Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Animacja na stronie internetowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Animacja na stronie internetowej"— Zapis prezentacji:

1 Animacja na stronie internetowej
Witryny internetowe – WSIP Tworzenie stron internetowych – Helion

2 Jedną z poddziedzin grafiki komputerowej jest animacja
Jedną z poddziedzin grafiki komputerowej jest animacja. Jest to sztuka tworzenia ruchomych obiektów (postaci, figur geometrycznych, napisów) z wykorzystaniem komputerów. Animacja może obejmować zmiany: 1. obiektów –ich położenia, –kształtu i rozmiaru, –barwy, tekstury, itp. 2. położenia, orientacji i natężenia źródeł światła 3. położenia i orientacji punktu obserwacji Istotne jest modelowanie interakcji pomiędzy obiektami.

3 Liczba klatek Przy użyciu narzędzi, tworzone są obiekty nieznacznie różniące się od siebie. Jeżeli zostaną one wyświetlone jeden po drugim dostatecznie szybko, to będziemy mieć wrażenie, że obraz jest ruchomy. Aby animacja była płynna, obrazy powinny zmieniać się z odpowiednią częstotliwością liczoną w klatkach na sekundę – fps (ang. Frames per second). Liczba klatek dająca wrażenie płynnego ruchu to 18 – 24 na sekundę. Minimalna to 12 fps. W filmach standardem jest częstotliwość 24 fps. W animacjach komputerowych przyjmuje się 25 – 35 klatek na sekundę.

4 Rodzaje animacji komputerowej
Metody tworzenia animacji komputerowych: animacja poklatkowa – tworzenie każdej ramki animacji po kolei, najczęściej w postaci mapy bitowej zastosowanie ramek kluczowych– generowanie wybranych ramek, pozostałe są obliczane (interpolowane)- Flash skrypty – opisują zmianę właściwości obiektów (położenia, wyglądu), stosowane np. w grach komputerowych animacja interaktywna – obiekty sterowane przez użytkownika (np. gry komputerowe)

5 Oprogramowanie do animacji
Adobe Flash – rozbudowane narzędzia do tworzenia elementów stron WWW, obsługa elementów 3D Expression Blend (Microsoft) – zawartość graficzna i interfejsy dla witryn internetowych, posiada edytor WYSIWYG ArtStudio – wygaszacze ekranu, ruchome grafiki, awatary na fora internetowe Aligator Flash Designer – szybkie tworzenie animacji Flash, wbudowany kreator pokazu slajdów i kreator intro

6 Jak zrobić baner Bannershop™ GIF Animator
Wybierz opcję Pusty dokument. Dodaj ramki, ustaw kolor tła oraz czas trwania poszczególnych ramek. Wstaw obrazek i obetnij na swoje potrzeby. Wpisz i ustaw teksty na każdej z ramek. Dodaj efekty animacji do istniejących obiektów. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Animacja Intro lub Animacja Outro.

7 Jak zrobić baner Alligator Flash Designer
Po uruchomieniu programu wybierz komendę Ramka > Rozmiar. Dodaj ramki. Dodaj tekst i inne elementy do ramek. Zaznacz tekst i wybierz Animacja > Ruch i ustaw dowolne efekty. Wybierz komendę Film > Opcje eksportu i zaznacz opcję spakowany SWF.


Pobierz ppt "Animacja na stronie internetowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google