Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- uczymy się marzyć, myśleć i tworzyć. …czyli jak być inicjatorem, nie imitatorem; ryzykantem, nie replikantem; pomysłodawcą, nie podwykonawcą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- uczymy się marzyć, myśleć i tworzyć. …czyli jak być inicjatorem, nie imitatorem; ryzykantem, nie replikantem; pomysłodawcą, nie podwykonawcą."— Zapis prezentacji:

1 - uczymy się marzyć, myśleć i tworzyć. …czyli jak być inicjatorem, nie imitatorem; ryzykantem, nie replikantem; pomysłodawcą, nie podwykonawcą.

2 Czym jest Odyseja Umysłu?  Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.  Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

3 Co jest celem tego programu?  Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Poprzez udział w konkursie; dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia poprzez proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

4 Czego uczy Odyseja Umysłu?  Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.  Uczestnicy działają w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych.

5 Drużyna ODYSEUSZY:

6 MICHALINA TAKTOWNA DELIKATNA SPOKOJNA ROZTRZEPANA CIEKAWA ŚWIATA

7 WIKTORIA AMBITNA PRACOWITA ROZWAŻNA POUKŁADANA SOLIDNA

8 DOMINIKA GRZECZNA POMYSŁOWA SYMPATYCZNA ODWAŻNA DELIKATNA

9 ALICJA ODPOWIEDZIALNA PRACOWITA UPRZEJMA ODWAŻNA WYTRWAŁA

10 PATRYCJA GRZECZNA POMYSŁOWA KREATYWNA ROZKOJARZONA

11 MATEUSZ ZDOLNY OPIEKUŃCZY AMBITNY ZABAWNY POMYSŁOWY

12 DANIEL KREATYWNY DOKŁADNY OCZYTANY SYMPATYCZNY DOCIEKLIWY

13 Jakie zadanie miała drużyna?  Drużyna stworzyła i zaprezentowała przedstawienie, w którym pojawiła się replika udokumentowanej konstrukcji architektonicznej, wzniesionej między 1000 a 1600 rokiem naszej ery. Podczas ich przedstawienia „zniknęły” trzy dzieła sztuki, a dwie postacie wyruszyły na ich poszukiwanie. Zespół przygotował ponadto dwie piosenki, a każdej z nich towarzyszył układ choreograficzny.

14 Przygotowania…

15 …przygotowania

16

17

18

19

20 Eliminacje Regionalne w Krakowie – 02.03.2013

21

22

23

24 SUKCES!!! http://www.prw.pl/articles/view/27257/-odyseja-umyslu-we-wroclawiu

25 Finał Ogólnopolski w Gdańsku – 23-24.03.2013

26

27

28

29 Światła! Kamera! Akcja! muzyka - http://www.youtube.com/watch?v=-LFpgDUybPg

30 Ty też zacznij spełniać swoje marzenia! http://portalsocjologa.pl/artykuly/hobby/odyseja-umyslu/

31 Serdeczne podziękowania za możliwość realizacji naszych marzeń składamy:  Dyrekcji Zespołu Szkół w Górnie  Panu Wójtowi Gminy Górno Przemysławowi Łysakowi  Państwu Danucie i Marianowi Kisiel  Państwu Annie i Dariuszowi Szczepańczykom  Kierownictwu Stacji Paliw Verezano – Górno Bór  Kierownictwu Stacji Paliw Orlen - Górno Bór  Pani Jolancie Obara  Panu Józefowi Sobierajowi  Państwu Annie i Wojciechowi Brożyna  Nauczycielom, Rodzicom, Przyjaciołom

32 DZIĘKUJEMY!!!


Pobierz ppt "- uczymy się marzyć, myśleć i tworzyć. …czyli jak być inicjatorem, nie imitatorem; ryzykantem, nie replikantem; pomysłodawcą, nie podwykonawcą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google