Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford English Dictionary online Mówi: czym jest Oxford English Dictionary.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford English Dictionary online Mówi: czym jest Oxford English Dictionary."— Zapis prezentacji:

1

2 Zasoby Internetowe Oxford University Press

3 Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford English Dictionary online Mówi: czym jest Oxford English Dictionary w czym może Ci pomóc jak odnaleźć w nim informację Prezentacja trwa około 4 minut

4 Oxford English Dictionary (OED) pełni rolę powszechnie uznanego autorytetu w dziedzinie języka angielskiego. Jest również niezrównanym przewodnikiem po znaczeniu, historii i wymowie wyrazów – z przeszłości i teraźniejszości – z obszarów świata anglojęzycznego. Bada historię pojedynczych wyrazów jak i całości języka przytaczając 3 miliony cytatów z okresu ponad 1000 lat. Drukowana wersja słownika liczy 20 tomów. Wersja online zawiera 20 tomów oraz dziesiątki tysięcy publikowanych wyłącznie drogą elektroniczną nowych i zrewidowanych haseł.

5 Oxford English Dictionary online obecnie zawiera: …Historical Thesaurus OED, pierwotnie opublikowany w 2009 roku, efekt końcowy projektu trwającego 44 lata i prowadzonego przez Wydział Języka Angielskiego Uniwersytetu w Glasgow,… …linie czasowe demonstrujące rozwój języka w konkretnych dziedzinach tematycznych,… …wykaz najbardziej popularnych źródeł cytatów,… …zakładkę ‘Mój OED’ gdzie użytkownik może przechowywać zapisane wyrazy, wyniki wyszukiwań oraz modyfikować preferencje ustawień,… …hiperlinki do innych zasobów poszerzających badania.

6 Podstawowa funkcja słownika - sprawdzenie hasła - jest bardzo prosta… whitesmith …Wpisz słowo do okienka wyszukiwarki i naciśnij GO.

7

8 Otrzymasz informację na temat materiałów źródłowych, cytatów oraz ich autorów. Będziesz mógł również odwołać się do Oxford Dictionaries po informację na temat współczesnego użycia wyrazu.

9 Dodatkową pomoc stanowi wykres zawierający dane, na temat tego kiedy i jakie słowa w danej dziedzinie tematycznej weszły do użycia w języku angielskim. Samodzielnie możesz go generować i wykorzystywać do pracy nad badaniami językowymi.

10 takich, które zaczęły być używane w ciągu ostatniego półwiecza. Umożliwi Ci on na przykład sprawdzenie ponad wyrazów związanych z medycyną, począwszy od tych, które weszły do użycia przed rokiem1049…

11 Zachęcamy też do obserwowania OED na Twitter’ze.

12 Ta prezentacja ukazuje zaledwie małą część Oxford English Dictionary online. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej proponujemy: Zapoznać się z przewodnikiem po OEDZapoznać się z przewodnikiem po OED Przeczytać FAQPrzeczytać FAQ Uczestniczyć w demonstracjach na żywo Napisać do nas na adres: Dalsza pomoc

13 Podobne prezentacje na temat innych zasobów internetowych Oxford University Press są dostępne w Librarian Resource Centre

14 Online Products, Oxford University Press Great Clarendon Street, Oxford, OX2 6DP +44 (0) (0) Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich zasobów Oxford University Press, bezpłatnego dostępu testowego lub cennika prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za zbiory Państwa biblioteki lub bezpośrednio z nami:


Pobierz ppt "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford English Dictionary online Mówi: czym jest Oxford English Dictionary."

Podobne prezentacje


Reklamy Google