Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FAKTY I MITY DOTYCZĄCE DIET I ODCHUDZANIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FAKTY I MITY DOTYCZĄCE DIET I ODCHUDZANIA"— Zapis prezentacji:

1 FAKTY I MITY DOTYCZĄCE DIET I ODCHUDZANIA
DIETY FAKTY I MITY DOTYCZĄCE DIET I ODCHUDZANIA

2 Co to jest dieta? Ogólne znaczenie słowa dieta to sposób odżywiania. Dziś jednak słowo to kojarzone jest wszystkim z dietami odchudzającymi, mającymi na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej.

3 Jak określa się prawidłową wagę człowieka?
Wskaźnik masy ciała – „BMI” Zawartość tłuszczu w organizmie człowieka

4 Jakich diet należy unikać?

5 DIETA „NIC NIE JEM” Doprowadza tylko do wyniszczeni organizmu, anoreksji bądź też bulimii. Osłabia nas z sił. Dieta ta dla wielu osób może być skuteczna, ale gdy znów zaczniemy jeść normalnie - waga naszego ciała znów powróci do dawnego stanu.

6 UNIKAJ DIETY DUKANA!! Dieta Dukana, zwana również dietą proteinową. Składa się ona z 4 faz, w każdej z nich zalecane jest spożycie innych produktów. Fazę 4., według zaleceń Pierre Dukana, należy stosować do końca życia. Dieta ta wyniszcza organizm! Nerki, wątrobę, a nawet mózg.

7 DIETA FAST FOODOWA Dieta ta, chociaż w niektórych przypadkach doprowadza do zmniejszenia masy ciała, sieje ogromne spustoszenie w organizmie człowieka.

8 JEDZENIE ŻYWNOŚCI DLA DZIECI
Dieta dziecięca nie jest bogata w błonnik, ale w cukier, który potrzebny jest przy wysokim przetwarzaniu energii u dzieci. Produkty dla dzieci nie zawierają również składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu dorosłego człowieka.

9 JAKIE PRODUKTY WYDAJĄ NAM SIĘ ZDROWE I NISKOKALORYCZNE?
A WCALE TAKIE NIE SĄ

10 GRANOLA CIEMNY CHLEB W większości przypadków robiona z dużej ilości płatków, dmuchanego ryżu, miodu, wzbogacona tłuszczem Jeżeli ciemny chleb jest zrobiony z małej ilości składników – wszystko jest w porządku. Producenci jednak często oszukują i barwią tego rodzaju produkty karmelem

11 MROŻONE KAWY Klasyczna kawa mrożona jest naprawdę świetna na upały, ale z dodatkiem bitej śmietany, syropu smakowego zawiera ogromną ilość tłuszczu oraz cukrów. Takie słodkie orzeźwienie to niekiedy 430 kcal.

12 AROMATYZOWANY JOGURT W jogurtach owocowych, które możemy kupić w sklepie samych owoców znajdziemy niewiele, za to producenci zaspokoją nasz apetyt zabójczą ilością cukrów i innych, szkodliwych dla naszego organizmu substancji. O wiele lepiej (i przede wszystkim zdrowiej) jest kupić w sklepie jogurt naturalny i samemu zrobić sobie zdrową przekąskę na „mały głód”

13 CO MAMY WIĘC JEŚĆ, ŻEBY ŻYĆ ZDROWO I SCHUDNĄĆ?
TO NAPRAWDĘ NIE JEST SKOMPLIKOWANE

14 JEDZ JABŁKA NIE OPUSZCZAJ ŚNIADAŃ

15 ĆWICZ W DOMU Nie chodzi mi tutaj o katowanie się ćwiczeniami wszelkiego rodzaju – minutowy spacer, kilka brzuszków i przysiadów (wykonywanych regularnie) naprawdę może przynieść niespodziewane efekty.

16 SPOŻYWAJ DUŻO BŁONNIKA JEDZ MAŁO, ALE CZĘSTO (NP. CO 3-4 GODZINY)

17 ZREZYGNUJ ZE SŁODYCZY Nie chodzi mi tutaj o stuprocentowe ograniczenie spożywania słodyczy, ale raczej o umiar i rozsądek. Jeżeli jesteśmy głodne, zjedzmy coś zdrowego i pożywnego, a nie zapychajmy się kolejnym batonem. Dobrze jest zastąpić czekoladę mleczną na zwykłą, gorzką czekoladę.

18 JEDZ POWOLI WYSYPIAJ SIĘ
Informacja o tym, że jesteśmy najedzone trafia do naszego mózgu z 15 minutowym opóźnieniem. Do tego szybkie spożywanie pokarmu sprawia, że nasz żołądek ma trudności z jego przetrawieniem. Wiem, że może wydawać się to dziwne, ale spanie minimum 7 godzin sprawia, że nasz metabolizm funkcjonuje o wiele bardziej poprawie i wspomaga pozbycie się zbędnych kilogramów.

19 PIJ WODĘ! Wiem, że woda nie wszystkim smakuje, a ja sama kilka lat temu nie wypiłabym nawet łyka. Warto jednak zauważyć, że ze wszystkich napojów to ona najlepiej ugasi pragnienie i ma zero kcal. Picie napojów słodzonych sprawia, że do naszego organizmu zupełnie niepotrzebnie dostaje się bardzo dużo cukrów. Bardzo dobrym napojem jest również zielona herbata, która stymuluje procesy zachodzące w naszym organizmie!!

20 KONIEC Projekt i wykonanie: Katarzyna Henel klasa I a


Pobierz ppt "FAKTY I MITY DOTYCZĄCE DIET I ODCHUDZANIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google