Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SOPOCIE IM.AGNIESZKI OSIECKIEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SOPOCIE IM.AGNIESZKI OSIECKIEJ"— Zapis prezentacji:

1 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SOPOCIE IM.AGNIESZKI OSIECKIEJ
NOWOCZESNA SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWY I AKTYWNY STYL ŻYCIA

2 DLATEGO MAMY ASPIRACJE BY NALEŻEĆ OFICJALNIE DO SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE
PRZEDSTAWIMY KILKA NASZYCH DZIAŁAŃ STANOWIĄCYCH DOWÓD REALIZACJI STARAŃ W TYM KIERUNKU.

3 OTO NASZE SZKOLNE LOGO SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

4 ALE ZACZNIJMY OD PRZYPOMNIENIA CO TO ZNACZY ZDROWIE
Zdrowie – stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności.

5 WYRÓŻNIA SIĘ Zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów; Zdrowie psychiczne: Zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją, Zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia; Zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi; Zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobisty zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi.

6 KIERUNEK DZIAŁAŃ PROZDROWOTNYCH
Dlatego nasze działania skierowane są nie tylko na stan fizyczny uczniów ale również na ich stan umysłowy i społeczny

7 Naszym nadrzędnym celem jest wyrobienie u uczniów zdrowych nawyków żywieniowych, dlatego też w pierwszej kolejności przedstawimy wydarzenia które pomagają nam go osiągnąć. Pokażemy również imprezy które pozytywnie wpływają na stan umysłowy i społeczny naszych uczniów.

8 DZIEŃ ZDROWEGO UCZNIA wykłady dla uczniów i rodziców, konkursy i pomysły uczniów na zdrowe potrawy

9 KILKA SŁÓW O KONKURENCJACH W TYM DNIU
Ułożenie zdrowego - tygodniowego menu Przepis na zdrową przekąskę Zdrowe drugie śniadanie do szkoły Plakat zachęcający do zdrowego odżywiania się Prace oceniają panie dietetyczki

10 DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W III LO W SOPOCIE
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej obowiązuje powiedzenie: „Śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak".

11 CYKL WYKŁADÓW Z WYCHOWANIA ZDROWOTNEGO DLA UCZNIÓW
Tematyka: Rola postaw ciała w kształtowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Rodzaje diet - pozytywy i negatywy dla organizmu. Kształtowanie sylwetki ciała a prozdrowotny styl życia. Wysiłek fizyczny a psychiczny - wzajemne relacje. Jak mieć zdrowy kręgosłup , profilaktyka i zagrożenia.

12 TELEWIZJA GDAŃSK NA NASZEJ LEKCJI W-F
STARAMY SIĘ UROZMAICAĆ NASZE LEKCJE W-F TAK ABY WSZYSCY NASI UCZNIOWIE POKOCHALI AKTYWNOSĆ FIZYCZNĄ (organizujemy również lekcje poza murami szkoły m.in. na basenie, lodowisku, plaży, w lesie, w parku trampolin)

13 BIEGI W TERENIE Aby zachęcić naszych uczniów do aktywnści fizycznej na świeżym powietrzu bierzemy udział we wszystkich zawodach lekkoatletycznych jakie organizuje MOSiR w Sopocie

14 MISTRZOSTWA SOPOTU W GRACH ZESPOŁOWYCH
Co roku na naszej hali sportowej odbywają się Mistrzostwa Sopotu w piłce ręcznej i koszykówce dziewcząt i chłopców

15 NASZE SZKOLNE BOISKO ORLIK
To tu odbywa się festyn „ Brodwino od nowa” którego jesteśmy współorganizatorami. Systematycznie nasi uczniowie biorą udział przy organizacji imprez odbywających się w pobliskim przedszkolu nr 12.

16 SZKOLNA WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
Nasz szkoła brała udział w wymianie polsko-niemieckiej podczas której chcieliśmy zaznaczyć że jesteśmy SPZ i zorganizowaliśmy międzypaństwowy mecz piłki nożnej oraz wspólne zajęcia fitness.

17 INTEGRACJA ŚRODOWISKA
Nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach które mają im pomóc w integracji klasy oraz w warsztatach na temat bezdomności i wykluczenia społecznego oraz o HIV/AIDS

18 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ O TEMATYCE MIŁOSNEJ
Konkurs odbył się na naszej szkolnej auli i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie chwalą się swoimi talentami wokalnymi.

19 FESTIWAL PASJI Jest to wielkie wydarzenie w naszej szkole podczas którego możemy poznać naszych uczniów z całkiem innej strony. Poznajemy ich pasje i zainteresowania które wypełniają im większość czasu wolnego.

20 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SOPOCIE
Oto w skrócie tylko kilka naszych działań zmierzających do tego aby być oficjalnie SZKOŁĄ PROMUJACĄ ZDROWIE (okres przygotowawczy trwający od stycznia 2013 do stycznia 2014)

21 KONIECZNIE JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O NASZYCH DZIAŁANIACH I ZOBACZYĆ JAK PREZENTUJE SIĘ NASZA WSPANIAŁA SZKOŁA WEJDZ NA STRONĘ INTERNETOWĄ


Pobierz ppt "III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SOPOCIE IM.AGNIESZKI OSIECKIEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google