Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest ułamek? Z pewnością już nie raz spotkałeś się z ułamkami Nie wierzysz? Chodź za nami postaramy się pokazać Ci kilka ułamków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest ułamek? Z pewnością już nie raz spotkałeś się z ułamkami Nie wierzysz? Chodź za nami postaramy się pokazać Ci kilka ułamków."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest ułamek? Z pewnością już nie raz spotkałeś się z ułamkami Nie wierzysz? Chodź za nami postaramy się pokazać Ci kilka ułamków

2 DALEJ Zapisz w postaci ułamka jaką część figury zamalowano Co to jest ułamek?

3 DALEJ Zapisz w postaci ułamka jaką część figury zamalowano Co to jest ułamek?

4 DALEJ Zapisz w postaci ułamka jaką część figury zamalowano Co to jest ułamek?

5 Zapisz w postaci ułamka jaką część figury zamalowano DALEJ Co to jest ułamek?

6 Zapisz w postaci ułamka jaką część figury zamalowano DALEJ Co to jest ułamek?

7 Czy możesz powiedzieć, że każda z tych części to prostokąta? NIE!!! ponieważ te części nie są równe. Co to jest ułamek?

8 Zapisz w postaci ułamka jaką część wszystkich misiów stanowią: misie różowe: misie niebieskie: misie brązowe: DALEJ Co to jest ułamek?

9 Zapisz w postaci ułamka jaką część wszystkich pojazdów stanowią: motocykle:samochody pojazdy w zielonym kolorze: DALEJ Co to jest ułamek?

10 Marta jest „niejadkiem”. Jej mama stara się, aby każdego dnia zjadła odpowiednią ilość warzyw, dlatego dzisiejszego dnia przygotowała dla niej na śniadanie kanapkę w kształcie ryby. Ile „warzywnych łusek” ma ryba? Jaką cześć tych łusek stanowi ogórek? A ile jest plasterków rzodkiewki? Zapisz w postaci ułamka jaką częścią wszystkich łusek są: plasterki ogórkaa jaką plasterki rzodkiewki DALEJ Co to jest ułamek? Opracowała: Magdalena Matysiak


Pobierz ppt "Co to jest ułamek? Z pewnością już nie raz spotkałeś się z ułamkami Nie wierzysz? Chodź za nami postaramy się pokazać Ci kilka ułamków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google