Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „MŁODZI-KREATYWNI”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „MŁODZI-KREATYWNI”"— Zapis prezentacji:

1 NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „MŁODZI-KREATYWNI”
PREZENTACJA DZIAŁAŃ ZREALIZOWANYCH W ZESPOLE GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

2 Jesteśmy uczestnikami projektu „Młodzi-Kreatywni”
Jesteśmy uczestnikami projektu „Młodzi-Kreatywni”. Uczymy się w klasie I i II Gimnazjum nr 6 w Częstochowie. Mamy swoje marzenia, cele do osiągnięcia, rozwijamy pasje i zainteresowania. Wiemy, że wszystko, co robimy teraz, czego się nauczymy, może stać się naszym atutem w przyszłości. Zgadzamy się ze słowami Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

3 Naszymi opiekunami koordynującymi projekt są panie: Iwona Wójcik i Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz

4 Warsztaty przedsiębiorczości
Podczas zajęć odbywających się w budynku Politechniki Częstochowskiej zdobyliśmy wiedzę na temat przedsiębiorczości Dowiedzieliśmy się, jak zmierzyć się z trudnościami podczas zakładania własnej firmy Poznaliśmy rodzaje reklam w Internecie Szczególnie miło wspominamy zajęcia, podczas których projektowaliśmy reklamy, pracując w grupach z naszymi rówieśnikami z innych gimnazjów.

5 Debata z przedsiębiorcami „Budzimy przedsiębiorczość w młodych ludziach”
Debata odbyła się w naszej szkole w dniu 20 marca 2014 r. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Elżbieta Antosz- kierownik Działu Poradnictwa Zawodowego i Szkoleń w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie, pani Ewa Mucha- zastępca Dyrektora Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  Centrum Informacji Zawodowej, pan Marian Kasprzak- przedsiębiorca, pani Karolina Kurek- animator Szkolnego Ośrodka Kariery w Zespole Gimnazjów w Częstochowie, pani Małgorzata Bieć- dyrektor Zespołu Gimnazjów.

6 Debata z przedsiębiorcami „Budzimy przedsiębiorczość w młodych ludziach”
Debata podzielona była na dwie części: dyskusję i zajęcia warsztatowe. Podczas warsztatów pracowaliśmy w grupach, opracowując pomysł prowadzenia własnej firmy na terenie szkoły. Nasze propozycje to: Szkoła Tańca, Szkoła Dobrych Manier i Szkoła Turystyki Goście uczestniczący w debacie przyglądali się naszej pracy z bardzo dużym zainteresowaniem. Rozmawiali z nami, dzielili się doświadczeniami, a przede wszystkim inspirowali do twórczych działań.

7 Debata z przedsiębiorcami „Budzimy przedsiębiorczość w młodych ludziach”
Debatę podsumowaliśmy następującymi wnioskami: Swoją przyszłość zaczynamy planować już na etapie nauki w gimnazjum Każdy rodzaj naszej działalności może być przydatny w przyszłym życiu Nie zawężajmy swoich zainteresowań do jednego przedmiotu Rozwijajmy swoje fascynacje i zainteresowania. Mogą się one okazać cennym atutem w przyszłości Starajmy się być konsekwentni i najlepsi w tym, co robimy Nasza aktywność w różnych dziedzinach to również nauka i zdobywanie umiejętności.

8 „Młodzi w działaniu” Konkurs na najlepszą pracę literacką „Kreatywnością zmieniam swoją przyszłość w sukces” Udział w warsztatach przedsiębiorczości, wiedza zdobyta podczas debaty, starannie zebrane materiały oraz własne doświadczenie pomogły nam przygotować się do napisania prac literackich Na konkurs zostało wysłanych siedem bardzo interesujących i przemyślanych prac W efekcie otrzymaliśmy trzy wyróżnienia: dla Pauliny Student, Wiktorii Depczyńskiej i Magdy Glin.

9 Podsumowanie Najlepszym podsumowaniem naszego wystąpienia będzie cytat z jednej z nagrodzonych prac konkursowych: „My, młodzi ludzie, powinniśmy dążyć do tego, aby żyć lepiej, ciekawiej i twórczo. Nie możemy w czasach tak wielkiej konkurencji na rynku pracy i w każdej niemal dziedzinie życia pozwolić sobie na bylejakość lub odkładanie czegoś na później. Najważniejsze to nie zgubić szansy, nadziei i możliwości”.

10 Opracowanie prezentacji: uczniowie realizujący projekt oraz nauczyciele koordynujący.


Pobierz ppt "NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „MŁODZI-KREATYWNI”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google