Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Gminny Konkurs „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II 28 października 2014r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Gminny Konkurs „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II 28 października 2014r."— Zapis prezentacji:

1 III Gminny Konkurs „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II 28 października 2014r.

2 „ Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem…”

3 Kategoria I Imię -1pkt

4 Imię marszałka, na cześć którego Karol otrzymał drugie imię. Imię polonisty Karola, założyciela wadowickiej grupy teatralnej. Imię proboszcza wadowickiej parafii. Imię świętej mistyczki z Avila. Imię zakonne świętego, który porzucił sztukę, by służyć ubogim. Imię kobiety, która ocaliła życie Karola Wojtyły w czasie wojny. Imiona dziecka, które ochrzcił młody ksiądz Wojtyła. Imię świętego, którego duchowość była tematem pracy doktorskiej Wojtyły.

5 Kategoria II Nazwisko-1pkt

6 Nazwisko księdza katechety, będącego duchowym kierownikiem Karola. Nazwisko krawca oddanego szerzeniu pobożności maryjnej. Nazwisko polskiego świętego, którego życie wywarło ogromny wpływ na rozwój powołania u Karola Wojtyły. Nazwisko arcybiskupa krakowskiego, który wspierał duchową drogę Karola. Nazwisko rektora krakowskiego seminarium. Nazwisko przyjaciela, wraz z którym Wojtyła odbywał studia w Rzymie. Nazwisko prymasa, dzięki któremu Karol otrzymuje kwaterę w Rzymie. Nazwisko prowincjała krakowskich karmelitów.

7 Kategoria III Miejsce -1pkt

8 Miejsca, do których najczęściej pielgrzymował Karol - gimnazjalista. Miejsce, do którego odwiozła nieprzytomnego Karola niemiecka ciężarówka. Miejsce zamieszkania kleryków w okresie okupacji. Miejsce mszy prymicyjnej Wojtyły. Miejsca, które zwiedza Wojtyła podczas studiów w Rzymie (podać 3). Miejsce, gdzie Karol wstępował na codzienną modlitwę, związane z życiem św. Stanisława Kostki. Miejsce zamieszkania Wojtyły podczas studiów w Rzymie. Państwa, które Wojtyła odwiedzał podczas wakacyjnej pracy duszpasterskiej.

9 Kategoria IV Nazwa -1pkt

10 Nazwa kaplicy w wadowickim kościele – miejsce codziennej modlitwy. Nazwa kierunku i wydziału studiów Karola Wojtyły. Nazwa klasztoru w Wadowicach, który Karol Wojtyła często odwiedzał. Nazwa koła modlitewnego, do którego należał Karol Wojtyła mieszkając w Krakowie. Nazwa uczelni, prowadzących tajne przygotowanie do kapłaństwa w czasie okupacji w Krakowie. Poetycki debiut Karola Wojtyły – nazwa miesięcznika i tytuł poematu. Nazwa szaty i obrzędu podczas ceremonii przyjmowania do stanu kapłańskiego. Tytuł rozprawy doktorskiej Karola Wojtyły napisanej w Rzymie.

11 Kategoria V DATA -1pkt

12 Data otrzymania świadectwa maturalnego. Czas wstąpienia do Seminarium Duchownego w Krakowie. Czas, w którym Karol Wojtyła przyjął tonsurę z rąk kardynała Sapiehy Dzień, w którym Karola potrąciła niemiecka ciężarówka. Czas, w którym Karol Wojtyła pracuje jako asystent prowadząc wykłady z historii dogmatu. Data święceń kapłańskich Karola Wojtyły. Data odprawienia mszy prymicyjnej na Wawelu. Data powrotu do Krakowa po skończonych studiach w Rzymie.

13 Kategoria VI LICZBA -1pkt

14 Ile lat miał Karol, kiedy otrzymał szkaplerz karmelitański ? O której godzinie obowiązywała pobudka kleryków w seminarium? Ile egzaminów zdał kleryk Wojtyła kończąc seminarium? Ile mszy św. mógł odprawić Karol Wojtyła w dniu prymicji? Ile lat miał Karol Wojtyła, kiedy wyjechał na studia do Rzymu? Ile trwały studia Wojtyły w Rzymie? Ilu seminarzystów liczyło Kolegium Belgijskie? Ile stron liczyła rozprawa doktorska Karola Wojtyły?

15 Kategoria VII Historia - 2pkt

16 Data odzyskania przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej. Nazwa zwycięskiej bitwy nad bolszewikami. Data wybuchu II wojny światowej. Wymień represje, jakie spotykały ludność Krakowa ze strony okupanta. Data pierwszego przedstawienia teatru rapsodycznego. Jaki był los szkolnictwa i życia kulturalnego w czasie okupacji. Data wybuchu Powstania Warszawskiego, Jak brzmiał rozkaz Hitlera dotyczący Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego? Data tzw. „czarnej niedzieli”. Ilu mężczyzn aresztowano tego dnia? Data zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino, Nazwisko dowódcy polskich oddziałów tam walczących. Rok I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, Słowa papieża, które zaowocowały zmianami społecznymi w Polsce. Rok, w którym Jan Paweł II pierwszy raz odwiedził polski parlament. Słowa, które papież wypowiedział na temat Ojczyzny na lotnisku w Warszawie w 1983 roku.

17 Kategoria VIII Patriotyzm -5 pkt

18 Podaj fakty z życia Karola Wojtyły, które potwierdzają, że był patriotą: w domu rodzinnym, w okresie gimnazjum, w czasie okupacji, w czasie studiowania w Rzymie, w okresie pontyfikatu jako Jan Paweł II.

19 Kategoria IX WARTOŚCI - 3 pkt

20 Co mogę zrobić dziś dla dobra mojej Ojczyzny? Jak być współczesnym patriotą?

21 Kategoria X Rozpoznaj to miejsce i wskaż jego związek z życiem Karola Wojtyły -2pkt

22

23

24

25

26

27

28

29

30


Pobierz ppt "III Gminny Konkurs „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II 28 października 2014r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google