Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem."— Zapis prezentacji:

1

2 Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego (praktyki i staże zagraniczne) bądź poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego (wymiany doświadczeń). Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy. Program Europejski Fundusz Społeczny – Program Operacyjny Kapitał Ludzki promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Program wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

3 W dniach 3-28 listopada 2013 r. grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik-informatyk z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie odbyła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Londynie. Ten wyjazd był częścią projektu:."Bez bariery do kariery. Dbamy o potencjał intelektualny i doświadczenie zawodowe naszych uczniów”.  Otrzymał on dofinansowanie w ramach projektu systemowego pt.: "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego przez FRSE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. To kolejne unijne przedsięwzięcie realizowane w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie.

4 Uczniowie:  Łukasz Bociąga  Patryk Domaradzki  Piotr Filipowicz  Marek Hałaczkiewicz  Paweł Misiak  Grzegorz Mordarski  Damian Olejnik  Michał Rychlewski  Mateusz Twardowski  Aleksandra Tymura Nauczyciele: Mgr. Grzegorz Puch (I i II tydzień) Mgr. Aneta Brzezińska-Leszczyk (III i IV tydzień) Nasza grupa przed Victoria and Albert Museum

5 Miejsca praktyk, zakwaterowanie i wyżywienie zorganizowała firma ADC College z Londynu. Praktykanci pracowali w zakładach zajmujących się informatyką i nie tylko: KF-Computers and Imaging Bright Sparks Stamford Hill Computers Prontaprint Harrow FCL College Computer Aid International Transcribe - The Print People Moorgate Do ich obowiązków należało naprawianie i konserwacja sprzętu komputerowego, obsługa programu Microsoft Word, drukowanie dokumentów itp. W pierwszym tygodniu pobytu codziennie po praktykach mieliśmy zajęcia J. Angielskiego w ADC College z Mrs. Julie. Uczestnicy mieszkali w grupach w Angielskich rodzinach.

6 Łukasz i Patryk w Computer Aid International

7 Marek w FCL College Ola pracująca w Transcribe - The Print People Moorgate

8 Mateusz Damian

9 Grzegorz i Michał z kierownikiem Alieu KamaraMichał instalujący oprogramowanie.

10 Piotrek naprawiający telefon w Stamford Hill Computers

11 Wembley stadiumTower bridge

12

13 Big Ben Harrods

14 Stacja Baker Street London Eye

15 Widok na London Eye oraz Big Ben Thames River

16 A na koniec krótki film. Pani Magdalena Ciołek i pan Tommaso Pallanch rozdają nam certyfikaty ukończenia praktyki zawodowej

17


Pobierz ppt "Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych dla uczniów, pracowników, absolwentów i bezrobotnych, a także szkoleniowców. Celem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google