Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wspomnienia mojej babci-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wspomnienia mojej babci-"— Zapis prezentacji:

1 Wspomnienia mojej babci-
Haliny Lisieckiej z czasów PRL

2 Zapraszam !!!

3 PRL

4 PUSTE PÓŁKI

5 KARTKI

6 PEWEX

7 KOLEJKI

8 MEBLE

9 MODA

10 FRYZURY

11 FIAT 126p- MALUCH

12 „- Od 1983r. przez siedem lat pracowałam w WPHW- Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego w Lesznie. Oddział mieścił się w Rawiczu przy ''dawnej'' ulicy 22 stycznia. Pod ten oddział należało 56 sklepów z artykułami przemysłowymi. Ja natomiast pracowałam w dziale REKLAMACJI, gdzie przyjmowałam uszkodzone towary. Następnie odsyłałam je wraz z dokumentacją do ''bazy'' w Lesznie.”

13 „- Było upalne lato 1985r., gdy dowiedziałam się od koleżanki, że do sklepu sportowego przyjechał towar. Szybko wzięłam oszczędności i ustawiłam się w kolejce. Jak mnie pamięć nie myli byłam piąta, czy szósta. Udało mi się kupić: - 2 rowery - namiot - 3 leżaki”

14 „- W 1982r. mój tato, a twój pradziadek- Wojtek w Domu Kultury wylosował ''talon''. Kilka miesięcy później po wpłacie wyznaczonej sumy pieniędzy pojechał do Bielska-Białej po beżowego ''MALUCHA''- Fiat 126p”

15 „- W Rawiczu znajdował się zagraniczny sklep ''PEWEX''
„- W Rawiczu znajdował się zagraniczny sklep ''PEWEX''. Twoja mama lubiła tam ze mną chodzić, bo zawsze jej coś kupiłam. Był to sklep gdzie kupowano: -zabawki -bieliznę -plecaki -słodycze -przybory szkolne -maskotki i breloczki -kawę Płacono tam: ''DOLARAMI'' $$$

16 04.06.1989- PIERWSZE WOLNE WYBORY

17 Dziękuję za uwagę !!!


Pobierz ppt "Wspomnienia mojej babci-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google