdują się pieniądze na organizowanie samych imprez, na tworzenie na przykład szlaków czy ścieżek rowerowych, ale jeśli chodzi o same imprezy, rajdy rowerowe, turystyczne, one niestety są drogie i to jest problem, bo wielu uczestników na to nie stać.

8

9 KS „Pomorzanin” TKG “Olimpijczyk” KS „Apator” Toruńskie Towarzystwo Żużlowe KS „Pomorzanin” TKG “Olimpijczyk” KS „Apator” Toruńskie Towarzystwo Żużlowe

10

11 Rozmowa z Panem Januszem Polakowskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 10, wykonującym swój zawód już 25 lat. Czy w ciągu lat pańskiej pracy w zawodzie zmieniło się podejście władz miasta do sportu? Podejście miasta do sportu zmienia się na lepsze. Wszystko zależy od ludzi, którzy się tym zajmują. Prezydent Torunia, Michał Zaleski jest zaangażowany w sport w mieście. Ostatnio byliśmy ze szkoły na Biegach Papieskich, w tym roku uczestniczyło w nich ponad tysiąc uczniów. Byli na nich również ważni przedstawiciele województwa i miasta, był Pan Prezydent, który osobiście po zawodach pogratulował nam zdobycia pucharu dla najlepszej szkoły. Pokazuje to, że ważne osoby w mieście interesują się fizycznym rozwojem młodzieży w naszym mieście. Czy w ciągu 20 lat został poczyniony jakiś postęp odnośnie rozbudowy obiektów? Na pewno tak. Dawno temu uczniowie mówili, że prędzej wyrośnie im kaktus na ręce niż na terenie naszej szkoły powstanie jakieś boisko. Wtedy do szkoły przyszła nowa dyrektorka Pani Maria Pawlak i razem przy pomocy Toruńskiego architekta Janusza Ostrowskiego zajęliśmy jako szkoła trzecie miejsce w konkursie ogólnopolskim „Zróbmy to sami” za rozbudowywanie obiektów szkolnych. Co Pan sądzi o nowych obiektach sportowych? Cieszę się z nowych piłkarskich boisk tzw. „orlików’, osobiście mieszkam trzydzieści metrów od jednego z takich orlików i widzę, że codziennie jest on zapełniony. Również jestem zadowolony z sytuacji boisk szkolnych. Cieszę się, że uczniowie mają gdzie grać w piłkę, gdzie biegać i mogą się rozwijać fizycznie.

12 W życiu człowieka nie jest ważna tylko praca i nauka. Czasem trzeba od tego odpocząć i rozerwać się.

13 Centrum Sztuki Współczesnej Galeria Copernicus Kino Cinema City Różnorodne imprezy

14 Większość sektorów życia miasta już omówiliśmy, ale zostało nam jeszcze najważniejsze dla rozwoju, czyli gospodarka i infrastruktura. Jednak nie będziemy opisywać samych suchych faktów z tym związanych. Przeprowadziliśmy wywiad i spytaliśmy zwykłych obywateli, co o tym sądzą.

15 Czy mogłaby Pani powiedzieć, jaką funkcje sprawowała Pani w urzędzie marszałkowskim i jaki był zakres obowiązków z tym związanych? Wywiad z Panią Beatą Woźniak. Byłam pracownikiem Biura Obsługi Urzędu Marszałkowskiego w latach 2000-2002. Zajmowałam się przygotowaniem materiałów na sesje radnych oraz prowadziłam biuro Klubu Radnych. Jeśli miała by Pani porównywać Toruń sprzed kilkudziesięciu lat i ten dzisiejszy, to jak wypadłoby to porównanie? Uważam, że Toruń pod względem estetycznym, zmienił się bardzo, jeśli chodzi o warunki turystyczne, rozbudował się w różnych kierunkach. Jaki wpływ na rozwój miasta miało przystąpienia Polski w 2004 do Unii EU? Dzięki przystąpieniu Polski do EU Toruń zyskał dostęp do środków unijnych, wykorzystano je przede wszystkim na renowacje Starego Miasta, wybudowano Centrum Sztuki Współczesnej, wyremontowano drogi. W jakim sektorze działania samorząd terytorialny wypełniał swoje zadanie, a w jakim zauważalnie są braki? Jeśli chodzi o wypełnienie zadań, to wielki nacisk kładziony jest na zabytki, wygląd miasta, przygotowanie Torunia do pełnienia funkcji stolicy kultury 2016. Największym brakiem jest załamanie na rynku budownictwie społecznego. Czy mieszka Pani w Toruniu bądź jego okolicach i czy jest to dla Pani przyjemność? Jeśli tak to dlaczego? Mieszkam w Toruniu na Starówce, lubię tu żyć, jednak największy problem stanowi brak sklepów, ponieważ na starówce większość to banki i towarzystwa finansowe

16 Władze samorządowe wpłynęły na gospodarkę miasta i polepszenie warunków życia. Ankiety przeprowadzone wśród rodziców uczniów dowodzą, że wiele zmieniło się na lepsze, jednak dużo jeszcze pracy przed nami.

17

18 Marcin Stefanowski 1994 r., stefanowski94@gmail.com, IIID Michał Wysocki 1994 r., wysiu14@wp.pl, IIID Piotr Mazur 1994 r., -, IIID Filip de Tillier 1994 r., -, IIID Bartłomiej Mądrzejewski 1994 r., -, IIID Gimnazjum nr 10 w Toruniu Opiekun: p. Bartłomiej Wróblewski bartek.w82@wp.pl W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "W tym roku mija 20 lat od powołania samorządu. Ciekawe co poczyniła w tym okresie władza w mojej okolicy ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google