Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego Prezentacja opracowana w oparciu o materiały Ośrodka Rozwoju.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego Prezentacja opracowana w oparciu o materiały Ośrodka Rozwoju."— Zapis prezentacji:

1 Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego
Prezentacja opracowana w oparciu o materiały Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie

2 Dziecko sześcioletnie w pierwszej klasie

3 Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego
Scholaris to portal wiedzy dla nauczycieli. Posiada zasoby, które korelują z wieloma tematami omawianymi w Naszym elementarzu. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom (ilustracje, prezentacje, filmy) nauczyciel może wzbogacić proces edukacyjny, tak aby stał się on ciekawszy i lepiej dostosowany do percepcji uczniów sześcioletnich.

4 Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie przygotował zestawienie będące propozycją poszerzenia większości tematów zaprezentowanych w podręczniku o nowe treści. Dają one możliwość postrzegania poszczególnych tematów w różnym (innym, szerszym niż w podręczniku) kontekście. Są okazją do wieloaspektowego i polisensorycznego poznawania świata. Dzięki nim dzieci mogą przenieść się w świat przyrody, zabawy, fikcji… co sprawi, że kolejny dzień w szkole będzie wielką przygodą z edukacją.

5 Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz
Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz. Naszego elementarza Droga do szkoły Dźwięki mojej drogi do szkoły W drodze do szkoły Sygnalizacja świetlna Uliczna orkiestra Gdy jesteśmy chorzy Paluszek i główka to szkolna wymówka Gdy dorosnę, będę... lekarzem!

6 Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz
Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz. Naszego elementarza W jak woda Woda - dar życia Odgłosy wody Oszczędzaj wodę Woda i jej znaczenie Powódź - niebezpieczna wielka woda Staw Górski staw

7 Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz
Propozycje Scholaris do realizacji treści zawartych w I cz. Naszego elementarza U jak Ul Pszczoła Gdzie znajdziemy miód? Miód i jego zastosowanie Listopadowa pogoda Pogoda. Rebusy (I) i (II) Pogoda w ciągu roku Pogoda pani pogodynki Atmosferyczne zagadki Różne warunki atmosferyczne Chłopiec - pogoda deszczowa

8 Prezentacja przygotowana w oparciu o materiały ORE
Opracowanie: Danuta Moroz


Pobierz ppt "Zasoby portalu Scholaris jako jeden ze sposobów wzbogacenia procesu edukacyjnego Prezentacja opracowana w oparciu o materiały Ośrodka Rozwoju."

Podobne prezentacje


Reklamy Google